Lokaty półroczne ponownie w dół. Ranking na październik

Maksymalne stawki oferowane na lokatach półrocznych sięgały do tej pory 2,5 proc. w skali roku. Dziś wynoszą 2,1 proc. w skali roku.
Maksymalne stawki oferowane na lokatach półrocznych sięgały do tej pory 2,5 proc. w skali roku. Dziś wynoszą 2,1 proc. w skali roku.
Adobe Stock

Depozyty bankowe straciły już dawno na atrakcyjności. Dodatkowe obniżki ich oprocentowania nie przekonują oszczędzających do przenoszenia środków z kont osobistych na lokaty. Maksymalne stawki oferowane na lokatach półrocznych sięgały do tej pory 2,5 proc. w skali roku. Dziś wynoszą 2,1 proc. w skali roku.

Najwięcej oferuje Nest Bank. Na Nest Lokacie Witaj zarobią jednak wyłącznie nowi klienci. Muszą otworzyć konto osobiste i zadeklarować regularne wpływy wynagrodzenia na ROR (1 tys. zł w przypadku osób fizycznych i 6 tys. zł, jeśli mowa o klientach biznesowych). Osoby prowadzące własny biznes zobowiązane są również do wykonywania każdego miesiąca przelewy do ZUS i US. Na lokatę można przelać od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Warto sprawdzić: Po lokatach pod topór poszły konta oszczędnościowe

Oczko wyżej w rankingu lokat na 6 miesięcy znalazł się Toyota Bank z Lokatą Plus. Jej oprocentowanie wynosi jednak zaledwie 0,6 proc. w skali roku. Ofertą objęci są stali klienci banku, którzy prowadzą w nim rachunek i mogą na depozyt przelać minimum 5 tys. zł.

0,5 proc. w skali roku płaci Idea Bank. Lokata NR1 dostępna jest dla wszystkich, bez zakładania konta. Wystarczy wpłacić od 500 zł do 1 mln zł.

Po 0,3 proc. w skali roku oferują swoim klientom Bank Ochrony Środowiska (EKOLokata Zyskowna), Santander Consummer Bank (Lokata na Nowe Środki Online) oraz Getin Bank na lokacie tradycyjnej. Na depozyty można wpłacać po 1 tys. zł (Getin – 500 zł). Maksymalny limit środków w BOŚ to 200 tys. zł, w Santander – 400 tys. zł, a w Getin Banku kapitał nie musi mieć ograniczeń.

Na Lokacie Horyzont Zysku w Banku Millennium można otrzymać 0,2 proc. w skali roku. Warunkiem jest wpłata minimum 1 tys. zł nowych środków i prowadzenie w tym banku konta.

Warto sprawdzić: Jak Polacy wypadli w kolejnym sprawdzianie wiedzy finansowej

0,1 proc. w skali roku, to maksimum jakie jest w stanie zaoferować na Lokacie Promocyjnej BNP Paribas. Jeszcze mniej, a w zasadzie prawie nic, płacą PlusBank, ING Bank Śląski, Credit Agricole, mBank, Citi Handlowy, Alior Bank, Pekao SA,PKO BP oraz Inteligo.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jak nie tracić na przelewach zagranicznych

Przelew zagraniczny i jeszcze w obcej walucie może być kosztowny. Są sposoby na uniknięcie ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie najlepszych lokat bankowych obowiązuje od 8 do 14 czerwca 2020 roku. Oto ...

Nie chcesz papierów z banku? Dostaniesz CD

Jeśli klient nie godzi się na otrzymywanie korespondencji z banku w formie elektronicznej to ...