Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Ranking lokat bankowych zakładanych na okres od 1 do 24 miesięcy.
Ranking lokat bankowych zakładanych na okres od 1 do 24 miesięcy.
Adobe Stock

Aktualne zestawienie najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat obowiązuje od 26 października do 1 listopada 2020 roku.

Cyklicznie weryfikujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i na ich podstawie budujemy zestawienie najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do dwóch lat.

Maksymalne oprocentowanie lokat jednomiesięcznych wzrosło z 1,5 proc. do 1,9 proc. w skali roku. Wskazaną stawę oferuje Idea Bank na Lokacie na Nowe Środki Plus. W Banku Millennium na Lokacie Urodzinowej zyskać można 1 proc. w skali roku. Na 0,3 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Toyota Banku zakładający Lokatę Plus.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Maksymalnie do 2,1 proc. w skali roku można zyskać na lokatach kwartalnych. Warunkiem jest założenie w Nest Banku Nest Lokaty Witaj. 1,8 proc. w skali roku oferuje Idea Bank na Lokacie Happy. Na 1 proc. w skali roku liczyć mogą nowi klienci w mBanku.

Półroczne depozyty także mogą dać maksymalny zysk na poziomie 2,1 proc. w skali roku. W tym przypadku również należałoby skorzystać z oferty Nest Banku i Nest Lokaty Witaj. Na Lokacie Plus w Toyota Banku oprocentowanie sięga 0,6 proc. w skali roku. 0,5 proc. w skali roku płaci Idea Bank na Lokacie NR1.

Najwyższe stawki gwarantowane na lokatach rocznych sięgają 0,8 proc. w skali roku. Podana stawka obowiązuje na Lokacie Plus w Toyota Banku. 0,65 proc. w skali roku otrzymają klienci Nast Banku na Nest Lokacie Lojalnej, a na 0,4 proc. w skali roku mogą liczyć klienci Santander Consummer Banku, którzy zawnioskują o otwarcie Lokaty Online.

Do 1 proc. w skali roku zarobić można na lokatach dwuletnich. Tyle płaci swoim klientom Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. Na Lokacie Plus w Toyota Banku zarobić można 0,8 proc. w skali roku i 0,5 proc. na Lokatach Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku i Lokacie tradycyjnej w Getin Banku.

Warto sprawdzić: Które banki próbują ułatwić życie swoim klientom

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat bankowych dokonywał m.in. Nest Bank, Idea Bank, Plus Bank czy Getin Bank. W Plus Banku np. z oferty zniknęła Lokata na nowe środki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lokaty na 6 miesięcy z coraz niższym oprocentowaniem

Instytucje finansowe nie zabiegają o depozyty klientów oferując im ponadprzeciętne zyski. Jest wręcz odwrotnie ...

Najlepsze lokaty na pół roku. Ranking [LUT 2019]

Średnio 1,5 proc. w skali roku można zarobić na dziesięciu najlepiej oprocentowanych lokatach zakładanych ...

pin do karty

Pierwszy PIN do nowej karty można nadać samemu

Część banków pozwala by to sami klienci wymyślali sobie pierwszy numer PIN do nowych ...