Atrakcyjne wakacje last minute? Poznaj sposoby na szybki zastrzyk gotówki

Wakacje last minute to jedna z tych propozycji spędzenia urlopu, która pojawia się nagle, jak sama zresztą nazwa wskazuje. Dlaczego czekamy do ostatniej chwili z planowaniem wakacji, zamiast wcześniej odkładać pieniądze i mieć spokojną głowę, że letnie wojaże dojdą do skutku? Powodem są właśnie propozycje last minute, które nie dość, że potrafią zainteresować atrakcjami, to są często wielokrotnie tańsze od wakacji organizowanych na wiele miesięcy przed wyjazdem. Jak zdobyć pieniądze na wyczekiwany urlop?

Szybka pożyczka online

Co zrobić w momencie, kiedy na nasze konto nie wpłynęła jeszcze pensja od pracodawcy, a biuro podróży rozpoczęło sprzedaż wakacyjnych ofert last minute? Na szczęście na rynku nie brakuje propozycji szybkich pożyczek. Obowiązujące w Polsce prawo precyzuje, na jakich zasadach instytucje i firmy mogą oferować tego typu produkty finansowe. To bardzo dobra alternatywa dla kredytów bankowych w sytuacji, w której potrzebujemy bardzo szybko dostać gotówkę. Oferty różnią się od siebie w zależności od instytucji bankowej czy pozabankowej, jednak na finansowanie mogą liczyć zarówno osoby mające regularne dochody, jak i te z nieco bardziej skomplikowaną historią kredytową.

Szybka pożyczka przez Internet posiada wiele zalet. W przypadku chęci skorzystania z wakacji last minute to lepsze rozwiązanie niż tradycyjny kredyt. Ubiegając się o kredyt w dowolnej wysokości, trzeba przejść przez długą ścieżkę formalności. Tak naprawdę niewiele wystarczy, by bank wydał odmowną decyzję w kwestii udzielenia kredytu, tym samym zamykając drogę do realizacji założonych planów, nie tylko tych wakacyjnych.

W przypadku kredytu na niekorzyść kredytobiorcy działa również czas. Wakacje last minute dochodzą do skutku niekiedy w ciągu zaledwie kilku dni. Rozpatrzenie wniosku kredytowego zajmuje od jednego do nawet kilku dni roboczych, dlatego nie zawsze uda nam się w porę podpisać umowę kredytową z banku.

Szybka pożyczka na konto – zalety

Na pożyczkę nie trzeba czekać tak długo – w przeciwieństwie do kredytu. Czas przyznawania zależny jest od oferty i instytucji udzielającej pożyczki, jednak dzięki temu produktowi finansowemu można skorzystać z wakacji last minute. Jakie jeszcze zalety posiada szybka pożyczka przez Internet?

Pożyczkodawca nie musi wychodzić z domu i wędrować od banku do banku, by zapoznać się z poszczególnymi ofertami. Nie leży w jego interesie umawianie się na konkretny termin z doradcą, by móc porozmawiać o możliwościach skorzystania z usług finansowych. Wszystko można załatwić online, wygodnie, praktycznie o dowolnej porze dnia czy nocy, również w weekend czy dni odgórnie wolne. Codzienna praca od rana do późnych godzin popołudniowych i obowiązki domowe często wykluczają możliwość wygospodarowania czasu na osobistą wizytę w banku. W domu za to można usiąść do komputera, skorzystać z urządzenia mobilnego mając podłączenie do sieci – i gotowe!

Pożyczki przez Internet często udzielane są niezależnie od tego, w jakim dniu czy godzinie zainteresowany składa wniosek. Wypełnienie formularza internetowo i jego wysyłka za pomocą jednego kliknięcia to kolejna zaleta.

Pożyczkobiorca zwykle potrzebuje dowodu osobistego i numeru konta bankowego, by wypełnić formularz online, a następnie go wysłać. Reszty formalności można dopełnić tą samą drogą lub po kontakcie telefonicznym. Instytucje udzielające tego typu pożyczek indywidualnie określają, w jaki sposób należy dokonać zgłoszenia i dokończyć reszty formalności, by pieniądze trafiły na konto.

Bank, w którym dana osoba ubiega się o udzielenie pierwszego lub kolejnego kredytu, sprawdza historię kredytową.  A co z osobami, które chcą skorzystać z wakacji last minute, ale do tej pory nie miały potrzeby korzystać z żadnych produktów finansowych, tym samym nie posiadają jakiejkolwiek historii kredytowej? Dla banków, w przypadku chęci skorzystania z kredytu, to może być ponownie minus. Jeśli w grę wchodzi szybka pożyczka przez Internet, ten aspekt nie jest priorytetem podczas rozpatrywania wniosku.

Proste procedury i minimum formalności

Każdy, kto choć raz miał okazję ubiegać się o kredyt, doskonale wie, jak wiele formalności jest z tym związanych. Szybka pożyczka online w większości wypadków ogranicza się do konieczności posiadania dowodu osobistego w celu weryfikacji tożsamości, konta bankowego do przesłania pieniędzy, maila i telefonu, by móc się skontaktować z pożyczkobiorcą, to wszystko.

Minimum formalności i maksimum korzyści. Dlaczego to tak proste i jakie warunki trzeba spełnić, by skorzystać z pożyczki, można się przekonać czytając szczegółowe informacje na stronie https://www.vivus.pl/szybkie-pozyczki.

Jak szukać ofert i na co zwracać uwagę?

W zapoznawaniu się z ofertami pomoże posiadana wyszukiwarka internetowa. Nie brakuje ponadto rankingów czy porównywarek, dzięki którym łatwiej zrobić wstępną selekcję i zacząć porównywać ze sobą tylko kilka produktów, które spełniają wszystkie wymagania stawiane przed pożyczką na wakacje.

Na stronach banków czy instytucji pozabankowych oferujących szybkie pożyczki nierzadko można znaleźć kalkulator, który pozwala wstępnie oszacować, jakie raty trzeba będzie wziąć pod uwagę, chcąc spłacać pożyczkę przez określony czas. Bez problemu można znaleźć informacje odnośnie dodatkowych kosztów lub też wyszukać pożyczkę, która brana po raz pierwszy przez pożyczkobiorcę, oznacza brak jakichkolwiek dodatkowych kosztów.

Na co zwracać uwagę? Na warunki spłaty powziętego zobowiązania, inne koszty, jeśli takie istnieją, możliwość wydłużenia terminu spłaty, możliwe warianty czy też fakt sprawdzania (lub nie) obecności w rejestrach dłużników. Im więcej takich elementów zostanie wziętych pod uwagę, a do tego dołoży się wnikliwe zapoznanie z umową przed jej podpisaniem, tym większa szansa, że wakacje last minute nie będą ostatnimi, na jakie wybierze się pożyczkobiorca.

Artykuł sponsorowany przez Vivus Finance Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Źródła:

– https://biznews.com.pl/biznes/18083-dlaczego-lubimy-szybkie-pozyczki-zalety-i-wady-chwilowek

– https://dziennikzachodni.pl/5-zalet-szybkich-pozyczek-online/ar/13561471

– https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/jakie-zalety-maja-pozyczki-przez-internet,n,1000212058.html

– http://www.e-bs.pl/szybkie-pozyczki/szybka-pozyczka-gotowkowa-jakie-sa-jej-wady-i-zalety/

Materiał Promocyjny

 

Mogą Ci się również spodobać

Wygodnie, ale nie tanio

Prowizje za przewalutowanie transakcji przeprowadzonej kartą za granicą sięgają 5,9 proc. Wszyscy już chyba ...

Nowe oszustwo „na 1 euro”. Mogą wyczyścić nam konto

Ogromnie atrakcyjna oferta handlowa w sieci może być dziełem oszustów. Nie dość, że stracimy ...

Prowizja ważniejsza niż oprocentowanie

Średnia prowizja przekroczyła już 10 proc. To więcej niż wynoszą maksymalne odsetki. W coraz ...