Gotówka nie będzie miała wakacji

Mobilny bankomat. Wielu urlopowiczów preferuje płatności gotówką z uwagi na większą kontrolę nad wydatkami
Mobilny bankomat. Wielu urlopowiczów preferuje płatności gotówką z uwagi na większą kontrolę nad wydatkami
Adobe Stock

Operatorzy bankomatów oraz banki jak zwykle w sezonie letnim wystawią mobilne urządzenia do wypłaty gotówki w popularnych nadmorskich czy mazurskich kurortach.

W tym roku Euronet po raz pierwszy wyśle bankomaty zamontowane w samochodach na najpopularniejsze letnie wydarzenia muzyczne czy kulturalne. To ta firma od lat ustawia latem najwięcej dodatkowych urządzeń do wypłaty gotówki latem. Tak będzie i w tym roku, gdy w terenie pojawi się ponad 180 dodatkowych bankomatów. Urządzenia zostaną zainstalowane m.in. na Półwyspie Helskim oraz w innych popularnych ośrodkach wypoczynkowych nad morzem i na Mazurach.

Warto sprawdzić: Gdy dostaniesz podartą stówkę z bankomatu

Jak podkreśla Robert Midura, Country Manager Euronet Polska, w miejscowościach turystycznych gotówka wciąż pozostaje popularnym środkiem płatniczym. – Z naszych analiz wynika, że turyści podczas letniego wypoczynku często wypłacają gotówkę z bankomatów. Wynika to m.in. z tego, że za wiele atrakcji i usług wciąż nie można płacić kartą. Dodatkowo wielu urlopowiczów preferuje płatności gotówką z uwagi na większą kontrolę nad wydatkami. Instalacja sezonowych bankomatów umożliwi dogodny dostęp do gotówki siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę – tłumaczy Robert Midura.

W tym roku Euronet zdecydował się na pewną nowość. – Po raz pierwszy na najbardziej popularnych wydarzeniach sportowych czy kulturalnych pojawią się mobilne bankomaty Euronet Polska zainstalowane na samochodach typu transporter – mówi Ewa Miziołek, dyrektor ds. marketingu i wsparcia sprzedaży sieci Euronet Polska. Dyrektor Miziołek dodaje, że mobilna wersja bankomatów jest odpowiedzią na oczekiwania organizatorów jedno- lub kilkudniowych eventów. – Każdego roku otrzymujemy prośby o instalację naszych urządzeń na festiwalach muzycznych czy imprezach sportowych. W miejscach, w których do tej pory m.in. z powodów technicznych nie mogły zostać zainstalowane stacjonarne urządzenia, mobilny bankomat zapewni dostęp do gotówki uczestnikom wydarzeń – tłumaczy Michał Gołębiowski z IT Card.

Dlatego w tym roku bankomaty mobilne Euronet Polska pojawią się na takich wydarzeniach, jak juwenalia, koncerty, m.in. na lipcowym Sunrise Festival w Kołobrzegu, czy imprezach sportowych, np. Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

It Card

Także It Card wystawi dodatkowe bankomaty pod logo Planet Cash w miejscowościach wypoczynkowych. Pierwsze urządzenia zostały posadowione na początku czerwca. – Nasze lokalizacje są każdorazowo indywidualnie oceniane pod kątem biznesowym oraz tak, aby zapewnić najlepszą dostępność gotówki dla klientów – podkreśla Miłosz Gołębiewski z IT Card. Bankomaty tej sieci będą stały do końca września.

Warto sprawdzić: Cash back bywa lepszy od bankomatu

Mobilne bankomaty PKO BP

Również PKO BP podobnie jak w poprzednich latach udostępnił w trakcie sezonu urlopowego mobilne bankomaty, które zostały czasowo ustawione w miejscowościach wypoczynkowych, gdzie występuje sezonowe zapotrzebowanie na wypłaty gotówki. Staną one m.in. w Juracie, Jastrzębiej Górze, Władysławowie, Łebie, Krynicy Morskiej, Kuźnicy, Jastarni, Karwi, Pobierowie, Dziwnowie, Rewalu, Mielnie, Świnoujściu czy Ustroniu Morskim. – W tym roku bankomaty mobilne będą funkcjonowały w województwach pomorskim, zachodniopomorskim i lubelskim – mówi Iwona Radomska z biura prasowego banku. Zdradza, że w tym roku dodatkowo uruchomiono urządzenie w Kuźnicy. Tym samym w tym sezonie będzie zainstalowanych 17 bankomatów mobilnych, tj. o jeden więcej niż w poprzednim roku – tłumaczy przedstawicielka banku. Większość z nich będzie stała do końca września, jedynie ten z Włodawy zostanie zlikwidowany do 4 września, a w Rewalu i Pobierowie do połowy października. Najdłużej, bo do końca października, będą stały urządzenia w Dziwnowie i Międzyzdrojach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Płatności mobilne: HCE, Android Pay, PeoPay, a może BLIK?

Telefon staje się coraz częstszym narzędziem wykorzystywanym podczas dokonywania transakcji bezgotówkowych w sklepach lub ...

Najlepsze lokaty bankowe na 3 miesiące [wrzesień 2018]

Najlepsze lokaty bankowe na trzy miesiące tylko w pakiecie z kontem. Wśród depozytów kwartalnych ...

Przekroczenie limitu na karcie kredytowej. Klient może się uchronić przed przekroczeniem limitu karty kontrolując na bieżąco swój rachunek

Sam sumuj wydatki, żeby nie stracić karty kredytowej

Przekroczenie limitu na karcie kredytowej może być przyczyną rozwiązania umowy przez bank. W październiku ...