Zyski z lokat miesięcznych porażają. Ranking na październik

Adobe Stock

Oszczędzanie krótkoterminowe jest mało opłacalne. Średnie zyski lokat wybranych z każdego banku jednak porażają – za jeden miesiąc utrzymywania oszczędności na takim depozycie, płacą przeciętnie 0,2 proc. w skali roku.

Najlepiej oprocentowana lokata jednomiesięczna, to Lokata na Nowe Środki Plus od Idea Banku, o stawce sięgającej 1,5 proc. w skali roku. Lokata Na Nowe Środki Plus dedykowana jest klientom z kontem, którzy dysponują nadwyżką środków ponad łączne saldo zgromadzonego kapitału na różnych kontach i rachunkach w Idea Banku na koniec 20 dnia miesiąca, poprzedzającego miesiąc, w którym założona została lokata. Na depozyt można przelać od 500 zł do 1 mln zł.

Warto sprawdzić: Kryzys winduje ceny złota i srebra. Końca zwyżek nie widać

Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej oferuje zysk rzędu 1 proc. w skali roku. Warunkiem jest prowadzenie rachunku w tym banku i używanie najnowszej wersji aplikacji mobilnej. Lokatę można założyć w krótkim okresie tuż przed lub po dacie swoich urodzin. Na depozyt można wpłacić od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Na 0,3 proc. w skali roku mogą liczyć klienci Toyota Banku wnioskujący o otwarcie Lokaty Plus. Posiadacz konta może wpłacić na nią nie mniej niż 5 tys. zł (bez ograniczeń w kwocie maksymalnej).

0,15 proc. w skali roku oferuje Nest Bank. Na Nest Lokacie zdeponować można 1 tys. zł i nie ma tu ograniczeń w kwocie maksymalnej. Santander Consummer Bank natomiast, daje 0,1 proc. w skali roku na Lokacie Online Nowe Środki i wpłacić na nią można od 1 tys. zł do 400 tys. zł.

Warto sprawdzić: Oszczędzanie dla opornych. Przegląd gotowych planów

Ranking lokat na 1 miesiąc kończy się lokatami, których oprocentowanie sięga od 0,01 proc. do 0,05 proc. w skali roku. Są to produkty od Banku Ochrony Środowiska, Pekao SA, PKO BP, Inteligo, PlusBanku, mBanku, EnveloBanku, Santander Banku czy Citi Handlowego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze lokaty kwartalne. Zysk do 4 proc. [LIS 2018]

W rankingu najlepiej oprocentowanych lokat terminowych w kwocie 10 tys. zł zakładanych na okres ...

Najkrótsze są nieopłacalne. Ranking lokat na 1 miesiąc

Z punktu widzenia oszczędzającego, do którego trafiają odsetki po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych, ...

Z kartą partnerską może być taniej. Sprawdzamy gdzie

Karta kredytowa nie tylko zasili budżet w razie potrzeby, ale pomoże zaoszczędzić na zakupach. ...