W ostatnich miesiącach banki zareagowały na wzrost stóp procentowych oraz inflacji i podnosiły oprocentowanie lokat oraz kont oszczędnościowych. Jednak w większości banków poprzeczka zatrzymała się na poziomie 8 proc. lub niższym i lepsze oferty są niezmiernie rzadkie – i raczej dotyczą lokat, a nie kont oszczędnościowych, dających swobodniejszy dostęp do zgromadzonych środków. Teraz to się zmienia za sprawą promocji „W Nowym Roku oszczędzaj z CitiKontem”, którą ogłosił Citi Handlowy.

Główna korzyść w tej promocji to aż 8,6 proc. odsetek na koncie oszczędnościowym do kwoty 100 tys. zł. dla nowych klientów banku. Takie odsetki można zgarnąć przez cztery miesiące – za luty, marzec, kwiecień i maj 2023 r.

Podobnie jak w innych bankach, także i w tym przypadku z promocyjnego oprocentowania skorzystamy pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim musimy być nowym klientem (z promocji wyłączone są osoby, które miały otwarte konto w Citi Handlowy po 31 grudnia 2020 r.) i otworzyć najpierw konto osobiste, a następnie konto oszczędnościowe. Po drugie zaś musimy zapewnić wpłaty w wysokości co najmniej 2000 zł w każdym z czterech miesięcy – lutym, marcu, kwietniu i maju 2023 r. Przy czym wpłaty te nie mogą pochodzić z innych rachunków prowadzonych dla klientów indywidualnych w Citi Handlowy. Jeśli więc nie będzie to np. nasze wynagrodzenie od pracodawcy, to wpłata powinna zostać dokonana z innego banku.

Tu warto zaznaczyć, że nawet jeśli w którymś z miesięcy nie spełnimy warunków promocji, to wciąż zachowamy prawo do promocyjnego oprocentowania za pozostałe miesiące.

W ramach CitiKonta dostaniemy bezpłatne prowadzenie konta i karty wielowalutowej, a także bezpłatne wypłaty z bankomatów (z bankomatów Citi oraz cztery wypłaty miesięcznie z innych bankomatów) i bezpłatne przelewy krajowe (w tym trzy pierwsze przelewy ekspresowe Elixir). Warto wspomnieć, że CitiKonto daje też dostęp do zniżek w programie Citi Specials do sklepów, restauracji czy na podróże, a także dostęp do internetowego kantoru banku z atrakcyjnymi warunkami i kursami walut oraz możliwość otwarcia kont walutowych aż w 13 walutach.

Zimowa promocja CitiKonta wystartowała w poniedziałek 9 stycznia 2023 r. i potrwa do 31 stycznia 2023 r. Ale uwaga – zdecydowanie warto się pospieszyć i nie czekać na koniec miesiąca, jeśli zamierzamy z niej skorzystać. Oferta obowiązuje bowiem tylko dla 1500 pierwszych uczestników.

A jak wziąć udział w promocji? Bardzo prosto. Musimy przede wszystkim otworzyć konto osobiste CitiKonto, co możemy zrobić online samodzielnie lub z pomocą doradcy albo odwiedzając jeden z oddziałów banku. W kolejnym kroku musimy otworzyć konto oszczędnościowe, na co czas mamy do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym otworzymy CitiKonto. A następnie powinniśmy zapewnić wspomniane wpływy po 2000 zł miesięcznie i zasilić dowolną kwotą konto oszczędnościowe. A potem będziemy już oczekiwać na wypłatę odsetek z wyjątkowego oprocentowania 8,6 procent.

Sprawdź warunki na stronie Banku

Mat. Partnera

Bank Handlowy S.A. Oferta "W Nowym Roku oszczędzaj z CitiKontem" jest dostępna dla 1500 pierwszych klientów, którzy do 31.01.2023 r. zawrą z bankiem Umowę Produktów Depozytowych, otworzą na jej podstawie Konto Osobiste CitiKonto i spełnią warunki opisane w regulaminie oferty. Z oferty wyłączone są m.in. osoby wnioskujące o nowe konto, które po 31.12.2020 r. do dnia rozpoczęcia obowiązywania oferty posiadały samodzielnie lub jako współposiadacz konto osobiste lub rachunek oszczędnościowy. Pełna lista wyłączeń jest dostępna w Regulaminie Oferty. Oferta "W Nowym Roku oszczędzaj z CitiKontem" nie łączy się z innymi ofertami specjalnymi dotyczącymi konta, z wyłączeniem ofert polegających na polecaniu produktów banku. Prowadzenie konta oznacza prowadzenie rachunku płatniczego. Karta do konta oznacza obsługę karty debetowej. Wypłata z bankomatów oznacza wypłatę gotówki. Przelew krajowy oznacza polecenie przelewu. Citibank Online oznacza usługę bankowości elektronicznej.

Szczegóły Ofert, w tym warunki otrzymania nagrody, dostępne są w Regulaminie Oferty na stronie www.citihandlowy.pl. Szczegółowe informacje na temat opłat i prowizji dla Konta Osobistego CitiKonto, Citi Priority, są dostępne w Tabeli Opłat i Prowizji na www.citihandlowy.pl. Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego.

Materiał Promocyjny