Posiadacze NFT mają powód do zmartwienia

Większość słynnych tokenów cyfrowych NFT jest bezwartościowa. Jak wynika z raportu portalu dappGambl, obecnie aż 95 proc. nie przedstawia na rynku żadnej wartości.

Wielka aukcja bibliofilska we wrześniu. Niskie ceny białych kruków

Zabytkowe książki mogą tylko podrożeć, nadają się na lokatę i do dekoracji domowej biblioteki

Najdroższa moneta w Polsce idzie pod młotek. Zawrotna cena wywoławcza

Sensacyjne 50 dukatów Zygmunta III Wazy trafi na aukcję jako najrzadsza i najcenniejsza moneta na polskim rynku. Cena wywoławcza przyprawia o zawrót głowy.

Sensacyjna zapowiedź nowego sezonu. 2 mln zł za najdroższą polską monetę

Sierpniową sensacją na rynku sztuki jest sprzedażna wystawa 54 dzieł Meli Muter w Desie Unicum. Atrakcyjnie zapowiada się nowy sezon na rynku numizmatów. Na aukcji 16 września licytowana będzie najdroższa na naszym rynku moneta w cenie wywoławczej 2 mln. zł.

Początkujący gracz zdobył w CS:GO cenny nóż. Sprzedał go za małą fortunę

18-latek zainwestował całą wypłatę w skrzynki z losowymi przedmiotami w grze Counter-Strike: Global Offensive i zdobył jeden z najcenniejszych akcesoriów.

Rynek numizmatów rośnie, sztuki zwalnia. Podsumowanie połowy 2023 roku

Na rynku zabytkowych numizmatów ustalane są kolejne rekordy cenowe, sprzedawana jest cała oferta, przybywa klientów. Na aukcjach sztuki nastąpiło radykalne spowolnienie, obrazy coraz częściej spadają z licytacji. Wiadomo już, co będzie jesienią.

Najbardziej atrakcyjne inwestycje alternatywne według Polaków

Z badania „Inwestycje alternatywne oczami Polaków” wynika, że samochody klasyczne są dla 1/3 osób atrakcyjne w kontekście inwestycji. Jednocześnie 57 proc. jest zdania, że samochód klasyczny może być opłacalną lokatą.

Te inwestycje sięgnęły dna. A celebryci zachwalali

Od czasu stworzenia pierwszego tokenu NFT w 2014 roku, rynek tych zasobów cyfrowych przeżywa gwałtowne wzloty i upadki. Choć obecnie wydaje się być na dobrej drodze, to trudno ocenić, czy powróci do dawnej formy.

Nigdy na aukcji nie wystawiono tak wielkiej oferty monet

Dziewięć dni potrwa aukcja jaką 23-31 maja zorganizuje Gabinet Numizmatyczny Damian Marciniak. Licytowanych będzie ok. 6,5 tysiąca numizmatów. Nigdy dotąd nie wystawiono u nas na aukcji tak wielkiej oferty.

Królewskie dokumenty nadają się na lokatę. Są niedoszacowane

Białe kruki na rynku bibliofilskim są radykalnie tańsze niż obrazy i numizmaty. Przy obecnych cenach mogą być bardzo dobrą inwestycją.

Przybywa bibliofilów, rośnie rynek

Ciekawie zapowiada się aukcja bibliofilska nowej firmy Oficyna Kolekcjoner – Dariusz Pawłowski. Odbędzie się ona 28 kwietnia w serwisie OneBid. Licytowanych będzie 240 druków ulotnych związanych m.in. z historią gospodarczą Polski. Obiekty często mają wartość muzealną, ale ceny wywoławcze są niskie, wynoszą od 20 do 600 zł.

Zdjęcia okazały się dobrą lokatą kapitału. Pionierzy kupowali za grosze

Przystępne ceny zachęcają do ostrej licytacji. Warunkiem udanej inwestycji jest odkrywanie wybitnych dzieł niesłusznie niedocenionych artystów.

W co zainwestować 1000 zł. Sztuczna inteligencja „radzi”

Zapytaliśmy ChatGPT o to by wskazał gdzie najlepiej ulokować stosunkowo niewielką kwotę 1000 zł. Na razie w kwestii doradztwa finansowego AI musi się jeszcze wiele nauczyć.

Szaleństwo na rynku numizmatów, nie tylko z PRL. Zawrotne ceny na aukcjach

Rekordowo zakończyła się marcowa aukcja Antykwariatu Numizmatycznego Michał Niemczyk. Przez cztery dni sprzedano ponad 3,5 tysiąca historycznych numizmatów, w sumie ok. 99 proc. oferty. To dobra prognoza dla trzech nadchodzących aukcji.

Niebawem pierwsza wielka aukcja bibliofilska w 2023 r. 800 białych kruków

W dniach 25-26 marca odbędzie pierwsza w tym roku wielka aukcja bibliofilska. Antykwariat Lamus licytować będzie ponad 800 białych kruków.

Design z PRL. Co ciekawego można wylicytować w marcu

Design z z czasów Polski Ludowej ma już swoją wysoką rynkową cenę.

Komiks. Rynek kolekcjonerski rozgrzany. Niebotyczne wyceny na aukcjach

Sensacyjnie zapowiada się aukcja komiksu, jaka odbędzie się 14 marca w Desie Unicum Licytowane będą prace m.in. Janusza Christy, Bogusława Polcha, Tadeusza Baranowskiego i innych klasyków komiksu z czasów PRL.

Szał na numizmaty, zwłaszcza z PRL

Rynki numizmatów i sztuki działają na najwyższych obrotach. Umacnia się pozycja numizmatów z Polski Ludowej.