Uwaga na podejrzane okazje na inwestycje w biżuterię

Prawnicy ostrzegają przed firmami oferującymi konsumentom zakupy biżuterii z gwarancją odsprzedaży po wyższej cenie. Sprawa jest co mocno podejrzana.

Wielka aukcja zabytkowych książek. Mogą tylko podrożeć

Warszawski antykwariat Lamus 2-3 grudnia zorganizuje wielką aukcję zabytkowych książek, rękopisów, map i pamiątek patriotycznych. Wystawiono 850 białych kruków.

Przed nami wielkie aukcje numizmatów i designu

Na rynku numizmatów panuje hossa, trwają zakupy na inwestycję i do kolekcji. Rynek sztuki przyspiesza przed grudniową gorączką, kiedy obroty na aukcjach są najwyższe. Odbędą się wielkie aukcje designu.

Duże spółki z WIG20 na celowniku inwestorów. Które wybrać?

Zmiany na krajowej scenie politycznej znacząco poprawiły postrzeganie spółek z indeksu WIG20, które przez większa część 2023 roku pozostawały wyraźnie w tyle za mniejszym spółkami.

Złoto coraz popularniejsze. Wejdzie na rekordowe poziomy?

Obserwowany od dłuższego czasu przystanek w notowaniach złota może oznaczać budowanie bazy do wyjścia na rekordowe poziomy.

Branże z GPW, które mogą pozytywnie zaskoczyć po zmianie rządu

Bardzo prawdopodobna zmiana władzy w Polsce na bardziej proeuropejską i prorynkową to korzystny scenariusz dla inwestorów z warszawskiej giełdy.

W Revolut moża handlować akcjami spółek z Europy od 1 euro

Klienci aplikacji finansowej z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego mogą od teraz handlować ułamkowymi akcjami ponad 70 spółek notowanych w Europie, już od jednego euro.

Tanio kupowali zaginione dzieła i odsprzedawali je za miliony

Wolny rynek odkrywa zaginione dzieła sztuki i nadaje im wysoką wartość. Niektórzy kolekcjonerzy zajmują się tropieniem zaginionych dzieł, znanych jedynie z opisu i dobrze na tym zarabiają.

Gratka dla inwestorów. Spółki, które łączą wzrost i dywidendę

Spółki potrafiące łączyć ponadprzeciętny wzrost i z płaconą regularnie dywidendą to nie lada gratka dla inwestorów. Gdzie ich szukać?

Banknot zalegający w szufladzie może być wart fortunę

Przybywa aukcji, towar jest coraz lepszy. W październiku zawsze następuje ożywienie na rynku. To zapowiedź grudniowej gorączki, kiedy obroty na licytacjach są najwyższe. Rupiecie z domowych szuflad mogą mieć wysoką cenę. Jak na nich zarobić?

Ponadprzeciętnie rentowne spółki z GPW. Nie ma ich wiele

W warunkach rosnących kosztów giełdowe firmy mogące się pochwalić bardzo wysoką rentownością biznesu są poszukiwane przez inwestorów. Takich okazji na rynku nie ma jednak zbyt wiele.

Tanie wybitne obrazy jako fundusz emerytalny. W co zainwestować

Jakie obrazy Polacy będą chętnie kupowali za 20-30 lat? Odpowiedź na to pytanie jest ważna dla dzisiejszych 40-latków, którzy w przyszłości będą wyprzedawać tworzone teraz kolekcje, żeby dołożyć do emerytury. Zbieranie dzieł sztuki to sposób gromadzenia kapitału. W co zainwestować?

Lokaty, nieruchomości, akcje, obligacje, złoto. Tak Polacy chronią oszczędności

Już 36 proc. z nas zainwestowało swoje oszczędności. Odsetek ten wyraźnie wzrósł w ostatnim roku. Przed inflacją uciekamy w lokaty, nieruchomości, akcje, obligacje i złoto.

Nikifor na wystawie. Prace niespotykane na rynku

Warszawska Wallspace Gallery wystawia 58 akwarel Nikifora z kolekcji Bogdana Jakubowskiego i Roberta Dowhana. To wyjątkowe prace o muzealnej wartości. Tak wysokiej klasy dzieła nie pojawiają się na aukcjach. Część z nich można kupić. Ustalono jedną cenę 22 tys. zł dla każdej z prac. Wystawa potrwa do 29 września.

Posiadacze NFT mają powód do zmartwienia

Większość słynnych tokenów cyfrowych NFT jest bezwartościowa. Jak wynika z raportu portalu dappGambl, obecnie aż 95 proc. nie przedstawia na rynku żadnej wartości.

Złoty zaliczył solidną przecenę. Szybko się nie podniesie

Ostatnie tygodnie przyniosły dynamiczne osłabienie polskiej waluty względem euro, dolara i franka.

Wielka aukcja bibliofilska we wrześniu. Niskie ceny białych kruków

Zabytkowe książki mogą tylko podrożeć, nadają się na lokatę i do dekoracji domowej biblioteki

Giełdowe perełki w drodze na nowe szczyty

Mimo zawirowań na rynkach na warszawskiej giełdzie nie brakuje spółek, których wyceny rynkowe w ostatnim czasie osiągnęły rekordowe poziomy.