Stan naszych subkont w ZUS wzrośnie niemal o 10 procent

Na subkontach przyszłych emerytów w ZUS zapisane są już prawie 4 bln zł. Wysokość planowanej na czerwiec waloryzacji ma znaczenie dla przyszłych emerytur wypłacanych już od lipca.

Stan naszych subkont w ZUS wzrośnie niemal o 10 procent

Na subkontach przyszłych emerytów w ZUS zapisane są już prawie 4 biliony złotych. Wysokość planowanej na czerwiec waloryzacji ma znaczenie dla przyszłych emerytur wypłacanych już od lipca.

OFE czy ZUS? Trwa okienko transferowe

Jeszcze do końca lipca możemy zdecydować, czy część naszej składki na ubezpieczenia społeczne ma trafiać do Otwartych Funduszy Emerytalnych. Eksperci są raczej na tak, wskazując na dobre wyniki inwestycyjne OFE.

5 lat z PPK. Kto nie przystępuje, robi sobie krzywdę?

W pracowniczych planach kapitałowych oszczędza dziś ponad 3,4 mln osób. Wartość zgromadzonych w nich aktywów to 25 mld zł. Eksperci prognozują dalsze wzrosty. – Kto nie przystępuje do PPK, robi sobie krzywdę finansową – mówią.

Waloryzacja emerytur: podwójna tak, kwotowa nie

Emerytury i renty zachowały realną wartość w zeszłym roku – podał GUS. Waloryzacja w marcu 2024 r. wyniesie przynajmniej 12 proc.

Zainwestuj w przyszłość – bez podatku

Do tego, aby móc na emeryturze realizować swoje marzenia, potrzebna jest bezpieczna i stabilna sytuacja finansowa. Jedną z możliwości zadbania o przyszłość jest Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego.

Tak możesz zadbać o swoją przyszłość

Indywidualne Konto Emerytalne to prosty mechanizm działania, spore limity wpłat oraz elastyczność. A przede wszystkim zapewnia oszczędzającemu dodatkowe pieniądze na emeryturze.

Giełda ciągnie w górę otwarte fundusze emerytalne

Niewiele zabrakło, by na koniec listopada wartość aktywów OFE sięgnęła 200 mld zł. I tak jednak osiągnęła najwyższy poziom od początku 2014 r.

Te fundusze zarobiły już dla swoich klientów ponad 30 proc. od początku roku

Niewiele zabrakło, by na koniec listopada wartość aktywów zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych sięgnęła 200 mld zł. I tak jednak osiągnęła najwyższy poziom od początku 2014 r., kiedy to OFE zostały uszczuplone o część obligacyjną.

OFE mają się dobrze. PPK rosną powoli

OFE mają się dobrze, choć liczba ich uczestników maleje. PPK trudno nazwać programem powszechnym, ale warto je wypróbować – twierdzą eksperci.

Z emeryturą warto poczekać do lipca. Wysoka waloryzacja składek w ZUS

Osoby, które zdecydują się przejść na emeryturę w lipcu dostaną wyższe świadczenie od tych, które zrobią to w czerwcu nawet jeśli całe życie zarabiali tyle samo. Stanie się tak ponieważ wysoka jest w tym roku waloryzacja składek na kontach emerytalnych w ZUS.

Dopłata roczna do PPK w sobotę na koncie. Jest jeden warunek

Do 15 kwietnia powinna trafić na konto osób oszczędzających w Pracowniczych Planach Kapitałowych tzw. dopłata roczna w wysokości 240 zł. Na wpłatę mogą liczyć tylko osoby, które spełniły określony w ustawie warunek.

Wypłata pieniędzy z PPK po 2 latach oszczędzania. Ile zwrotu dostaniemy

Zwrot pieniędzy z PPK przed 60. rokiem życia wiąże się potrąceniami. Można go dokonać w każdym momencie, bez podawania przyczyny. Policzyliśmy na jaką kwotę można liczyć po dwóch latach odkładania.

Autozapis PPK 2023. Rezygnacja to dobry pomysł? Eksperci odpowiadają

Termin „przydatności do spożycia” złożonych wcześniej deklaracji o rezygnacji z udziału w PPK kończy się 28 lutego. Można złożyć nową. Eksperci radzą jednak, by w programie zostać.

OFE odwracają się od GPW. Kierują się za granicę

Udział akcji spoza polskiego rynku w portfelach otwartych funduszy emerytalnych rośnie niemal z roku na rok. Co więcej, w styczniu struktura zakupów akcji wypadła mocno na niekorzyść GPW.

Emeryci ograniczają wydatki. Mają jednak problemy z długami

Początek roku przyniósł wyraźne pogorszenie zdolności emerytów do terminowego regulowania zobowiązań finansowych.

Oszczędności Polaków w PPK rosną. PFR podał dane za grudzień

Wartość aktywów netto funduszy w ramach pracowniczych planów kapitałowych wzrosła na koniec roku do 11,96 mld zł

IKZE już nie tak korzystne dla zarabiających mniej po zmianach Polskiego Ładu

Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego po zmianach wprowadzonych w ramach Polskiego Ładu jest mniej atrakcyjne.