Gdzie ulokować oszczędności na miesiąc

123rf.com

Najwyższa na rynku stawka to 2,5 proc., dostępna tylko dla nowych klientów.

Najlepiej oprocentowane lokaty miesięczne oferują Idea Bank i Eurobank; można tam liczyć na 3,5 proc. w skali roku. Obie oferty są skierowane do nowych klientów. Idea Bank przyjmuje kwoty od 500 zł do 10 tys. zł.

Lokatę LOGujesz-LOKujesz w Eurobanku mogą założyć nowi użytkownicy aplikacji mobilnej tego banku. Mają na to siedem dni od aktywowania aplikacji. Minimalna kwota depozytu to 200 zł, maksymalna 10 tys. zł.

Lokata IKO w PKO BP, ze stawką 2 proc. w skali roku, jest dostępna dla osób posiadających konto w tej instytucji. Wpłacić można od 1 tys. do 10 tys. zł. Podobną propozycję ma Inteligo.

Plus Bank oferuje depozyt miesięczny z oprocentowaniem 1,75 proc. Może go założyć każdy. Minimalny wkład wynosi 1 tys. zł.

Średnie oprocentowanie 10 najlepszych lokat miesięcznych nie przekracza 2 proc. (1,97 proc.). Jest minimalnie niższe niż we wrześniu, ale dwukrotnie wyższe w porównaniu z przeciętną na rynku stawką dla tego terminu (1 proc.).

Mogą Ci się również spodobać

Na giełdzie spadki, inwestorzy ruszają na zakupy

Firmy energetyczne, Ciech, PKO BP to niektóre z przecenionych spółek na naszym parkiecie Kontrarianin ...

Lokaty mają wielu konkurentów

Sprzedają fundusze, produkty strukturyzowane, ubezpieczenia… W banku można nie tylko oszczędzać, ale również inwestować. ...

Bank może cię sprawdzić i wypowiedzieć umowę kredytu

Kredytobiorca ma obowiązek informowania banku o każdym zdarzeniu mającym wpływ na jego sytuację finansową: ...