Internetowe konto firmowe w PKO BP możesz otworzyć bez wychodzenia z domu. Wniosek złożysz za pośrednictwem: strony www banku aplikacji mobilnej IKO lub w serwisie internetowym iPKO. Po złożeniu wniosku konieczne będzie podpisanie umowy. Jeśli masz już konto w PKO BP, umowę będziesz mógł podpisać za pomocą swojego narzędzia do autoryzacji. Osoby, które nie mają jeszcze konta w PKO, mogą dostać umowę kurierem lub podpisać ją w wybranym oddziale banku. Po sfinalizowaniu umowy, z konta firmowego można korzystać online – za pomocą serwisu iPKO lub aplikacji IKO.

Internetowe konto firmowe – w wersji standardowej czy premium?

Decydując się na konto firmowe online w PKO BP, masz do wyboru jedno z dwóch rodzajów konta: standardowe lub premium. PKO Konto Firmowe to najlepszy wybór dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Z kolei PKO Konto Firmowe Premium to konto o zaawansowanych funkcjach. Przyda się tym, którzy potrzebują wielopodpisu do autoryzacji transakcji, a także spełni oczekiwaniom klientów, którzy korzystają z rachunków wirtualnych. Prowadzenie każdego z tych dwóch rodzajów kont jest darmowe, o ile będą wpływy na konto o określonej wielkości. W przypadku PKO Konta Firmowego to 2 tys. zł miesięcznie, a PKO Konta Firmowego Premium – 50 tys. zł miesięcznie. Jeśli nie będzie wpływów w podanej kwocie, za prowadzenie PKO Konta Firmowego trzeba będzie zapłacić 12 zł miesięcznie, a PKO Konta Firmowego Premium – 49 zł miesięcznie.

Otwórz firmę i konto firmowe online jednocześnie

Nie masz jeszcze zarejestrowanej działalności gospodarczej? Nic straconego. Firmę i internetowe konto firmowe możesz otworzyć online, składając jeden, wspólny wniosek. Jeśli nie jesteś jeszcze klientem PKO, najpierw załóż konto indywidualne. Potem będziesz mógł założyć konto firmowe i zarejestrować działalność. Gdy masz już konto indywidualne w PKO, internetowe konto firmowe możesz założyć za pomocą serwisu iPKO lub w aplikacji IKO. Za pomocą tego samego wniosku zarejestrujesz firmę. Pamiętaj, że do założenia firmy, niezbędne jest spełnienie kilku warunków: ukończenie 18 lat, obywatelstwo polskie, posiadanie dowodu osobistego, bycie polskim rezydentem.

Materiał Promocyjny