Terminal za darmo? Program Polska Bezgotówkowa

Obecnie 62% klientów płacących bezgotówkowo preferuje karty płatnicze. Tylko na koniec czerwca 2020 roku, według raportu Związku Banków Polskich, liczba wszystkich pozostających w użyciu kart w naszym kraju wyniosła aż 43,3 mln. W odpowiedzi na zmieniające się preferencje płatnicze coraz więcej przedsiębiorców instaluje terminale, umożliwiające akceptację płatności bezgotówkowych. Warto wiedzieć, że dzięki Programowi Polska Bezgotówkowa mogą korzystać z nich za darmo nawet przez rok.

Płatności bezgotówkowe zyskują na popularności

Jak wynika z raportu „Płatności Bezgotówkowe oczami Polaków 2020”, aż 38% osób deklaruje, że z powodu pandemii koronawirusa zaczęło częściej płacić za pomocą karty. Również ponad połowa badanych zauważyła zdecydowanie większą liczbę miejsc, w których płatności bezgotówkowe zaczęły być dostępne, co w znacznej mierze przyczyniło się do podniesienia komfortu życia codziennego. Aż 56% Polaków ocenia dobrze dostęp do płatności bezgotówkowych w swoim otoczeniu. Wiele osób, bo aż 60%, korzysta również z mikropłatności np. na parkingach, w komunikacji miejskiej czy automatach z jedzeniem.

Wśród miejsc usługowych, które potrzebują zdecydowanie więcej terminali, Polacy wskazali:

  • targowiska i bazary;
  • sklepy spożywcze;
  • usługi beauty;
  • służbę zdrowia;
  • placówki edukacyjne;
  • administrację publiczną.

Program Polska Bezgotówkowa

Program Polska Bezgotówkowa to inicjatywa, która popularyzuje płatności bezgotówkowe wśród polskich przedsiębiorstw już od 2018 roku. Program powstał we współpracy agentów rozliczeniowych, organizacji płatniczych Visa i Mastercard, Związku Banków Polskich oraz Ministerstwa  Rozwoju.

Jak wynika z badań przeprowadzonych w ramach kampanii Warto Bezgotówkowo, obecnie na rynku polskim działa już ponad milion terminali, wśród których imponująca liczba 350 tysięcy urządzeń funkcjonuje dzięki inicjatywie Programu Polska Bezgotówkowa.

Aktualnie Program odpowiada za ponad 90 % przyrostu nowych terminali wśród przedsiębiorstw. Z oferty Programu skorzystało już ponad 250 tysięcy firm, a w najbliższych latach na rynku może się pojawić kolejnych 500-600 tysięcy nowych terminali.

Darmowe terminale w Twojej firmie

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie posiadał terminala płatniczego (umowy z agentem rozliczeniowym), możesz dołączyć do Programu i otrzymać darmowe terminale.

Poza małymi przedsiębiorstwami do Polski Bezgotówkowej mogą dołączyć:

  • oddziały administracji publicznej szczebla rządowego i samorządowego uczestniczące w Programie upowszechnienia płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej;
  • operatorzy zarządzający automatami vendingowymi oraz innego rodzaju urządzeniami samoobsługowymi.

Wystarczy wypełnić formularz na stronie https://www.polcard.pl/rozwiazania-platnicze/terminale-platnicze/.

Z darmowych urządzeń można korzystać przez rok lub do osiągnięcia obrotu 100 tysięcy złotych na każdym z terminali.

Każdy uczestnik w ramach Polski Bezgotówkowej może odebrać nawet do 3 urządzeń. Wyjątek stanowią przedsiębiorcy z sektora prywatnego międzymiastowego transportu, którzy mogą otrzymać do użytku nawet do 20 terminali.

 

Materiał Promocyjny

Mogą Ci się również spodobać

Międzynarodowy rynek walut. Geneza oraz zasady funkcjonowania

Foreign Exchange (tłum.ang. międzynarodowa wymiana) to nazwa rynku walutowego, gdzie można skupować i sprzedawać ...

Koronawirus zmienia terminy ważne dla firm

Niektórzy płatnicy CIT już odetchnęli z ulgą. Na rozliczenie podatkowe otrzymali dodatkowe dwa lub ...