Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Aktualne zestawienie najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat obowiązuje od 5 do 11 października 2020 roku.

Najwyższe oprocentowanie lokat jednomiesięcznych sięga 1,5 proc. w skali roku. Wskazaną stawę znaleźć można w Idea Banku na Lokacie na Nowe Środki Plus. W Banku Millennium na Lokacie Urodzinowej zysk wyniesie 1 proc. w skali roku. Po 0,3 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci Toyota Banku zakładający Lokatę Plus.

Maksymalnie do 2,5 proc. w skali roku można zarobić na lokatach trzymiesięcznych. Wystarczy uruchomić w Nest Banku Nest Lokatę Witaj. Nieco mniej – 1,8 proc. w skali roku – zarobić można w Idea Banku zakładając Lokatę Happy. Na 1 proc. w skali roku liczyć mogą nowi klienci w mBanku oraz osoby wnioskujące o założenie e-Lokaty na Plusie w Banku Ochrony Środowiska.

Warto sprawdzić: Naliczone odsetki mogą szybko zniknąć, gdy bank się pomyli

W sześć miesięcy również zyskać można 2,5 proc. w skali roku. Najwyższe oprocentowanie, podobnie jak w przypadku lokat kwartalnych, oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Na Lokacie Plus w Toyota Banku otrzymać można 0,6 proc. w skali roku. Po 0,5 proc. w skali roku płacą Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie Zyskownej i Idea Bank na Lokacie NR1.

Maksymalne oprocentowanie lokat rocznych sięga 0,8 proc. w skali roku. Podana stawka obowiązuje na Lokacie Plus w Toyota Banku i EKOLokacie Plus w BOŚ. 0,65 proc. w skali roku otrzymają klienci Nast Banku na Nest Lokacie Lojalnej. Na 0,4 proc. w skali roku mogą zaś liczyć klienci Santander Consummer Banku, którzy zawnioskują o otwarcie Lokaty Online.

Najwyższe stawki na lokatach dwuletnich nie przekraczają 1 proc. w skali roku. Takie oprocentowanie obowiązuje w Nest Banku na Nest Lokacie Lojalnej. Na Lokacie Plus w Toyota Banku zarobić można 0,8 proc. w skali roku. Nieco mniej, bo 0,75 proc. w skali roku gwarantuje BOŚ na EKOlokacie na Lata.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat bankowych dokonywał m.in. Bank Millennium, Credit Agricole czy Idea Bank. Tylko ten ostatni zmienił oferowane stawki i obniżył oprocentowanie lokat na nowe środki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Profil zaufany założymy tylko w tych bankach

Choć założenie profilu zaufanego przez bank jest najszybszym sposobem do jego uzyskania, to nie ...

Mizerne zyski z najlepszych lokat na miesiąc, prócz jednej

Wśród lokat zakładanych na okres 30 dni jest tylko jeden produkt, który może zagwarantować ...

Ranking kont oszczędnościowych. Uwaga na progi kwotowe

Spora część banków, ustalając oprocentowanie kont oszczędnościowych stosuje progi kwotowe. Bywa, że wyższym zyskiem ...