Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Aktualne zestawienie najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat obowiązuje od 5 do 11 października 2020 roku.

Najwyższe oprocentowanie lokat jednomiesięcznych sięga 1,5 proc. w skali roku. Wskazaną stawę znaleźć można w Idea Banku na Lokacie na Nowe Środki Plus. W Banku Millennium na Lokacie Urodzinowej zysk wyniesie 1 proc. w skali roku. Po 0,3 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci Toyota Banku zakładający Lokatę Plus.

Maksymalnie do 2,5 proc. w skali roku można zarobić na lokatach trzymiesięcznych. Wystarczy uruchomić w Nest Banku Nest Lokatę Witaj. Nieco mniej – 1,8 proc. w skali roku – zarobić można w Idea Banku zakładając Lokatę Happy. Na 1 proc. w skali roku liczyć mogą nowi klienci w mBanku oraz osoby wnioskujące o założenie e-Lokaty na Plusie w Banku Ochrony Środowiska.

Warto sprawdzić: Naliczone odsetki mogą szybko zniknąć, gdy bank się pomyli

W sześć miesięcy również zyskać można 2,5 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie, podobnie jak w przypadku lokat kwartalnych, oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Na Lokacie Plus w Toyota Banku otrzymać można 0,6 proc. w skali roku. Po 0,5 proc. w skali roku płacą Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie Zyskownej i Idea Bank na Lokacie NR1.

Maksymalne oprocentowanie lokat rocznych sięga 0,8 proc. w skali roku. Podana stawka obowiązuje na Lokacie Plus w Toyota Banku i EKOLokacie Plus w BOŚ. 0,65 proc. w skali roku otrzymają klienci Nast Banku na Nest Lokacie Lojalnej. Na 0,4 proc. w skali roku mogą zaś liczyć klienci Santander Consummer Banku, którzy zawnioskują o otwarcie Lokaty Online.

Najwyższe stawki na lokatach dwuletnich nie przekraczają 1 proc. w skali roku. Takie oprocentowanie obowiązuje w Nest Banku na Nest Lokacie Lojalnej. Na Lokacie Plus w Toyota Banku zarobić można 0,8 proc. w skali roku. Nieco mniej, bo 0,75 proc. w skali roku gwarantuje BOŚ na EKOlokacie na Lata.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat bankowych dokonywał m.in. Bank Millennium, Credit Agricole czy Idea Bank. Tylko ten ostatni zmienił oferowane stawki i obniżył oprocentowanie lokat na nowe środki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kolejne opłaty w bankach i noworoczne podwyżki prowizji

Tańsze niektóre przelewy, ale więcej za wypłaty z obcych bankomatów – banki zmieniają wysokość ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Systematycznie, raz w tygodniu, analizujemy rynek lokat terminowych i tworzymy zestawienie najwyżej oprocentowanych depozytów ...

Nocna pobudka, czyli SMS z banku

Wiadomość na telefon z potwierdzeniem płatności kartą banki wysyłają przez całą dobę zaraz po ...