Taka w końcu jest istota ubezpieczeń. Chodzi przecież o to, by pozbyć się ryzyka i nie martwić się o przedmiot ubezpieczenia. To zakład ubezpieczeniowy przejmuje całość odpowiedzialności za potencjalne szkody i nie tylko.

Warto sprawdzić: LINK4 i Orlen łączą siły. Punkty VITAY za ubezpieczenie

Dostosować do potrzeb

Jak kupować ubezpieczenie nieruchomości? Osoby świadome swoich potrzeb, biegle poruszające się w tematyce finansowej, mogą same kupić polisę, korzystając z porównywarki ubezpieczeń albo przez stronę internetową zakładu ubezpieczeń. Czeka je mimo wszystko sporo czytania i sprawdzania oferty. Osoby nieczujące się pewnie w problematyce ubezpieczeniowej i nie do końca świadome swoich potrzeb powinny skorzystać z pomocy agenta albo multiagenta, który doradzi najlepsze rozwiązanie ubezpieczeniowe.

Warto przejrzeć rynek i kupić przemyślane ubezpieczenie, by nie zostać później zaskoczonym. Ubezpieczyć możemy zarówno mury, jak i wyposażenie mieszkania, w tym stałe części, takie jak armatura łazienkowa czy parkiet, oraz części ruchome: meble, sprzęt AGD i RTV, sprzęt fotograficzny, księgozbiór itp. Możemy oddzielnie ubezpieczyć wyposażenie mieszkania i oddzielnie mury. Wachlarz ofertowy jest szeroki.

Wygodna polisa kompleksowa

Są też polisy kompleksowe obejmujące bardzo szeroki zakres ryzyk jak np. ubezpieczenia nieruchomości od „wszelkiego ryzyka” w LINK4. To swoisty kombajn ubezpieczeniowy łączący cechy kilku polis. Co więc jest chronione i co jeszcze kryje się pod sformułowaniem „od wszelkiego ryzyka”?

Przede wszystkim mury – to podstawa, bo bez ścian nie ma domu ani mieszkania. Jako mury LINK4 rozumie też, w przypadku domów jednorodzinnych, dach i okna. Pod ochroną są elementy stałe – LINK4 chroni też np. glazurę, podłogi, stałe wyposażenie łazienek, czyli wszystko czego nie da się zdemontować. W tej kompleksowej polisie można także ubezpieczyć elementy ruchome. Gdy dochodzi do powodzi czy pożaru żywioł zabiera wszystko. Dlatego LINK4 obejmuje ochroną również dobytek np. meble, sprzęt RTV i AGD, dzieła sztuki, a nawet ubrania.

Warto sprawdzić: 5 tys. za zachorowanie dziecka na COVID-19

Wykupując kompleksową polisę nie musimy też martwić się włamywaczami i złodziejami. Ubezpieczyciel przewidział nie tylko niszczycielską działalność natury, ale też ludzi, a ubezpieczenie chronił wszystko to, co zostawiasz w domu wychodząc do pracy czy jadąc na wakacje. W cenie polisy zapewniona jest także ochrona piwnicy, komórki lokatorskiej czy miejsca parkingowego. Dotyczy to także rzeczy magazynowanych w komórce czy piwnicy – są chronione podobnie jak zawartość domu, czyli na wypadek żywiołów i kradzieży z włamaniem.

Polisa LINK4 to także OC w życiu prywatnym. To pozwoli uniknąć kłopotów, gdy szkoda dziejąca się w naszym domu sprawi, że kłopoty będą mieć też sąsiedzi. Chodzi na przykład o pęknięte rury, przez które zalany zostanie także sąsiad. Bez OC w życiu prywatnym, to właściciel nieruchomości musiałby pokryć koszty remontu w cudzym mieszkaniu. OC w życiu prywatnym zadziała też wtedy, gdy my lub nasze pociechy np. zniszczą komuś smartfon.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ

Decydując się na ubezpieczenie mieszkania/domu w LINK 4 otrzymujemy w zakresie również Assistance domowy. LINK4 oferuje pomoc Assistance w sytuacjach awaryjnych. Ubezpieczenie Assistance domowy zapewnia szeroki zakres pomocy w wielu sytuacjach awaryjnych. Gdy w domu zdarzy się coś niedobrego, Klient może liczyć m.in. na pomoc hydraulika, elektryka i innych fachowców.

Bardzo ciekawą kolejną usługą w ramach kompleksowej polisy jest też obsługa prawna. W razie potrzeby LINK4 zapewnia nam pomoc prawnika, który służy nam poradą prawną, a w razie potrzeby napisze też opinię czy pismo prawnicze np. pozew, odpowiedź na pozew, wezwanie do zapłaty, wezwanie do zaprzestania naruszeń, wezwanie do naprawienia szkody oraz reklamacje.

Warto sprawdzić: Dobre Assistance to mniej kłopotów

Co ciekawe LINK4 oferuje zniżkę 15 proc. dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny. Ubezpieczyciel zachęca też do swoich innych produktów – kupując polisę dla nieruchomości dostaniemy rabat 10 proc. na ubezpieczenia samochodu.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i włączeniach, a także OWU dostępne są
na stronie www.link4.pl

ARTYKUŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z LINK4

Advertisement