Ceny obrazów rosną po muzealnych wystawach

Po głośnej wystawie w prestiżowym muzeum rośnie zainteresowanie prezentowanym artystą oraz ceny jego dzieł. Opłaca się z wyprzedzeniem poznawać plany wystaw.

Złoto i srebro rywalizują w ochronie przed inflacją

Ceny srebra osiągają obecnie najwyższy poziom od trzech lat. W ostatnich dniach oscylują wokół 28 dolarów za uncję. A kurs złota powędrował w miniony piątek w górę o prawie 70 dolarów, przekraczając pułap 2370 dolarów za uncję, zaś w tym tygodniu zbliża się do 2400 dolarów.

Jak kupić dom za granicą? Poradnik. Czy warto zainwestować w Hiszpanii?

Co, jak, gdzie, i za ile? Słoneczne hiszpańskie wybrzeże coraz mocniej kusi zagranicznych nabywców mieszkań i domów. Coraz liczniejszą grupę stanowią wśród nich Polacy.

Bezpieczna przystań, czyli po co oszczędzać w złocie

Znana prawda doświadczonych graczy z rynków finansowych mówi, że w czasach kryzysów czy turbulencji geopolitycznych warto spoglądać w stronę „bezpiecznych przystani”. Jedną z nich jest bez wątpienia złoto.

Działki rekreacyjne to inwestycje dla bardzo cierpliwych. Ile można zarobić?

Parcele z domami na lato zamiast mieszkania na wynajem? To może być dobra inwestycja.

Królewski kruszec jest drogi, ale to doskonała propozycja dla inwestorów

Złoto to bezpieczna przystań, dlatego w czasach zawirowań geopolitycznych bije rekordy cenowe.

Tania grafika lepsza niż drogie obrazy

Grafika artystyczna ma radykalnie niższe ceny niż malarstwo. To szansa dla mniej zamożnych inwestorów lub kolekcjonerów. O ile odróżnią wartościową grafikę od modnych u nas druków.

Czy cena złota dojdzie do 3000 dolarów za uncję?

Chiński popyt mocno przyczynił się do zwyżek cen kruszcu w ostatnich miesiącach i wciąż może wspierać zwyżki. Jedna z prognoz mówi nawet o dojściu ceny złota do 3000 dolarów za uncję.

Rekordowe ceny pamiątek patriotycznych

Czy za 30 lat ktoś od nas odkupi wylicytowane dziś pamiątki historyczno-patriotyczne? Czy to dobra lokata?

Od przeszło dekady w Indiach wzbiera „szafranowa fala”. Ma wpływ na... popyt na złoto

Choć w czasach kryptowalut złoto może się komuś wydawać przeżytkiem, to kruszec ten ma przed sobą wielką przyszłość. Nie tylko za sprawą poczucia bezpieczeństwa, ale też demografii i polityki.

Rosną ceny obrazów Józefa Czapskiego. To dobra lokata

Rynkowym wydarzeniem będzie aukcja, jaką 23 kwietnia w Paryżu zorganizuje dom aukcyjny Millon. Licytowane będzie malarstwo polskich artystów z Ecole de Paris, m.in. Zygmunta Menkesa, Meli Muter i Henryka Haydena.

Inflacja uderzyła w oprocentowanie obligacji skarbowych. Jak nie stracić?

Część posiadaczy detalicznych obligacji skarbowych kupowanych w maju czeka niemiła niespodzianka. Oprocentowanie ich papierów może spaść nawet kilkukrotnie. Wszystko przez inflację, która gwałtownie wyhamowała.

Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka

Przez aplikację mobilną, serwis internetowy, telefon i w placówce – w Biurze Maklerskim Pekao klienci sami mogą wybrać najdogodniejszy sposób zakupu detalicznych obligacji skarbowych.

Jak Chiny zarzynają kurę znoszącą złote jaja

Hongkong w ostatnich latach tracił na znaczeniu jako globalne centrum finansowe, a jego giełda pogrążała się w bessie. To w dużym stopniu skutek tego, że decydenci z Pekinu wdrażali politykę mocno uderzającą w autonomię tej metropolii.

Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Różne możliwości na różne potrzeby

W ofercie Biura Maklerskiego Pekao można znaleźć sześć rodzajów oszczędnościowych obligacji skarbowych. Każdy papier ma swoje specjalne oznaczenie. Jak znaleźć odpowiednią dla siebie opcję?

Pierwszym komiks z Supermanem sprzedany za rekordowe 6 mln dolarów

Komiks z 1938 r., w którym po raz pierwszy pojawił się Superman, został sprzedany na aukcji za 6 milionów dolarów, co czyni go najdroższym komiksem w historii.

Jak bezpiecznie kupować złoto i nie wpaść w pułapkę „owczego pędu”

Jeszcze rok temu uncję złota można było kupić za około 1800 dolarów. Teraz cena przebiła 2300 dolarów. Jak nie wpaść w pułapkę „owczego pędu” i na co uważać podczas zakupu złota?

Złoto jest rekordowo drogie. Cena szuka nowego szczytu

Kruszec zyskał od początku roku już ponad 11 proc. wobec dolara i stał się rekordowo drogi. Jego cenę napędzają m.in. napięcia geopolityczne oraz oczekiwania inwestorów co do polityki kluczowych banków centralnych