Gdzie szukać dobrych depozytów półrocznych

Fotorzepa, Marta Bogacz Marta Bogacz

4 proc. rocznie dla klientów, którzy założą konto osobiste.

Najlepszą półroczną lokatę znajdziemy w ofercie Banku BPH. Jej oprocentowanie wynosi 4 proc. w skali roku. Klient musi jednak spełnić kilka warunków. Bank wymaga założenia jednego z trzech kont osobistych. Do wyboru są: Lubię to! Konto, Kapitalne Konto i Maksymalne Konto. Rachunek ten musi być zasilany kwotą co najmniej 2 tys. zł miesięcznie. Zdeponować trzeba minimum 1 tys. zł, maksymalny wkład to 10 tys. zł.

Dwa banki proponują na sześć miesięcy 3 proc. w skali roku. W BOŚ Banku EKOlokatę SUPERprocentującą może założyć osoba, która ma tam lub otworzy konto osobiste. Bank przyjmuje kwoty od 1 tys. zł, górnej granicy nie ma.

W Idea Banku stawka 3 proc. (Lokata Power) dotyczy nowych środków, deponowanych w tej instytucji po raz pierwszy. Wysokość wkładu wynosi od 1 tys. do 1 mln zł. Założenie konta nie jest wymagane.

Getin Noble Bank oferuje e-lokatę Słoneczną III z oprocentowaniem 2,7 proc. w skali roku. Jest to propozycja dla lokujących nowe środki. Minimalny wkład to 500 zł, maksymalny 200 tys. zł.

W pozostałych bankach stawki dla lokat sześciomiesięcznych nie przekraczają 2,7 proc. rocznie.

Średnie oprocentowanie dziesięciu najlepszych lokat półrocznych wynosi teraz 2,6 proc., o 0,2 pkt proc. mniej niż w grudniu. Natomiast średnia na rynku stawka nie przekracza 1,5 proc. w skali roku.

Mogą Ci się również spodobać

Inwestycje alternatywne: Coraz wolniej wzrastają ceny win. Wprawdzie indeks Knigth Frank wzrósł w ubiegłym roku o 9 proc., ale spowolnienie jest wyraźne

Hity alternatywnych inwestycji. Sprawdzamy co drożeje

Sztuka, zabytkowe samochody, a może wiekowe butelki z mocnym trunkiem. Sprawdzamy hity alternatywnych inwestycji. ...

Niedocenione giełdowe perełki

Przedstawiamy spółki rekomendowane przez analityków. Jeśli porównamy ceny docelowe akcji podawane w wydanych ostatnio ...

Poznaj spółkę, zrób plan działania

Od czego zacząć inwestowanie na giełdzie. Według informacji podanych przez Giełdę Papierów Wartościowych, w ...