Wysokie stawki to zachęta dla nowych klientów

AdobeStock

Średnie oprocentowanie dziesięciu najlepszych na rynku ofert wynosi 2,2 proc. w skali roku.

Oprocentowanie depozytów, które trafiły do zestawienia najlepszych lokat półrocznych (wkład 10 tys. zł), wynosi obecnie od 1,5 do 4 proc. w skali roku.

Najwyższą stawkę oferuje Nest Bank na Lokacie Witaj. Oferta jest przeznaczona dla nowych klientów, którzy otwierają Nest Konto i deklarują miesięczne wpływy w wysokości co najmniej 2,5 tys. zł. Lokatę mogą założyć również osoby uzyskujące dochody z działalności gospodarczej. Warunkiem są wpływy na rachunek firmowy BIZnest Konto w kwocie minimum 6 tys. zł miesięcznie oraz opłacanie z tego rachunku podatków i składek do ZUS. Maksymalna kwota lokaty to 10 tys. zł.

Najatrakcyjniejsze depozyty półroczne

Nowy depozyt oferuje Idea Bank. Na „Lokacie na nowe środki plus” zyskać można 3 proc. w skali roku. Ale mogą ją założyć wyłącznie posiadacze indywidualnego konta osobistego. Oferta jest dostępna za pośrednictwem bankowości internetowej Idea Cloud lub bankowości mobilnej Idea Bank PL. Na depozyt można wpłacić nawet 1 mln zł.

Oprocentowanie 2,5 proc. w skali roku proponuje Alior Bank. Lokata Online również jest jednak przeznaczona tylko dla osób otwierających rachunek. Maksymalny wkład akceptowany przez bank to 200 tys. zł.

2 proc. w skali roku zyskać można na Lokacie Plus w Toyota Banku. Depozyt z minimalnym wkładem 5 tys. zł mogą otworzyć posiadacze Konta Jedynego.

Bank Zachodni WBK oferuje Lokatę Bonusową z oprocentowaniem 1,9 proc. w skali roku. Ale klient musi zawrzeć umowę o udzielenie kredytu i wydanie karty kredytowej. Maksymalny wkład wynosi 100 tys. zł. Do promocji można przystąpić tylko do końca roku.

Osoby obsługujące rachunek w Plus Banku poprzez bankowość mobilną lub elektroniczną mogą założyć lokatę z odsetkami 1,7 proc. w skali roku. Ograniczeń dotyczących maksymalnej wpłaty nie ma.

Na internetowej e-Lokacie Tradycyjnej w Getin Banku zyskamy 1,65 proc. w skali roku. Wysokość depozytu nie jest limitowana.

Nieco mniej, bo 1,6 proc. w skali roku, proponuje Raiffeisen Polbank. Lokata Lojalny Bank jest przeznaczona dla klientów, którzy zasilają konto osobiste wpływami (wynagrodzenie za pracę, emerytura lub renta) w kwocie minimum 1,2 tys. zł. Maksymalnie na lokatę można wpłacić 100 tys. zł.

Nasze zestawienie zamykają lokaty: w BGŻ Optima (Elastyczna) oraz w mBanku i Orange Finanse (obie dla klientów przynoszących nowe środki). Wszystkie gwarantują 1,5 proc. w skali roku. Średni zysk z dziesięciu najlepszych depozytów sześciomiesięcznych wynosi 2,2 proc. w skali roku. Jest o 0,6 pkt proc. wyższy od średniego na rynku oprocentowania tego typu lokat. —Natalia Skwierawska

Mogą Ci się również spodobać

Średnie firmy na celowniku inwestorów

Spółki z dobrymi perspektywami i zadowalającą płynnością akcji. W tym roku akcje spółek o ...

Lokaty wygrywają z bezpiecznymi funduszami

Fundusze pieniężne sprawdzą się jedynie jako przechowalnia kapitału na krótki czas. W styczniu do ...

Kierunek na zysk

Wiele nowych funduszy chce zarabiać na rynkach zagranicznych Im mniej atrakcyjnych lokat bankowych, tym ...