Czy Twoje konto bankowe może być całkiem darmowe?

Niewiele potrzeba do tego, by sprawić, że używanie konta bankowego i dołączonej do niej karty będzie darmowe. Jak to zrobić? Dowiesz się tego z naszego poradnika.

Posiadacze kont bankowych zwracają szczególną uwagę na to, by jego użytkowanie kosztowało jak najmniej. Okazuje się, że wystarczy spełnić kilka warunków, by konto bankowe było całkowicie darmowe. Jak to zrobić? Przede wszystkim zajrzyj jeszcze raz do tabelki opłat i prowizji swojego banku. Może się okazać, że konto jest oferowane za darmo tylko przez jakiś czas, potem będziesz musiał za nie płacić. Może też być tak, że konto będzie dostępne bez opłat, jeśli zapewnisz określone obroty na rachunku, np.: 1000 zł wpływu miesięcznie, by nie płacić za nie.

Zobacz też, ile kosztuje korzystanie z karty płatniczej. Sporo banków wymaga bardzo aktywnego użytkowania „plastiku”. Inaczej pobiera nawet kilka złotych miesięcznie za obsługę karty.

Darmowe korzystanie z konta zapewnia używanie aplikacji bankowej. Nie musisz być fanem nowoczesnych technologii. Wystarczy, że raz spróbujesz, by przekonać się, że to bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki aplikacji możesz na bieżąco śledzić stan swojego konta. Nie ma tu znaczenia, gdzie jesteś i która jest godzina. Wystarczy smartfon i dostęp do Internetu.

Żeby cieszyć się darmowym kontem, nie musisz nawet odwiedzać placówki bankowej. Oczywiście, jeśli wolisz bezpośredni kontakt z konsultantem, wybierz taką markę bankową, która posiada oddział w dogodnej dla Ciebie lokalizacji. Jeśli jednak chcesz załatwiać większość spraw bankowych on-line, wypełnij wniosek dostępny na stronie internetowej banku. Konsultant może przez telefon zweryfikować dane, które podałeś we wniosku, a kurier przywiezie umowę pod wskazany przez Ciebie adres.

W przypadku konta online, gdzie większość operacji jesteś w stanie wykonać samodzielnie, łatwiej panujesz nad swoim budżetem. Nowoczesne technologie sprawiają, że płatności internetowe realizowane są szybko i bezpiecznie. Przelew na konto w innym banku może dotrzeć jeszcze tego samego dnia i nie ma potrzeby, by posiadacz konta wykonywał go np.: w placówce banku – zrobi to z każdego miejsca, gdzie tylko będzie miał dostęp do internetu. Mało tego, istnieją narzędzia, które pozwalają przekazać pieniądze odbiorcy nawet w sytuacji, gdy nie znasz jego numeru konta czy pełnych danych – ciekawym rozwiązaniem jest BLIK, z którego możesz skorzystać, jeśli masz mobilny dostęp do konta.

BLIK to system płatności elektronicznych, który umożliwia przelew np. na numer telefonu odbiorcy. Wystarczy, że jego telefon jest zarejestrowany w tym systemie. BLIK wykorzystuje hasła jednorazowe, które pozwalają bezpiecznie przelewać pieniądze.

Co sprawia, że Twoje konto bankowe może być całkiem darmowe? To, że wiesz, jak go używać i chcesz aktywnie z niego korzystać. Konto może być darmowe, ponieważ nie jest to dziś już tylko rachunek do realizowania płatności. Obecnie funkcjonujące konta, w połączeniu z aplikacjami i przyjaznymi serwisami internetowymi, to mobilne centra do zarządzania budżetem. Banki oferują dodatkowe usługi, jak np. dostęp do oferty ubezpieczeniowej, czy szeroką gamę zniżek i rabatów w partnerskich firmach. Dzięki temu możesz znacznie taniej kupić np. bilety do kina czy na koncert. Ciekawą propozycją jest też program poleceń. Jeśli zarekomendujesz konto bankowe znajomym jako dobry wybór, możesz otrzymać np. dodatkową zniżkę na zakupy w wybranych sklepach albo specjalną ofertę na produkty bankowe.

Mogą Ci się również spodobać

Programy lojalnościowe wspomogą domowy budżet w trudnych czasach.

Banki dadzą zarobić, ale trzeba się zapisać

Nie zarobi się na lokatach, ale można zaoszczędzić na zakupach w programach lojalnościowych i ...

Najlepsze lokaty na 3 miesiące [sierpień 2018]

W sierpniowym zestawieniu depozytów kwartalnych z wkładem w wysokości 10 tys. zł nastąpiło kilka ...

Opcja dla zadłużonych i roztargnionych

Konsolidacja może być sposobem na zmniejszenie miesięcznej raty. Kasia i Andrzej wiele lat temu ...