Materiał powstał we współpracy z mBankiem

– Przewagą naszego private bankingu nad konkurencją jest to, że skupiamy się nie tylko na nadwyżkach pieniężnych, ale przede wszystkim na ich źródle, czyli przedsiębiorstwach naszych klientów. A dla przedsiębiorców, jak sami mówią przychodząc do nas, najważniejsze jest bezpieczeństwo aktywów. Oczywiście interesuje ich też stopa zwrotu, ale przede wszystkim bezpieczeństwo – mówi Michał Parkowski, dyrektor ds. planowania majątku i sukcesji w Departamencie Bankowości Prywatnej mBanku.

– Zgodnie z oczekiwaniami przedsiębiorców, koncentrujemy się na bezpieczeństwie ich rodzin, jak i zgromadzonych aktywów, czy to w aspekcie prawno-podatkowym, czy też w zakresie wsparcia zarządzania. Nasza oferta obsługi jest innowacyjna, rozbudowana i kompleksowa – podkreśla Michał Parkowski.

Trzy filary bankowości prywatnej mBanku

Usługi bankowości prywatnej mBanku opierają się na trzech filarach. Są to bankowość codzienna, obejmująca np. konta, karty i lokaty, część inwestycyjna oraz zarządzanie majątkiem.

Ten ostatni obszar skupia się na sukcesji, planowaniu podatkowym i prawnym przy wsparciu kancelarii, zabezpieczeniu aktywów płynnych (m.in. polisy zagraniczne) czy zabezpieczeniu spółek we współpracy z doradcami podatkowymi i prawnymi. Celem mBanku przy współpracy z przedsiębiorcą jest takie budowanie jego biznesu, aby zabezpieczyć go na wypadek wszelkich zawirowań biznesowych jak i prawno-podatkowych.

Private banking mBanku działa również na rzecz kojarzenia klientów między sobą. – Dzięki temu, że jesteśmy zorientowani na przedsiębiorców, jest ich kilka tysięcy wśród naszych klientów, mamy możliwość kojarzenia ich między sobą – mówi Michał Parkowski. Eksperci oferują także wsparcie przy przygotowaniach do ewentualnej sprzedaży biznesu. – Korzystamy przy tym z pomocy kolegów z mInvestment Banking, którzy się specjalizują w transakcjach M&A – dodaje.

Doradca jest hubem z kompletem narzędzi

– My, mając bardzo silną część korporacyjną, a także korzystając ze wsparcia wszystkich departamentów mBanku oraz spółek z Grupy, które współpracują z przedsiębiorcami, staramy się skupiać całą wiedzę w jednym miejscu. Chcemy, a by nasi private bankierzy, dysponując wszystkimi dostępnymi narzędziami, byli rzeczywistym hubem dla klientów – podkreśla dyrektor ds. planowania majątku i sukcesji w Departamencie Bankowości Prywatnej mBanku.

Dodaje, że klienci, gdy mają jakiekolwiek wyzwanie biznesowe, nie tylko mogą o nim porozmawiać ze swoim doradcą private bankingu, ale mogą liczyć także na pełne, profesjonale wsparcie całego mBanku.

– W pierwszej kolejności doradca wykonuje tzw. Bilans Klienta, stanowiący zbiór kluczowych informacji, pozwalających doradcy lepiej zrozumieć sytuację i oczekiwania klienta. W momencie zidentyfikowania potrzeby, klient poprzez doradcę jest przekazywany w ramach grupy mBank i jej partnerów do specjalistów z danej dziedziny – wyjaśnia ekspert mBanku.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

– Przykładowo, kancelarie prawno-podatkowe opowiadają, jak przekształcić firmę. Psycholog biznesu i kancelaria specjalizująca się w sukcesji opowiadają, co trzeba zrobić, żeby przygotować dzieci do przejęcia zarzadzania w biznesie. Z kolei eksperci zajmujący się finansowaniem szukają optymalnego rozwiązania. A na koniec wykorzystując doświadczenie ekspertów z mInvestment Banking i mając wiedzę, że dany przedsiębiorca działa np. w branży spożywczej i rozgląda się za firmą do przejęcia, a my mamy innego klienta, który chce sprzedać swój biznes, bo np. dzieci nie chcą go objąć, przedstawiają taką ofertę i odpowiadają za poprowadzenie całego procesu. Jeżeli taka propozycja spotka się z zainteresowaniem, to będziemy pośredniczyć w tej transakcji, przygotujemy ją od strony prawnej i finansowej – opowiada Michał Parkowski.

Akcentuje jednocześnie, że w ostatnich latach bank szczególnie odpowiada na potrzeby przedsiębiorców związane z zabezpieczeniem aktywów, tak, by były dostosowane do niezwykle często zmieniającego się otoczenia prawno-podatkowego. Ale ważne są także ewentualne problemy rodzinne, w postaci rozwodu czy też nadmiernych wydatków czynionych przez dzieci.

Ważnym obszarem działania private bankingu mBanku jest także zabezpieczenie przyszłości rodziny i wprowadzenie np. odpowiednich zmian w statucie spółki, tak by na wypadek śmierci właściciela firmy interes rodziny był w należyty sposób zabezpieczony. Chodzi tu zarówno o to, by ktoś nie odciął rodzinie dochodów ze spółki, jak i o to, by nie przejął firmy po zaniżonej wartości.

– Wykorzystując wiedzę naszej organizacji oraz partnerów zewnętrznych, z którymi współpracujemy, staramy się wdrażać wszystkie powyższe działania. Mogę powiedzieć, że jesteśmy jedyną instytucją finansową na polskim rynku, która w tych obszarach w tak szerokim zakresie wspiera naszych klientów i ma w tym doświadczenie praktyczne, a nie tylko deklarowane w teorii – podsumowuje Michał Parkowski.