Gdzie ulokować pieniądze na miesiąc

Fotorzepa, Marta Bogacz

Średnie oprocentowanie dziesięciu najlepszych lokat miesięcznych wynosi 2,03 proc. Jest o 0,1 pkt proc. niższe niż w maju.

Najlepiej oprocentowaną lokatę miesięczną oferuje FM Bank. Jest to Smart Lokata na Powitanie z odsetkami 3,25 proc., przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów. Posiadanie konta osobistego w FM Banku nie jest wymagane. Jeden klient może mieć tylko jeden taki depozyt. Minimalny wkład to 1 tys. zł, maksymalny 10 tys. zł. Lokatę zakłada się online. Gdybyśmy zdeponowali 5 tys. zł, przez miesiąc zarobilibyśmy 13,5 zł.

BOŚ Bank proponuje depozyt jednomiesięczny z oprocentowaniem 3 proc. w skali roku. Lokata jest dostępna tylko dla osób posiadających Konto bez Kantów. Zdeponować można od 1 tys. do 15 tys. zł. Tutaj też obowiązuje zasada: jeden klient – jedna lokata. Po miesiącu depozyt odnowi się na kolejny miesiąc na nowych warunkach, zgodnie z oprocentowaniem miesięcznej Ekolokaty złotowej.

PKO BP ma w ofercie miesięczną lokatę w IKO ze stawką  2,25 proc. w skali roku (jeszcze niedawno było 2,5 proc.). Z oferty mogą skorzystać osoby, którym PKO BP prowadzi konto osobiste. Minimalna kwota wynosi 1 tys. zł, maksymalna 10 tys. zł.

W Idea Banku znajdziemy depozyt z oprocentowaniem 2,1 proc. w skali roku. Lokatę może założyć każdy, kto dysponuje co najmniej 1 tys. zł (maks. 1 min zł). Nie ma ograniczenia co do ilości depozytów dla jednego klienta.

Oprocentowanie lokat miesięcznych w pozostałych bankach jest niższe niż 2 proc. SK Bank proponuje 1,8 proc. Wymaga ulokowania minimum 500 zł (górnej granicy nie ma). Posiadanie konta w SK Banku nie jest niezbędne.

Wszystkie lokaty w naszym zestawieniu mają stałe oprocentowanie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Punkt odniesienia dla innych funduszy akcji polskich

Quercus Agresywny to jeden z najbardziej charakterystycznych funduszy akcji polskich o uniwersalnej strategii. Udana ...

TOP 10 lokat bankowych na 6 miesięcy

Do zestawienia lokat półrocznych zakładanych na kwotę 5 tys, zł wybrano po jednym, najlepszym ...

Rok 2020 długo pozostanie w pamięci – również inwestorów. Ryzykanci liczą zyski

Ile pieniędzy i na czym zarobili ryzykanci w 2020 roku

Inwestorzy, którzy nie bali się podejmować odważnych ruchów, sporo zarobili. Ile przyniosły giełdy zagraniczne, ...