Rosną ceny obrazów Józefa Czapskiego. To dobra lokata

Rynkowym wydarzeniem będzie aukcja, jaką 23 kwietnia w Paryżu zorganizuje dom aukcyjny Millon. Licytowane będzie malarstwo polskich artystów z Ecole de Paris, m.in. Zygmunta Menkesa, Meli Muter i Henryka Haydena.

Pierwszym komiks z Supermanem sprzedany za rekordowe 6 mln dolarów

Komiks z 1938 r., w którym po raz pierwszy pojawił się Superman, został sprzedany na aukcji za 6 milionów dolarów, co czyni go najdroższym komiksem w historii.

Jak bezpiecznie kupować złoto i nie wpaść w pułapkę „owczego pędu”

Jeszcze rok temu uncję złota można było kupić za około 1800 dolarów. Teraz cena przebiła 2300 dolarów. Jak nie wpaść w pułapkę „owczego pędu” i na co uważać podczas zakupu złota?

Zabytkowe książki mogą tylko podrożeć

Białe kruki mają ceny zdecydowanie niższe niż obrazy. Nie zostały jeszcze odkryte przez inwestorów. Licytowany będzie rękopis książki Henryka Sienkiewicza.

Mocno rosną ceny zabytkowych numizmatów

Sukcesem zakończyła się pierwsza w tym roku wielka aukcja numizmatów. Gabinet Numizmatyczny Damian Marciniak sprzedał ponad 95 proc. oferty. To dobra prognoza na ten rok.

Sprzedaż wybranych dzieł z muzeum ożywi rynek sztuki

Warto rozpocząć rozważną sprzedaż eksponatów z muzealnych magazynów. To ożywi rynek sztuki, na którym od lat brakuje towaru. Każdy przełom polityczny rodzi nadzieję na reformę muzealnictwa i handlu sztuką.

Młoda sztuka osiąga rekordowe ceny

W doskonałej kondycji jest rynek aukcyjny młodych artystów. Czy za 10-20 lat ich dzieła odsprzedamy z zyskiem?

Latająca moneta z Polski. Jej nazwa: UFO MP-1766

Mennica Polska stworzyła pierwszy na świecie prototyp monety, która unosi się w powietrzu. Inspiracją dla autorów pionierskiego projektu UFO MP-1766 było hasło „The sky is not the limit”.

Niesamowita końcówka roku dla rynku kryptowalut

IV kwartał 2023 roku był bardzo udany dla rynku kryptowalutowego. Jego całkowita wartość wzrosła o 54,4 proc., do 1,7 biliona dolarów.

Spadły obroty, brak dobrego towaru. Bilans roku na aukcjach sztuki

Czas na podsumowania. Na krajowych aukcjach sztuki obroty w tym roku spadły o ok. 20 procent w stosunku do ubiegłego roku. Z niepublikowanych szacunków portalu Artinfo.pl wynika, że w tym roku do 13 grudnia obroty wyniosły 434 mln zł. Natomiast w ubiegłym roku odnotowano obroty 570,8 mln zł.

Największy sprzedawca złota w Polsce wchodzi także w diamenty inwestycyjne

Mennica Skarbowa od grudnia wprowadza do swojej oferty nowy produkt: legendarne bezbarwne kamienie. To efekt globalnego boomu na inwestycje w tego rodzaju produkty.

Uwaga na podejrzane okazje na inwestycje w biżuterię

Prawnicy ostrzegają przed firmami oferującymi konsumentom zakupy biżuterii z gwarancją odsprzedaży po wyższej cenie. Sprawa jest co mocno podejrzana.

Wielka aukcja zabytkowych książek. Mogą tylko podrożeć

Warszawski antykwariat Lamus 2-3 grudnia zorganizuje wielką aukcję zabytkowych książek, rękopisów, map i pamiątek patriotycznych. Wystawiono 850 białych kruków.

Przed nami wielkie aukcje numizmatów i designu

Na rynku numizmatów panuje hossa, trwają zakupy na inwestycję i do kolekcji. Rynek sztuki przyspiesza przed grudniową gorączką, kiedy obroty na aukcjach są najwyższe. Odbędą się wielkie aukcje designu.

Banknot zalegający w szufladzie może być wart fortunę

Przybywa aukcji, towar jest coraz lepszy. W październiku zawsze następuje ożywienie na rynku. To zapowiedź grudniowej gorączki, kiedy obroty na licytacjach są najwyższe. Rupiecie z domowych szuflad mogą mieć wysoką cenę. Jak na nich zarobić?

Posiadacze NFT mają powód do zmartwienia

Większość słynnych tokenów cyfrowych NFT jest bezwartościowa. Jak wynika z raportu portalu dappGambl, obecnie aż 95 proc. nie przedstawia na rynku żadnej wartości.

Wielka aukcja bibliofilska we wrześniu. Niskie ceny białych kruków

Zabytkowe książki mogą tylko podrożeć, nadają się na lokatę i do dekoracji domowej biblioteki

Najdroższa moneta w Polsce idzie pod młotek. Zawrotna cena wywoławcza

Sensacyjne 50 dukatów Zygmunta III Wazy trafi na aukcję jako najrzadsza i najcenniejsza moneta na polskim rynku. Cena wywoławcza przyprawia o zawrót głowy.