Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie obowiązuje od 19 do 25 sierpnia 2019 roku.

Publikacja: 19.08.2019 23:15

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Foto: Adobe Stock

Regularnie, raz w tygodniu, weryfikujemy tabele oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat terminowych i sporządzamy ranking najbardziej opłacalnych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat.

Warto sprawdzić: Hity alternatywnych inwestycji. Sprawdzamy co drożeje

Maksymalne zyski oferowane na lokatach jednomiesięcznych sięgają 3 proc. w skali roku. Właśnie tyle gwarantuje swoim klientom Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. W Idea Banku na Lokacie NR1 oprocentowanie wynosi 1,8 proc. w skali roku. Niewiele mniej oferuje PKO BP na Lokacie na nowe środki oraz EnveloBank na Lokacie EnveloMobilnej – 1,5 proc. w skali roku.

Najwyższe oprocentowanie jakie banki oferują na lokatach trzy miesięcznych wynosi 4 proc. w skali roku. Produkty z taką stawką znaleźć można w Idea Banku, Nest Banku i PlusBanku. Wystarczy tam założyć Lokatę Happy, Nest Lokatę Witaj lub Lokatę na Start. Na 3,5 proc. zysku w skali roku mają szansę osoby zakładające konto w mBanku (oferta dla nowych klientów). 3 proc. w skali roku zarobią osoby wnioskujące o otwarcie Lokaty Mobilnej w Getin Banku lub jednej z lokat dedykowanych klientom eurobanku – dla osób korzystających po raz pierwszy z usług bankowości elektronicznej albo mobilnej.

4 proc. w skali roku, to maksymalne oprocentowanie gwarantowane na lokatach półrocznych. Oferuje je Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Toyota Banku na Lokacie Sprint oraz w Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki Plus zarobić można 2,4 proc. w skali roku. Na 2 proc. w skali roku liczyć mogą klienci PlusBanku, którzy otwierają w kanale bankowości mobilnej lokatę Nowa Kasa = Większy Zysk.

Najlepsze lokaty na 12 i 24 miesiące

Na lokatach rocznych maksymalne stawki oprocentowania sięgają 2,65 proc. w skali roku. Tyle właśnie nalicza Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. Na 2,3 proc. zysku w skali roku liczyć mogą posiadacze nowych środków w Idea Banku oraz osoby zakładające Lokatę Plus w Toyota Banku. Nieco mniej daje zarobić EKOLokata Plus w Banku Ochrony Środowiska – jej oprocentowanie ustalone zostało na poziomie 2,25 proc. w skali roku.

Najwyższe oprocentowanie możliwe do znalezienia na lokatach dwuletnich, to 2,7 proc. w skali roku. Najbardziej dochodowa jest w tym przypadku Nest Lokata Lojalna w Nest Banku. W BOŚ na EKOlokacie na lata zarobić można 2,6 proc. w skali roku. Na 2,4 proc. zysku w skali roku mają zaś szansę osoby zakładające Lokatę Online Nowe Środki w Santander Consummer Banku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Tabele oprocentowania lokat zmieniał w ostatnim czasie m.in. Idea Bank i PlusBank. Ten pierwszy obniżył oprocentowanie jednomiesięcznej Lokaty NR1 z 2,1 proc. do 1,8 proc. w skali. Drugi zaś wrócił do starej oferty i w tabeli depozytów umieścił Lokatę na Start z oprocentowaniem 4 proc. w skali roku. Produktu nie można znaleźć jednak na głównej stronie banku. Wyższe zyski osiągnąć można też na Lokacie Nowa Kasa = Większy Zysk. W minionym tygodniu bank oferował za nowe środki 1,7 proc. w skali roku. Dziś stawka wynosi 2 proc., jeśli klient wnioskuje o lokatę przez bankowość mobilną.

Regularnie, raz w tygodniu, weryfikujemy tabele oprocentowania produktów dostępnych na rynku lokat terminowych i sporządzamy ranking najbardziej opłacalnych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat.

Warto sprawdzić: Hity alternatywnych inwestycji. Sprawdzamy co drożeje

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Konta Bankowe
Sześć banków pod lupą UOKIK. Dlaczego ofiary nie odzyskują pieniędzy?
Konta Bankowe
Banki tną oprocentowanie lokat. Średnio jest już ono znacznie poniżej 5 proc.
Konta Bankowe
Banki, które najwięcej zarobiły na kredycie 2%
Konta Bankowe
Banki w końcu zaczynają wprowadzać klucze U2F. Hakerom będzie trudniej
Konta Bankowe
Z lokat dostaniemy coraz mniej. 8 proc. w jednym banku