Obraz na aukcji wraz z telewizorem

Wojciech Brewka, Night Cruising, 2020

W domu aukcyjnym Art in House będzie miała miejsce ciekawa licytacja obrazu Wojciecha Brewki wraz z jego cyfrową reprodukcją.

Aukcja jest elementem kampanii Samsunga, który chce w ten sposób zadebiutować z nowym telewizorem The Frame. Nowy produkt koreańskiego giganta ma w założeniu w niezwykły sposób łączyć sztukę i technologię.

Warto sprawdzić: Ceny polskich dzieł sztuki są okazyjne. Nie da się przepłacić

Już 15 stycznia, podczas otwierającej 2021 rok 47. Aukcji Nowej Sztuki telewizor można będzie wylicytować wraz z obrazem „Night Cruising” Wojciecha Brewki i jego cyfrową wersją przygotowaną z myślą o The Frame.

Brewka to artysta pochodzący z Kalisza. Jest współzałożycielem warszawskiej galerii officyna art & design oraz Stowarzyszenia PROPAGANDA SZTUKI. Jest też pomysłodawcą Dziedzińca Kulturalnego Jerozolimskie 107 oraz dyrektorem programowym festiwalu artystycznego o nazwie Festiwal Przenikania. Chętnie angażuje się w rozmaite akcje charytatywne, wspierające zarówno osoby, jak i zwierzęta, które znalazły się w potrzebie.

Samsung wskazuje, że ta bezprecedensowa aukcja otwiera nowy rozdział dla kolekcjonerów sztuki. Rozdział, w którym rolę płótna na miarę naszych czasów odgrywa The Frame, nadając dziełom cyfrowego wymiaru przy zachowaniu dbałości o detal i w oprawie, na jaką zasługują.

– Coraz bliższa współpraca na linii sztuka – technologia to naturalna droga rozwoju dla produktu tak wyjątkowego, jak The Frame. Dla wielu kolekcjonerów otwiera on nowe możliwość i pozwala przenieść nawet te najbardziej unikatowe dzieła malarskie do własnego salonu. Już nie możemy się doczekać aukcji i efektów tej współpracy!! Zdradzę, że obraz Wojciecha Brewki na The Frame prezentuje się świetnie i już wzbudził duże zainteresowanie – komentuje Anita Wolszczak Karasiewicz z Domu Aukcyjnego Art in House.

Fot. materiały prasowe

Samsung zapewnia, że The Frame to coś więcej niż ładnie oprawiony telewizor. To kompletny koncept, który łączy wszystkie niezbędne elementy. Tryb Sztuka, za naciśnięciem przycisku, przeobrazi ekran w prawdziwe dzieło sztuki. Do wyboru mamy standardową kolekcję obrazów, ale z powodzeniem możemy wykorzystać także swoje zdjęcia. Portret z ostatnich wakacji w Paryżu zobaczysz w nowej odsłonie, dzięki specjalnym filtrom, takim jak pastele czy szkic, które nadadzą mu artystycznego wykończenia.

Warto sprawdzić: Kompas Młodej Sztuki 2020. Najbardziej obiecujący artyści

Z myślą o miłośnikach sztuki powstał także Art Store, czyli swoisty internetowy sklep ze sztuką, gdzie dostępnych jest już ponad 1200 dzieł, pochodzących z najlepszych światowych galerii i muzeów. Znajdziemy tu prace ponad 500 artystów, w tym obrazy Cezanne’a, Rubensa, Moneta, Boscha, Klimta, Van Gogha czy Davida Alana Harveya. W sklepie można nabyć pojedyncze dzieło lub korzystać bez ograniczeń w ramach miesięcznego abonamentu. Dostęp do sztuki nigdy nie był łatwiejszy.

Samsung zaznacza, że unikatowy design ramy obrazu to kolejny znak rozpoznawczy telewizora The Frame. Dzięki wymiennym, opcjonalnym ramkom (do zakupienia osobno), które dostępne są w czterech kolorach – czarnym, białym, jasnego drewna oraz ciemnego drewna – ekran będzie świetnie prezentował się pośród domowej kolekcji sztuki i dopasuje się do stylu wnętrza. Podobnie, jak obrazy w galerii, The Frame można wyeksponować płasko przy samej ścianie za pomocą dostarczonego w zestawie wieszaka. Jeśli jednak ten niezwykły telewizor ma być centralnym elementem wnętrza, w osiągnięciu efektu „WOW” pomoże stojak Studio, który wygląda jak nowoczesna minimalistyczna sztaluga.

Koreański producent podkreśla, że niezależnie od sposobu montażu – dzięki połączeniu jednym prawie niewidocznym przewodem – pozbywamy się nieestetycznej plątaniny kabli. A gdy zapragniemy rozrywki, The Frame powróci do swej pierwotnej roli – roli telewizora. Jakość obrazu, odwzorowanie szczegółów i kolorów to zasługa technologii Quantum Dot ze 100 proc. Natężeniem Kolorów, którą znamy z telewizorów QLED.

– The Frame ma do zaoferowania wszystko, co najlepsze w telewizorach Samsung, czyli intuicyjną obsługę i bogatą ofertę aplikacji VOD czy minimalistycznego jednego pilota, który ułatwia codzienne użytkowanie. Jest tu także szereg rozwiązań technologicznych, które powstały z myślą o odpowiedniej prezentacji sztuki. Wśród nich czujnik światła, który wykrywa światło otoczenia i automatycznie balansuje jasność oraz barwę ekranu. Wszystko po to, aby obraz wyglądał naturalnie, dokładnie tak jak podziwialibyśmy go w galerii – wskazuje Samsung.

Warto sprawdzić: Hossa na rynku sztuki przyciągnęła kanciarzy i cwaniaków

W poniedziałek 11 stycznia 2021 roku w Domu Aukcyjnym Art in House (al. Jerozolimskie 107, Warszawa) otwarta zostanie wystawa przedaukcyjna. Prace można będzie oglądać w godzinach 9:00 – 18:00 w dniu aukcji. Z kolei licytacja odbędzie się w piątek 15 stycznia o godz. 19:30. Organizator przewidział także opcje licytacji zdalnej: online (za pośrednictwem popularnych platform), telefonicznie lub poprzez zlecenie z limitem. Katalog, instrukcja licytacji oraz regulamin dostępne są na stronie https://artinhouse.pl/pl/aukcja.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Po pandemii kupujemy lokalnie

W czasie zamknięcia koronawirusowego Polacy docenili lokalnych przedsiębiorców i lokalne punkty handlowo-usługowe. Tak wynika ...

Drogą elektroniczną można nabyć zarówno produkty oferowane przez tzw. siecówki, ubrania od światowych projektantów, którzy nie prowadzą dystrybucji w Polsce, jak i polskich kreatorów mody.

Prześwietlamy przeglądarki modowe i sklepy multibrandowe

Ponad 50 proc. Polaków kupuje przynajmniej 1-2 razy w miesiącu przez Internet. Prześwietlamy przeglądarki ...