Ubezpieczenie nieruchomości przez kalkulator online – krok po kroku. Dowiedz się, jakie to proste!

Polisa majątkowa to forma finansowej ochrony na wypadek uszkodzenia domu lub mieszkania w wyniku zdarzeń losowych, kradzieży oraz rozboju. Dzięki wirtualnemu formularzowi klient może porównać oferty towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać najlepszą opcję dostosowaną do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Warto jednak wiedzieć, jak korzystać z kalkulatora online.

Podstawowe dane

Porównywarka cen jest niezwykle prosta w obsłudze. Wystarczy wejść na stronę multiagencji cuk.pl i odpowiedzieć na kilkanaście pytań. Dotyczą one rodzaju obiektu, jego lokalizacji oraz całkowitej powierzchni. Klient proszony jest również o podanie danych na temat rodzaju ścian oraz potwierdzenie ewentualnych zniszczeń na skutek powodzi. Właściciel mieszkania powinien również wskazać piętro budynku, na którym znajduje się jego lokal.

Zakres ubezpieczenia

W kalkulatorze online użytkownik wprowadza początkową datę obowiązywania polisy. System umożliwia również wybór odpowiedniego wariantu ubezpieczenia. Finansową ochroną można objąć mury, stałe elementy oraz przedmioty wyposażenia mieszkania. Przy wyborze każdego wariantu należy wskazać wartość ubezpieczonych elementów oraz ich rodzaj. Polisa może również zostać wzbogacona o świadczenie OC w życiu prywatnym oraz Home Assistance, które może zapewniać np. pomoc ślusarza, hydraulika lub innego fachowca w przypadku nagłych domowych awarii. Razem z domem można także ubezpieczyć garaż oraz budynki gospodarcze. Ostatni punkt formularza dotyczy innych nieruchomości, znajdujących się w posiadaniu uposażonego przez ostatnie dwanaście miesięcy.

Internetowa porównywarka

Po wprowadzeniu danych zostają wygenerowane oferty towarzystw ubezpieczeniowych. Klient może wybrać dogodny system filtracji. Zakup polis możliwy jest za pośrednictwem platformy internetowej, w placówkach CUK Ubezpieczenia, a także telefonicznie. Wysokość comiesięcznego zobowiązania nie zawsze generowana jest automatycznie. W niektórych przypadkach konieczna jest konsultacja z agentem ubezpieczeniowym. Po wyborze odpowiedniego wariantu klient może rozszerzyć swoją polisę o dodatkowe elementy. Wszelkie informacje są widoczne w panelu danego towarzystwa. Klient może również pobrać plik z Ogólnymi Warunkami Umowy.

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia

Porównując oferty firm, należy wziąć pod uwagę rodzaj świadczonych usług oraz sumę odszkodowania. Nie warto decydować się na zakup wszystkich możliwych wariantów. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Warto zwracać uwagę na Ogólne Warunki Ubezpieczenia oraz szczegóły umowy. Istotne znaczenie ma również wprowadzanie dokładnych danych wymaganych w formularzu kalkulatora. Wszystkie elementy składowe wpływają bowiem na wysokość comiesięcznej składki i sumę odszkodowania.

Najlepsza oferta

Kupując polisę, należy wybrać optymalny wariant dla ubezpieczanego obiektu. Warto zapoznać się z ewentualnym ryzykiem wybranego pakietu oraz okolicznościami, w których wypłacane jest odszkodowanie. Standardowa polisa to minimum, jednak jej zakres może okazać się niewystarczający. Warto zatem zwracać uwagę na dodatkowe pakiety oferowane przez daną firmę.

Zalety narzędzia

Kalkulator online pozwala zaoszczędzić czas klienta. Porównywanie ofert zajmuje kilka minut, a wprowadzone dane zostają zapamiętane przez system. Powrót do kalkulatora oznacza automatyczne wypełnienie przez panel uzupełnionych wcześniej pól. Przekazywane dane osobowe są bezpieczne. Firma ubezpieczeniowa udostępnia je jedynie innym towarzystwom pod warunkiem, że klient wyrazi swoją zgodę na przeprowadzenie tego typu działań. Obsługa kalkulatora jest prosta i intuicyjna, a zainteresowany daną ofertą może odstąpić od umowy w ciągu trzydziestu dni bez podawania przyczyny swojej decyzji.

Kalkulator online to intuicyjne narzędzie, dzięki któremu można zakupić polisę majątkową bez wychodzenia z domu. Przy wyborze odpowiedniego wariantu polisy warto jednak wziąć pod uwagę różnorodne czynniki. Dane wprowadzone do formularza wpływają na wysokość składki. Warto jednak pamiętać, by przed podpisaniem zobowiązania zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Umowy.

Materiał Promocyjny 

Mogą Ci się również spodobać

Trudniejsze wyłudzenia z polis. Walka z przestępczością jednoczy wszystkich ubezpieczycieli.

Oszuści wyłudzający odszkodowania wpadają coraz częściej

Z roku na rok rośnie wartość wykrywanych oszustw ubezpieczeniowych. – Mamy coraz skuteczniejsze metody ...

Polisa pożarowa chroni nieruchomość, a więc konstrukcję budynku i jego elementy stałe, takie jak drzwi czy okna

Bądź mądry przed pożarem. Polisa nie chroni od głupoty

Jeśli będziesz wypalać trawy i przypadkiem spalisz swój dobytek, nie licz na odszkodowanie od ...

Ubezpieczenia OC i AC prosto z Facebooka

Media społecznościowe stają się nowym kanałem sprzedaży polis komunikacyjnych. Allianz uruchomi na Facebooku bota ...