DNA mBanku to przedsiębiorcy i innowacyjność

Bezpieczeństwo rodziny i aktywów przedsiębiorców jest nadrzędną zasadą bankowości prywatnej mBanku.

Publikacja: 22.10.2021 13:53

DNA mBanku to przedsiębiorcy i innowacyjność

Foto: Adobe Stock

Materiał powstał we współpracy z mBankiem

– Przewagą naszego private bankingu nad konkurencją jest to, że skupiamy się nie tylko na nadwyżkach pieniężnych, ale przede wszystkim na ich źródle, czyli przedsiębiorstwach naszych klientów. A dla przedsiębiorców, jak sami mówią przychodząc do nas, najważniejsze jest bezpieczeństwo aktywów. Oczywiście interesuje ich też stopa zwrotu, ale przede wszystkim bezpieczeństwo – mówi Michał Parkowski, dyrektor ds. planowania majątku i sukcesji w Departamencie Bankowości Prywatnej mBanku.

– Zgodnie z oczekiwaniami przedsiębiorców, koncentrujemy się na bezpieczeństwie ich rodzin, jak i zgromadzonych aktywów, czy to w aspekcie prawno-podatkowym, czy też w zakresie wsparcia zarządzania. Nasza oferta obsługi jest innowacyjna, rozbudowana i kompleksowa – podkreśla Michał Parkowski.

Trzy filary bankowości prywatnej mBanku

Usługi bankowości prywatnej mBanku opierają się na trzech filarach. Są to bankowość codzienna, obejmująca np. konta, karty i lokaty, część inwestycyjna oraz zarządzanie majątkiem.

Ten ostatni obszar skupia się na sukcesji, planowaniu podatkowym i prawnym przy wsparciu kancelarii, zabezpieczeniu aktywów płynnych (m.in. polisy zagraniczne) czy zabezpieczeniu spółek we współpracy z doradcami podatkowymi i prawnymi. Celem mBanku przy współpracy z przedsiębiorcą jest takie budowanie jego biznesu, aby zabezpieczyć go na wypadek wszelkich zawirowań biznesowych jak i prawno-podatkowych.

Private banking mBanku działa również na rzecz kojarzenia klientów między sobą. – Dzięki temu, że jesteśmy zorientowani na przedsiębiorców, jest ich kilka tysięcy wśród naszych klientów, mamy możliwość kojarzenia ich między sobą – mówi Michał Parkowski. Eksperci oferują także wsparcie przy przygotowaniach do ewentualnej sprzedaży biznesu. – Korzystamy przy tym z pomocy kolegów z mInvestment Banking, którzy się specjalizują w transakcjach M&A – dodaje.

Doradca jest hubem z kompletem narzędzi

– My, mając bardzo silną część korporacyjną, a także korzystając ze wsparcia wszystkich departamentów mBanku oraz spółek z Grupy, które współpracują z przedsiębiorcami, staramy się skupiać całą wiedzę w jednym miejscu. Chcemy, a by nasi private bankierzy, dysponując wszystkimi dostępnymi narzędziami, byli rzeczywistym hubem dla klientów – podkreśla dyrektor ds. planowania majątku i sukcesji w Departamencie Bankowości Prywatnej mBanku.

Dodaje, że klienci, gdy mają jakiekolwiek wyzwanie biznesowe, nie tylko mogą o nim porozmawiać ze swoim doradcą private bankingu, ale mogą liczyć także na pełne, profesjonale wsparcie całego mBanku.

– W pierwszej kolejności doradca wykonuje tzw. Bilans Klienta, stanowiący zbiór kluczowych informacji, pozwalających doradcy lepiej zrozumieć sytuację i oczekiwania klienta. W momencie zidentyfikowania potrzeby, klient poprzez doradcę jest przekazywany w ramach grupy mBank i jej partnerów do specjalistów z danej dziedziny – wyjaśnia ekspert mBanku.

– Przykładowo, kancelarie prawno-podatkowe opowiadają, jak przekształcić firmę. Psycholog biznesu i kancelaria specjalizująca się w sukcesji opowiadają, co trzeba zrobić, żeby przygotować dzieci do przejęcia zarzadzania w biznesie. Z kolei eksperci zajmujący się finansowaniem szukają optymalnego rozwiązania. A na koniec wykorzystując doświadczenie ekspertów z mInvestment Banking i mając wiedzę, że dany przedsiębiorca działa np. w branży spożywczej i rozgląda się za firmą do przejęcia, a my mamy innego klienta, który chce sprzedać swój biznes, bo np. dzieci nie chcą go objąć, przedstawiają taką ofertę i odpowiadają za poprowadzenie całego procesu. Jeżeli taka propozycja spotka się z zainteresowaniem, to będziemy pośredniczyć w tej transakcji, przygotujemy ją od strony prawnej i finansowej – opowiada Michał Parkowski.

Akcentuje jednocześnie, że w ostatnich latach bank szczególnie odpowiada na potrzeby przedsiębiorców związane z zabezpieczeniem aktywów, tak, by były dostosowane do niezwykle często zmieniającego się otoczenia prawno-podatkowego. Ale ważne są także ewentualne problemy rodzinne, w postaci rozwodu czy też nadmiernych wydatków czynionych przez dzieci.

Ważnym obszarem działania private bankingu mBanku jest także zabezpieczenie przyszłości rodziny i wprowadzenie np. odpowiednich zmian w statucie spółki, tak by na wypadek śmierci właściciela firmy interes rodziny był w należyty sposób zabezpieczony. Chodzi tu zarówno o to, by ktoś nie odciął rodzinie dochodów ze spółki, jak i o to, by nie przejął firmy po zaniżonej wartości.

– Wykorzystując wiedzę naszej organizacji oraz partnerów zewnętrznych, z którymi współpracujemy, staramy się wdrażać wszystkie powyższe działania. Mogę powiedzieć, że jesteśmy jedyną instytucją finansową na polskim rynku, która w tych obszarach w tak szerokim zakresie wspiera naszych klientów i ma w tym doświadczenie praktyczne, a nie tylko deklarowane w teorii – podsumowuje Michał Parkowski.

Bankowość
Revolut ma coś dla mikroprzedsiębiorców. Nowy rodzaj konta
Materiał Promocyjny
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Bankowość
Odcięcie Rosji od SWIFT. Konsekwencje dla całej gospodarki federacji Putina
Bankowość
Czym Rosja zastąpi SWIFT? Niczym
Bankowość
Jak to jest, gdy fundacja chce założyć konto
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Bankowość
Otwarcie konta firmowego przez internet
Bankowość
Nie każdą kartę można aktywować w sieci