Najlepsze lokaty na trzy miesiące. Ranking na luty 2021

Adobe Stock

Ranking lokat bankowych zakładanych na kwotę 10 tys. zł i okres trzech miesięcy w lutym pokazuje, że najwięcej można zarobić 1,5 proc. w skali roku.

Zwycięską pozycję obejmuje Nest Bank z Nest Lokatą Witaj. Nest Lokata Witaj dostępna jest wyłącznie dla nowych klientów, którzy mogą ją założyć przez kolejne 30 dni od momentu otworzenia konta w Nest Banku. Na depozyt można wpłacić od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Warto sprawdzić: Ranking lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 mies. Luty 2021

Po 1 proc. w skali roku sięgnąć mogą nowi klienci w mBanku. W tym przypadku kwota inwestycji ograniczona jest również do 10 tys. zł. Minimalna wpłata wynosi 500 zł.

W Alior Banku trwa akcja promująca wypełnianie ankiet inwestycyjnych. Za poznanie profilu inwestycyjnego klienta bank oferuje na kwartalnej lokacie terminowej 0,6 proc. w skali roku. Wpłaty na depozyt mogą zaczynać się już od 1 tys. zł.

Na 0,5 proc. w skali roku liczyć mogą oszczędzający wybierający ofertę Banku Millennium czy Getin Banku. W tym pierwszym należy zawnioskować o otworzenie Lokaty mobilnej za pomocą aplikacji zainstalowanej na telefonie. Drugi natomiast płaci za nowe środki. W Getin Banku zainwestować można od 500 zł do 300 tys. zł. Millennium pozwala wpłacić tylko do 10 tys. zł.

Stali klienci z kontem Toyota Banku mogą zarobić 0,35 proc. w skali roku na Lokacie Plus. Wystarczy, że na depozycie znajdzie się ponad 5 tys. zł.

Warto sprawdzić: Bohomazy dziwaka z Zakopanego gwałtownie drożeją

Stawki odbijające nieco od zera znaleźć można jeszcze w ofertach banków tj. BNP Paribas, który na Lokacie GoMobilnej daje zarobić 0,2 proc. w skali roku, czy w Santander Consummer Banku, który za założenie Lokaty Online Nowe Środki płaci 0,1 proc. w skali roku. Pozostałe instytucje, wśród których jest Bank Ochrony Środowiska, Citi Handlowy, Pekao SA, PKO BP, Inteligo, Plus Bank, Credit Agricole czy ING Bank Śląski oferują oprocentowanie od 0,01 proc. do 0,05 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wwkrótce będziemy społeczeństwem bezgotówkowym?

Gotówka odchodzi do lamusa. Można zapomnieć o portfelu

Polacy pokochali bezgotówkowe metody płatności. Kto się do nich nie przekonał wcześniej, zmienił podejście ...

Rekordowe spadki oprocentowania na lokatach na 3 miesiące

Banki wycofują z oferty lokaty o podwyższonym oprocentowaniu, a oszczędzający zamykają depozyty. Niskie stopy ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualny ranking najlepszych lokat bankowych obowiązuje od 17 do 23 lutego 2020 roku. Maksymalne oprocentowanie ...