Posiadacze smartfonów i tabletów nie muszą się już zastanawiać, w jaki sposób obliczyć potencjalną ulgę podatkową uzyskaną dzięki oszczędzaniu na indywidualnym koncie zabezpieczenia emerytalnego (IKZE).

Po zainstalowaniu aplikacji „Kalkulator IKZE z Legg Mason" wystarczy wpisać kilka zmiennych, aby oszacować kwotę indywidualnej wpłaty na IKZE w danym roku oraz przybliżyć wysokość ulgi w podatku PIT za 2013 rok bez konieczności samodzielnego wykonywania skomplikowanych obliczeń. Aplikacja pozwala też ocenić jak może w przyszłości wyglądać szacunkowy dodatek do emerytury, wypłacany z kapitału zgromadzonego na IKZE.

Dodatkową zaletą kalkulatora jest także możliwość generowania spersonalizowanych raportów w formacie PDF. Raporty takie pozwolą stworzyć i porównać różne scenariusze oszczędzania, powinny też pomóc w dobraniu indywidualnej częstotliwości i wysokości wpłat.

Aby pobrać kalkulator IKZE wystarczy zeskanować kod QR lub samodzielnie wyszukać kalkulator na platformie AppStore oraz Google Play.

Jak zaznacza Legg Mason, wszelkie obliczenia na kalkulatorze IKZE mają charakter uproszczony i wyłącznie ilustracyjny oraz nie stanowią doradztwa inwestycyjnego, prawnego, podatkowego ani prognozy. W celu ustalenia indywidualnej sytuacji podatkowej zaleca się konsultację z doradcą prawnym lub podatkowym.