Te inwestycje sięgnęły dna. A celebryci zachwalali

Od czasu stworzenia pierwszego tokenu NFT w 2014 roku, rynek tych zasobów cyfrowych przeżywa gwałtowne wzloty i upadki. Choć obecnie wydaje się być na dobrej drodze, to trudno ocenić, czy powróci do dawnej formy.

Nigdy na aukcji nie wystawiono tak wielkiej oferty monet

Dziewięć dni potrwa aukcja jaką 23-31 maja zorganizuje Gabinet Numizmatyczny Damian Marciniak. Licytowanych będzie ok. 6,5 tysiąca numizmatów. Nigdy dotąd nie wystawiono u nas na aukcji tak wielkiej oferty.

Królewskie dokumenty nadają się na lokatę. Są niedoszacowane

Białe kruki na rynku bibliofilskim są radykalnie tańsze niż obrazy i numizmaty. Przy obecnych cenach mogą być bardzo dobrą inwestycją.

Przybywa bibliofilów, rośnie rynek

Ciekawie zapowiada się aukcja bibliofilska nowej firmy Oficyna Kolekcjoner – Dariusz Pawłowski. Odbędzie się ona 28 kwietnia w serwisie OneBid. Licytowanych będzie 240 druków ulotnych związanych m.in. z historią gospodarczą Polski. Obiekty często mają wartość muzealną, ale ceny wywoławcze są niskie, wynoszą od 20 do 600 zł.

Zdjęcia okazały się dobrą lokatą kapitału. Pionierzy kupowali za grosze

Przystępne ceny zachęcają do ostrej licytacji. Warunkiem udanej inwestycji jest odkrywanie wybitnych dzieł niesłusznie niedocenionych artystów.

W co zainwestować 1000 zł. Sztuczna inteligencja „radzi”

Zapytaliśmy ChatGPT o to by wskazał gdzie najlepiej ulokować stosunkowo niewielką kwotę 1000 zł. Na razie w kwestii doradztwa finansowego AI musi się jeszcze wiele nauczyć.

Szaleństwo na rynku numizmatów, nie tylko z PRL. Zawrotne ceny na aukcjach

Rekordowo zakończyła się marcowa aukcja Antykwariatu Numizmatycznego Michał Niemczyk. Przez cztery dni sprzedano ponad 3,5 tysiąca historycznych numizmatów, w sumie ok. 99 proc. oferty. To dobra prognoza dla trzech nadchodzących aukcji.

Niebawem pierwsza wielka aukcja bibliofilska w 2023 r. 800 białych kruków

W dniach 25-26 marca odbędzie pierwsza w tym roku wielka aukcja bibliofilska. Antykwariat Lamus licytować będzie ponad 800 białych kruków.

Design z PRL. Co ciekawego można wylicytować w marcu

Design z z czasów Polski Ludowej ma już swoją wysoką rynkową cenę.

Komiks. Rynek kolekcjonerski rozgrzany. Niebotyczne wyceny na aukcjach

Sensacyjnie zapowiada się aukcja komiksu, jaka odbędzie się 14 marca w Desie Unicum Licytowane będą prace m.in. Janusza Christy, Bogusława Polcha, Tadeusza Baranowskiego i innych klasyków komiksu z czasów PRL.

Szał na numizmaty, zwłaszcza z PRL

Rynki numizmatów i sztuki działają na najwyższych obrotach. Umacnia się pozycja numizmatów z Polski Ludowej.

Jak dobrze zarobić na sprzedaży obrazu lub monety

Sprzedaż obrazu lub numizmatu musi być dobrze przygotowana, wtedy przyniesie inwestorowi przyzwoity zysk.

Gitary na celowniku inwestorów. Osłupiające ceny

W czasach powszechnego poszukiwania dóbr inwestycyjnych, które zachowałyby wartość naszych oszczędności - a może nawet dałyby nieco zarobić - na celowniku inwestorów znalazły się gitary. I trzeba przyznać, że obserwując dane o cenach tych instrumentów, czasem można osłupieć.

Na wysokich cenach paliw, ogrzewania i elektryczności da się nieźle zarobić

Na kryzysie energetycznym nie trzeba tylko tracić, ale można też zarabiać. Haczyk tkwi jednak w tym, że nie jest to ani łatwe, ani pozbawione ryzyka.

Cena zależy od urody monety

Nie stygnie hossa na rynku numizmatycznym. Nastroje są wspaniałe, a chętnych na inwestycje w monety nie brakuje.

Monety lepszą lokatą niż obrazy. Wojna i inflacja umocniły to przekonanie

Wojna w Ukrainie i inflacja umocniły przekonanie, że monety są dobrą lokatą. Popyt zdecydowanie przewyższa podaż.

Tysiąc białych kruków na aukcji. Unikaty bibliofilskie w dobrych cenach

Pandemia zrewolucjonizowała handel starymi książkami i dokumentami. Przybyło organizatorów aukcji, licytacje odbywają się online, a klientów nigdy nie było tak wielu.