Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Ranking lokat bankowych zakładanych na okres od 1 do 24 miesięcy.
Ranking lokat bankowych zakładanych na okres od 1 do 24 miesięcy.
Adobe Stock

Aktualne zestawienie najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat obowiązuje od 26 października do 1 listopada 2020 roku.

Cyklicznie weryfikujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i na ich podstawie budujemy zestawienie najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do dwóch lat.

Maksymalne oprocentowanie lokat jednomiesięcznych wzrosło z 1,5 proc. do 1,9 proc. w skali roku. Wskazaną stawę oferuje Idea Bank na Lokacie na Nowe Środki Plus. W Banku Millennium na Lokacie Urodzinowej zyskać można 1 proc. w skali roku. Na 0,3 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Toyota Banku zakładający Lokatę Plus.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Maksymalnie do 2,1 proc. w skali roku można zyskać na lokatach kwartalnych. Warunkiem jest założenie w Nest Banku Nest Lokaty Witaj. 1,8 proc. w skali roku oferuje Idea Bank na Lokacie Happy. Na 1 proc. w skali roku liczyć mogą nowi klienci w mBanku.

Półroczne depozyty także mogą dać maksymalny zysk na poziomie 2,1 proc. w skali roku. W tym przypadku również należałoby skorzystać z oferty Nest Banku i Nest Lokaty Witaj. Na Lokacie Plus w Toyota Banku oprocentowanie sięga 0,6 proc. w skali roku. 0,5 proc. w skali roku płaci Idea Bank na Lokacie NR1.

Najwyższe stawki gwarantowane na lokatach rocznych sięgają 0,8 proc. w skali roku. Podana stawka obowiązuje na Lokacie Plus w Toyota Banku. 0,65 proc. w skali roku otrzymają klienci Nast Banku na Nest Lokacie Lojalnej, a na 0,4 proc. w skali roku mogą liczyć klienci Santander Consummer Banku, którzy zawnioskują o otwarcie Lokaty Online.

Do 1 proc. w skali roku zarobić można na lokatach dwuletnich. Tyle płaci swoim klientom Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. Na Lokacie Plus w Toyota Banku zarobić można 0,8 proc. w skali roku i 0,5 proc. na Lokatach Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku i Lokacie tradycyjnej w Getin Banku.

Warto sprawdzić: Które banki próbują ułatwić życie swoim klientom

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat bankowych dokonywał m.in. Nest Bank, Idea Bank, Plus Bank czy Getin Bank. W Plus Banku np. z oferty zniknęła Lokata na nowe środki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat? 4 – 10 lutego 2019 r.

Co tydzień analizujemy rynek lokat bankowych i przedstawiamy listę topowych depozytów zakładanych na okres ...

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Klient może wybrać sposób autoryzacji operacji bankowych

SMS nie dotarł? Zmień autoryzację w banku

Internetowa transakcja może nie dojść do skutku, gdy nie dotrze do nas kod autoryzacyjny ...

Najlepsze lokaty na jeden miesiąc. Marzec 2020

Od 1,5 proc. do 3 proc. w skali roku zyskają oszczędzający, którzy wybiorą jedną ...