Gotówka odchodzi do lamusa. Polacy wolą transakcje bezgotówkowe

Nie powinniśmy mieć wątpliwości, że gotówka powoli odchodzi do lamusa. Polacy z roku na rok coraz chętniej wybierają płatności bezgotówkowe. Płacenie kartą, telefonem czy smartwatchem chyba już nikogo nie dziwi. A terminale płatnicze znajdują się niemalże w każdym sklepie i punkcie usługowym.

Nic dziwnego, gdyż ich brak może spowodować nawet rezygnację z zakup towarów i usług. Aby małe i średnie przedsiębiorstwa mogły iść z duchem technologii i oczekiwań klientów, powstał Program Polska Bezgotówkowa. Obecnie, korzystając z oferty Programu, możemy dodatkowo zyskać w ramach promocji „Kasa za terminale”.

Polacy wolą płacić bezgotówkowo

Jeszcze kilkanaście lat temu, nikt nie pomyślałby o płatnościach bez użycia gotówki, a tym bardziej o całkowitym wycofaniu gotówki z użycia. Obecnie coraz mniej osób nosi plik banknotów w portfelu. W wielu krajach gotówka odchodzi w zapomnienie. W Szwecji transakcje gotówkowe to tylko nieco ponad 1%. Ponadto, w samym Sztokholmie nie ma możliwości zakupu biletów komunikacji miejskiej za gotówkę. Nawet uliczni sprzedawcy kwiatów posiadają terminale płatnicze, aby ułatwić dokonywanie transakcji.

Z kolei Dania od 2016 roku stara się być pierwszym krajem bez gotówki. Co ciekawe, rząd w Kopenhadze zaproponował, aby sklepy zrezygnowały z transakcji gotówkowych. W Polsce wciąż wszędzie można płacić tradycyjnym pieniądzem, ale sam trend bezgotówkowy jest tak samo silny, jak w innych państwach.

Według raportu „Płatności bezgotówkowe oczami Polaków 2019” aż 79% Polaków wybiera płatności bezgotówkowe. Wśród nich przeważają płatności kartą (66%), a następnie zegarkiem lub telefonem (7%), a na końcu korzystanie z bankowości internetowej (6%). Co więcej, tylko 20% rodaków deklaruje przywiązanie do tradycyjnego pieniądze, a 8% w ogóle nie korzysta z bankomatów.

Terminale płatnicze – wygoda i zysk dla firmy

Nie da się ukryć, że płatności bezgotówkowe są wygodne, szybkie w obsłudze a przede wszystkim bezpieczne. I dają zyski firmom. Wiele osób nie korzysta z usług i zakupu towarów sklepach, w którym nie można dokonać transakcji bezgotówkowych. Wpływ na dynamiczny rozwój popularności transakcji bezgotówkowej miało przede wszystkim upowszechnienie technologii zbliżeniowej.

Płacenie za pomocą zbliżenia karty czy smartfona ułatwia, a także znacznie przyspiesza zakup towaru czy usług. Co ciekawe, według danych producenta kart płatniczych VISA, Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym już za chwilę w każdym terminalu będzie można płacić zbliżeniowo.

Nie ma wątpliwości, że przyczynił się do tego Program Polska Bezgotówkowa. W ramach programu przedsiębiorca dostaje wsparcie, polegające na pokryciu kosztów z otrzymaniem i utrzymaniem terminala przez cały rok. Korzystając z oferty jednego z partnerów Programu można również skorzystać z dodatkowych bonusów obecnie trwającej akcji „Kasa za terminale” (https://www.paytel.pl/pl/nasza-oferta/kasa-za-terminale).

Przy wyborze konkretnego modelu w ramach Programu jako przedsiębiorca masz możliwość korzystania z terminala za darmo. Chyba, że zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu kasy fiskalnej z terminalem- wówczas dodatkowo otrzymasz premię w wysokości 200, 400 a nawet 600 złotych. Takie rozwiązania to doskonała pomoc w przystosowaniu się do nowej rzeczywistości bezgotówkowej, szczególnie w warunkach zagrożenia epidemiologicznego, w których płatności bezdotykowe są po prostu bardziej higieniczne i bezpieczniejsze.

Kasoterminal – następca kasy fiskalnej

Według raportu NBP o kartach płatniczych, na koniec IV kwartału 2019 na polskim rynku było aż 42,9 mln kart płatniczych! Co ciekawe, we wrześniu 2019 rok było ich o 739 tys. mniej. To tylko pokazuje, jak w błyskawicznym tempie rośnie trend bezgotówkowych transakcji.

Efektem rosnącego trendu na transakcje bezgotówkowe jest powstanie kasoterminala, rozwiązania na miarę XXI wieku, które bezprecedensowo zastępuje kasę fiskalną. To urządzenie łączące w sobie aż trzy: kasę fiskalną, terminal płatniczy i system do zarzadzania sprzedażą w sklepie. Oprócz tego, że daje możliwość przyjmowania płatności bezgotówkowych, to zastępuje urządzenie fiskalne, wymagane do ewidencji sprzedaży. Ponadto pozwala na przesyłanie danych czy wystawianie paragonów i faktur.

Dołącz do promocji „Kasa za terminale”

Dynamicznie rozwijający się trend płacenia kartą, telefonem czy smarfonem, wymusił konieczność zakupu urządzenia, jakim jest terminal płatniczy. W związku tym powstał program Polska Bezgotówkowa, który upowszechnia i pomaga małym i średnim przedsiębiorcom dostosować się do zmieniającego się świata w dziedzinie technologii.

Dzięki niemu masz możliwość przekonania się, czy terminale płatnicze rzeczywiście sprawdzą się w Twojej firmie. W ramach Programu, możesz korzystać bez dodatkowych opłat, z 3 terminali za darmo przez 12 miesięcy! U jednego z partnerów Programu obecnie trwa akcja „Kasa za terminale”.

Każdy przedsiębiorca, który posiada kasę fiskalną marki Elzab lub Novitus zakupioną po 1 lipca 2019 roku, może zamówić terminal płatniczy lub PIN Pad od PayTel za 0 zł! Natomiast przy zakupie zestawu Elzab+PayTel lub Novitus+PayTel możesz odebrać nawet 600 złotych premii!

Materiał Promocyjny 

Mogą Ci się również spodobać

Nasze budżety domowe mają się coraz lepiej

Sytuacja finansowa Polaków poprawia się z roku na rok. Jeszcze kilka lat temu połowa ...

Zanim weźmiemy kredyt sprawdźmy czy nas na to stać

Zanim podejmiesz decyzję o zaciągnięciu pożyczki lub kredytu, zastanów się, czy wydatek, który chcesz ...