Taka w końcu jest istota ubezpieczeń. Chodzi przecież o to, by pozbyć się ryzyka i nie martwić się o przedmiot ubezpieczenia. To zakład ubezpieczeniowy przejmuje całość odpowiedzialności za potencjalne szkody i nie tylko.

Warto sprawdzić: LINK4 i Orlen łączą siły. Punkty VITAY za ubezpieczenie

Dostosować do potrzeb

Jak kupować ubezpieczenie nieruchomości? Osoby świadome swoich potrzeb, biegle poruszające się w tematyce finansowej, mogą same kupić polisę, korzystając z porównywarki ubezpieczeń albo przez stronę internetową zakładu ubezpieczeń. Czeka je mimo wszystko sporo czytania i sprawdzania oferty. Osoby nieczujące się pewnie w problematyce ubezpieczeniowej i nie do końca świadome swoich potrzeb powinny skorzystać z pomocy agenta albo multiagenta, który doradzi najlepsze rozwiązanie ubezpieczeniowe.

Warto przejrzeć rynek i kupić przemyślane ubezpieczenie, by nie zostać później zaskoczonym. Ubezpieczyć możemy zarówno mury, jak i wyposażenie mieszkania, w tym stałe części, takie jak armatura łazienkowa czy parkiet, oraz części ruchome: meble, sprzęt AGD i RTV, sprzęt fotograficzny, księgozbiór itp. Możemy oddzielnie ubezpieczyć wyposażenie mieszkania i oddzielnie mury. Wachlarz ofertowy jest szeroki.

Wygodna polisa kompleksowa

Są też polisy kompleksowe obejmujące bardzo szeroki zakres ryzyk jak np. ubezpieczenia nieruchomości od „wszelkiego ryzyka” w LINK4. To swoisty kombajn ubezpieczeniowy łączący cechy kilku polis. Co więc jest chronione i co jeszcze kryje się pod sformułowaniem „od wszelkiego ryzyka”?

Przede wszystkim mury – to podstawa, bo bez ścian nie ma domu ani mieszkania. Jako mury LINK4 rozumie też, w przypadku domów jednorodzinnych, dach i okna. Pod ochroną są elementy stałe – LINK4 chroni też np. glazurę, podłogi, stałe wyposażenie łazienek, czyli wszystko czego nie da się zdemontować. W tej kompleksowej polisie można także ubezpieczyć elementy ruchome. Gdy dochodzi do powodzi czy pożaru żywioł zabiera wszystko. Dlatego LINK4 obejmuje ochroną również dobytek np. meble, sprzęt RTV i AGD, dzieła sztuki, a nawet ubrania.

Warto sprawdzić: 5 tys. za zachorowanie dziecka na COVID-19

Wykupując kompleksową polisę nie musimy też martwić się włamywaczami i złodziejami. Ubezpieczyciel przewidział nie tylko niszczycielską działalność natury, ale też ludzi, a ubezpieczenie chronił wszystko to, co zostawiasz w domu wychodząc do pracy czy jadąc na wakacje. W cenie polisy zapewniona jest także ochrona piwnicy, komórki lokatorskiej czy miejsca parkingowego. Dotyczy to także rzeczy magazynowanych w komórce czy piwnicy – są chronione podobnie jak zawartość domu, czyli na wypadek żywiołów i kradzieży z włamaniem.

Polisa LINK4 to także OC w życiu prywatnym. To pozwoli uniknąć kłopotów, gdy szkoda dziejąca się w naszym domu sprawi, że kłopoty będą mieć też sąsiedzi. Chodzi na przykład o pęknięte rury, przez które zalany zostanie także sąsiad. Bez OC w życiu prywatnym, to właściciel nieruchomości musiałby pokryć koszty remontu w cudzym mieszkaniu. OC w życiu prywatnym zadziała też wtedy, gdy my lub nasze pociechy np. zniszczą komuś smartfon.

Decydując się na ubezpieczenie mieszkania/domu w LINK 4 otrzymujemy w zakresie również Assistance domowy. LINK4 oferuje pomoc Assistance w sytuacjach awaryjnych. Ubezpieczenie Assistance domowy zapewnia szeroki zakres pomocy w wielu sytuacjach awaryjnych. Gdy w domu zdarzy się coś niedobrego, Klient może liczyć m.in. na pomoc hydraulika, elektryka i innych fachowców.

Bardzo ciekawą kolejną usługą w ramach kompleksowej polisy jest też obsługa prawna. W razie potrzeby LINK4 zapewnia nam pomoc prawnika, który służy nam poradą prawną, a w razie potrzeby napisze też opinię czy pismo prawnicze np. pozew, odpowiedź na pozew, wezwanie do zapłaty, wezwanie do zaprzestania naruszeń, wezwanie do naprawienia szkody oraz reklamacje.

Warto sprawdzić: Dobre Assistance to mniej kłopotów

Co ciekawe LINK4 oferuje zniżkę 15 proc. dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny. Ubezpieczyciel zachęca też do swoich innych produktów – kupując polisę dla nieruchomości dostaniemy rabat 10 proc. na ubezpieczenia samochodu.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i włączeniach, a także OWU dostępne są
na stronie www.link4.pl

ARTYKUŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z LINK4

Advertisement