5 zalet opłacania mandatów przez Internet

Wielu dorosłych Polaków jest posiadaczem prawa jazdy. Bardzo duża część kierowców, niestety, otrzymała w swoim życiu niejeden mandat. Jest to bardzo nieprzyjemna sytuacja, nikt z nas nie lubi płacić takich należności. Istnieje jednak sposób, aby niedogodności związane z płaceniem mandatu były choć trochę mniejsze. Mandat można zapłacić drogą internetową. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

  1. Pierwszą i zarazem najważniejszą zaletą, która w pierwszej kolejności przychodzi nam do głowy jest to, że płacąc mandat przez Internet nie ma potrzeby stania w często bardzo długich kolejkach. Nieważne, czy będzie to placówka pocztowa, czy też oddział banku– czas oczekiwania na obsłużenie zazwyczaj nie jest krótki. Jak wiadomo, już samo otrzymanie mandatu karnego jest dużym stresem, a niepotrzebne stanie w kolejce do okienka kasowego może denerwować jeszcze bardziej. W całkiem prosty i szybki sposób można opłacić mandat na stronie internetowej zaplacmandat.pl.
  2. Opłacając otrzymany mandat drogą internetową, możemy być absolutnie pewni, że pieniądze przez nas wysłane trafią na odpowiednie konto. Własnoręcznie wypełniając, tzw. druczek, bardzo łatwo po prostu pomylić się podczas chociażby wpisywania numeru konta. Gdy robimy to online, system automatycznie weryfikuje, czy dane, wprowadzone przez nas, są całkowicie prawidłowe.
  3. Aby uiścić odpowiednią należność przez Internet, możesz skorzystać z dowolnego urządzenia z dostępem do sieci. Może być to komputer, tablet, a nawet telefon. Wynika z tego, że aby dokonać płatności, możesz przebywać tak naprawdę w jakimkolwiek miejscu– najlepiej, jeśli będzie ono jak najbardziej przytulne i przyjemne.
  4. Zwyczajowa opłata w placówce pocztowej, jaką musisz uiścić opłacając mandat, wynosi aż 10 zł. Robiąc to na specjalnie stworzonej w tym celu platformie zapłacisz jedynie połowę tej kwoty. Może wydawać się to mało istotna różnica, jednak biorąc pod uwagę to, że otrzymany mandat często jest dla nas znacznie zbyt wysoki (maksymalna kwota mandatu wynosi 500 zł), taka mała oszczędność może okazać się bardzo pożyteczna.
  5. Warto wziąć również pod uwagę to, że otrzymując mandat za konkretne wykroczenie, musimy zapłacić go w pewnym, określonym terminie, którego nie można przekroczyć. Wiadomo jednak, że o takich sprawach po prostu nie chce się pamiętać, i nie ma w tym nic dziwnego. W sytuacji, gdy roztargnienie uświadomiło nam o spłacie mandatu dosłownie w ostatniej chwili, szybszym wyjściem będzie dokonanie płatności właśnie przez Internet. W systemie tym wpłata księgowana jest zgodnie z sesjami rozliczeniowymi danego banku, czyli bardzo często jeszcze tego samego dnia roboczego. Inaczej dzieje się w przypadku Poczty Polskiej, gdzie gotówka zazwyczaj wysyłana jest dopiero w dniu następnym lub jeszcze później, dlatego kwota mandatu może niestety nie wpłynąć na odpowiednie konto w wymaganym terminie.

 

Jak widać, opłacanie mandatu drogą internetową ma tak naprawdę tylko i wyłącznie zalety, warto więc poważnie zainteresować się taką możliwością. Więcej informacji i możliwość uregulowania mandatu znajdziesz na zaplacmandat.pl. Pamiętaj, że masz prawo odmówić przyjęcia mandatu. Zdarzają się także uchylenia mandatów. Bądź świadomy swoich praw!

Mogą Ci się również spodobać

Z roku na rok Polacy co raz chętniej wypożyczają samochody

Wypożyczalnie aut działają już nie tylko w dużych miastach. Dostępność tych usług stała się ...

Router wi-fi działa w prawie 130 krajach, nawet tych najbardziej egzotycznych, bez limitu danych i nieprzewidzianych kosztów

Sposób na podróże dookoła świata z własnym internetem

Własny router wi-fi zapewni nam wygodny dostęp do sieci w krajach całego świata. Ale ...

Inwestowanie w samopoczucie pracownika – to po prostu się opłaca!

Samopoczucie osób zatrudnionych w firmie jest niemal tak samo ważne jak ich kwalifikacje i ...