Ile Polacy wydają na prezenty? Sprawdź, jak zmieniają się zwyczaje zakupowe nad Wisłą

Ile Polacy wydają na prezenty? Sprawdź, jak zmieniają się zwyczaje zakupowe nad Wisłą

Dawanie prezentów daje jeszcze więcej radości niż ich otrzymywanie. Jednak aby prezent sprawiał przyjemność również temu, kto go dostanie, powinien być przemyślany. Co najczęściej kupują Polacy i ile pieniędzy przeznaczają na prezenty?

Z jakiej okazji najczęściej wręczamy prezenty?

Chociaż każda okazja jest dobra, by obdarować kogoś bliskiego, według badań SW Research Polacy najchętniej obdarowują swoich bliskich z okazji urodzin, imienin oraz Świąt Bożego Narodzenia. Niestety, bardzo rzadko wręczamy podarunki spontanicznie, bez okazji. Według badań średnia cena, jaką wydajemy na prezent, nie przekracza 100 złotych w przypadku urodzin i imienin. Nieco więcej przeznaczmy na podarunki świąteczne. Osoby, którym najczęściej kupujemy prezenty to partnerzy, rodzice, rodzeństwo oraz dzieci i przyjaciele.

Prezenty składkowe

Prezent składkowy, tzn. jeden drogi podarunek od wszystkich zaproszonych gości staje się w Polsce coraz popularniejszym rozwiązaniem. Dzięki zrzutce można wykupić jubilatowi wyjazd do SPA albo na koncert ulubionej zagranicznej grupy muzycznej. Jest to zdecydowanie lepsza opcja, niż kupowanie wielu tanich prezentów, z których tylko część faktycznie się przyda. Do podarunku składkowego zawsze można dołączyć personalizowany prezent pamiątkowy, np. zabawną grafikę w formie okładki znanej gazety, na które znajdzie się podobizna jubilata albo personalizowany album ze zdjęciami.

Gdzie szukać inspiracji?

Wybór prezentu często może okazać się nie lada wyzwaniem. Wybierając upominek, przede wszystkim należy pamiętać, że coś, co sprawdziło się w przypadku jednej osoby, niekoniecznie przypadnie do gustu komuś innemu. Prezent zawsze powinien być zatem dobierany indywidualnie. Inne podarki sprawdzą się na urodziny przyjaciela, inne na rocznicę ślubu czy pierwszej randki, a jeszcze inne doceni szef. Więcej informacji o tym, jak kupić idealny prezent dla mamy, znaleźć można w artykule pt.: „Ciekawy prezent dla mamy – propozycje oryginalnych podarunków”.

Prezent personalizowany

Na bardziej uroczyste okazje, takie jak np. rocznica ślubu rodziców czy 60 urodziny ojca to wyjątkowe okazje, które wymagają nieprzeciętnych prezentów. Na stronie mygiftdna.pl znaleźć można wiele ciekawych propozycji, które sprawią, że obdarowana osoba poczuje się doceniona. Elegancki upominek w postaci personalizowanego zestawu do wina z karafką to idealny prezent na rocznicę ślubu. Natomiast zestaw z monogramem składający się ze skórzanego portfela, długopisu i breloczka to ciekawa propozycja na urodziny ojca. Siostra lub przyjaciółka z pewnością doceni szkatułkę na biżuterię z własnymi inicjałami, a brat lub przyjaciel zachwyci się personalizowanym pendrivem. Mapa świata, na której można zaznaczyć zarówno miejsca, w których już się było, jak i te, które dopiero planuje się odwiedzić to doskonały prezent dla globtrotera, zaś rodzinne drzewo na płótnie to upominek, który z pewnością wzruszy dziadka i babcię.

Życzymy wielu powodów do obdarowywania najbliższych.

Materiał Promocyjny

Mogą Ci się również spodobać

Komu opłaca się chwilówka?

Na rynku funkcjonuje mnóstwo firm oferujących pożyczki krótkoterminowe. Konkurencja na rynku jest tak duża, ...

Ranking kredytów hipotecznych 2019. Gdzie znajdziemy najtańszy kredyt hipoteczny na 300 tys. zł na 25 lat.

Ranking kredytów hipotecznych 2019. 300 tys. zł na 25 lat

Rodzina chce zaciągnąć 300 tys. zł kredytu na 25 lat. Z własnych środków uzupełni ...

Pożyczka na ślub, wesele – porady skąd pożyczyć gotówkę?

Wydarzenia takie jak wesele czy ślub nie tylko są najpiękniejszym, ale często również jednym ...