Cena miernikiem wartości obrazu

Na rynku jest uśpiony wielki kapitał. Nawet dzieła uznanych artystów często są niedoszacowane. Wolny rynek odkrywa i promuje niesłusznie zapomnianych artystów.

4 małe spółki giełdowe z dużym potencjałem

Na akcjach małych spółek w tym roku można było dobrze zarobić. Mimo wzrostu cen akcji ten segment rynku wciąż kryje sporo ciekawych okazji.

Te inwestycje sięgnęły dna. A celebryci zachwalali

Od czasu stworzenia pierwszego tokenu NFT w 2014 roku, rynek tych zasobów cyfrowych przeżywa gwałtowne wzloty i upadki. Choć obecnie wydaje się być na dobrej drodze, to trudno ocenić, czy powróci do dawnej formy.

Nigdy na aukcji nie wystawiono tak wielkiej oferty monet

Dziewięć dni potrwa aukcja jaką 23-31 maja zorganizuje Gabinet Numizmatyczny Damian Marciniak. Licytowanych będzie ok. 6,5 tysiąca numizmatów. Nigdy dotąd nie wystawiono u nas na aukcji tak wielkiej oferty.

Wynajmowanie mieszkania rodzinie bardziej ryzykowne

Część właścicieli mieszkań uważa, że wynajmowanie lokali osobom z dziećmi oznacza większe ryzyko. I maja sporo racji.

Hossa w segmencie AI ma się dobrze. Jak na tym zarobić?

Szukający możliwości inwestowania pod rozwój segmentu sztucznej inteligencji na brak wyboru narzekać nie mogą. Ponieważ inwestycje w startupy bywają bardzo ryzykowne, pokazujemy firmy o ugruntowanej pozycji, które na AI mogą zarobić.

Królewskie dokumenty nadają się na lokatę. Są niedoszacowane

Białe kruki na rynku bibliofilskim są radykalnie tańsze niż obrazy i numizmaty. Przy obecnych cenach mogą być bardzo dobrą inwestycją.

Polacy rzucili się na złoto. Kurs przebił okrągłą granicę

Niepewność w gospodarce nie tylko podbija kurs złota, ale także zachęca do inwestycyjnych zakupów żółtego kruszcu.

Dywidenda 2023. Najhojniejsze spółki dla akcjonariuszy

Sezon dywidend na warszawskiej giełdzie zdążył już się na dobre rozkręcić. Do tej pory już kilkadziesiąt spółek wyszło z konkretnymi propozycjami dywidendy z zysku za 2022 rok, a wiele innych skłania się ku jej wypłacie. Oto przegląd najatrakcyjniejszych planowanych wypłat, jakie pojawiły się w ostatnich tygodniach. Które spółki będą hojne dla swoich akcjonariuszy?

Przybywa bibliofilów, rośnie rynek

Ciekawie zapowiada się aukcja bibliofilska nowej firmy Oficyna Kolekcjoner – Dariusz Pawłowski. Odbędzie się ona 28 kwietnia w serwisie OneBid. Licytowanych będzie 240 druków ulotnych związanych m.in. z historią gospodarczą Polski. Obiekty często mają wartość muzealną, ale ceny wywoławcze są niskie, wynoszą od 20 do 600 zł.

Akcje wróciły do łask. Zwłaszcza tych dużych spółek

Po marcowym załamaniu na warszawskiej giełdzie wywołanym kryzysem bankowym akcje wróciły do łask. Zwłaszcza te największych spółek.

Jak inwestować w złoto

Złoto inwestycyjne staje się w Polsce coraz popularniejszą formą zabezpieczania oszczędności. Od początku roku jego wartość wzrosła o ponad 5 proc. Jednak tak jak w przypadku każdej inwestycji istnieją pewne pułapki, których należy unikać.

Zdjęcia okazały się dobrą lokatą kapitału. Pionierzy kupowali za grosze

Przystępne ceny zachęcają do ostrej licytacji. Warunkiem udanej inwestycji jest odkrywanie wybitnych dzieł niesłusznie niedocenionych artystów.

W co zainwestować 1000 zł. Sztuczna inteligencja „radzi”

Zapytaliśmy ChatGPT o to by wskazał gdzie najlepiej ulokować stosunkowo niewielką kwotę 1000 zł. Na razie w kwestii doradztwa finansowego AI musi się jeszcze wiele nauczyć.

Szaleństwo na rynku numizmatów, nie tylko z PRL. Zawrotne ceny na aukcjach

Rekordowo zakończyła się marcowa aukcja Antykwariatu Numizmatycznego Michał Niemczyk. Przez cztery dni sprzedano ponad 3,5 tysiąca historycznych numizmatów, w sumie ok. 99 proc. oferty. To dobra prognoza dla trzech nadchodzących aukcji.

Fala wezwań na giełdzie. Spółki ze sporą premią

Niskie wyceny firm na GPW stwarzają warunki do wycofania spółek z parkietu. Bierzemy pod lupę kilka dużych wezwań, których losy ważą się obecnie.

Sztuka na każdą kieszeń. Aukcja „wybitnie nierównego” artysty

Sensacją na bieżącym rynku będzie tematyczna aukcja dzieł Wlastimila Hofmana oraz licytacja rzadkiej monotypii Marii Jaremy.

Dywidendy 2023. Gdzie inwestorzy mogą liczyć na żniwa

Sezon dywidend na GPW nabiera tempa. Przybywa spółek z konkretnymi propozycjami dywidendy z zysku za 2022 rok. W wielu przypadkach, biorąc pod uwagę wskaźniki stopy dywidendy, zapowiadają się one bardzo atrakcyjnie. Sprawdzamy, gdzie w tym roku inwestorzy mogą liczyć dywidendowe żniwa.