Kolekcjoner sztuki to dobrze płatny zawód

Osoby kolekcjonujące sztukę zostawiają sobie najlepsze dzieła, mniej ważne sprzedają. Dzięki temu kolekcja zarabia i na siebie, i na kolekcjonera.

Nowa platforma do pasywnego inwestowania w ETF-y

W świecie inwestycji poszukujesz nie tylko możliwości wzrostu kapitału, ale także partnera, który zrozumie Twoje cele i pomoże Ci osiągnąć sukces finansowy. Winners Investments o.c.p., a.s., twórca platformy Mooninvest, oferuje nie tylko dostęp do atrakcyjnych funduszy ETF, ale przede wszystkim solidną platformę inwestycyjną, opartą na doświadczeniu, wiedzy, zaufaniu i nowoczesnych rozwiązaniach automatyzacji. Dodatkowo, Mooninvest umożliwia pomnażanie oszczędności, dostarczając narzędzia i strategie, które maksymalizują zyski przy zachowaniu zrównoważonego poziomu ryzyka.

Znajdź w domu skarb i sprzedaj z zyskiem

Klient antykwariatu porządkował rzeczy pozostawione przez zmarłego krewnego. Znalazł zeszyt akademicki, a w nim stare banknoty. Po ich sprzedaży zyskał ok. 800 tys. zł. W każdym domu mogą poniewierać się skarby.

Możliwa weryfikacja cen obrazów

Na krajowych aukcjach sztuki brakuje dobrego towaru. W czerwcu może nastąpić pozytywny przełom.

Ceny obrazów rosną po muzealnych wystawach

Po głośnej wystawie w prestiżowym muzeum rośnie zainteresowanie prezentowanym artystą oraz ceny jego dzieł. Opłaca się z wyprzedzeniem poznawać plany wystaw.

Tania grafika lepsza niż drogie obrazy

Grafika artystyczna ma radykalnie niższe ceny niż malarstwo. To szansa dla mniej zamożnych inwestorów lub kolekcjonerów. O ile odróżnią wartościową grafikę od modnych u nas druków.

Rekordowe ceny pamiątek patriotycznych

Czy za 30 lat ktoś od nas odkupi wylicytowane dziś pamiątki historyczno-patriotyczne? Czy to dobra lokata?

Rosną ceny obrazów Józefa Czapskiego. To dobra lokata

Rynkowym wydarzeniem będzie aukcja, jaką 23 kwietnia w Paryżu zorganizuje dom aukcyjny Millon. Licytowane będzie malarstwo polskich artystów z Ecole de Paris, m.in. Zygmunta Menkesa, Meli Muter i Henryka Haydena.

Pierwszym komiks z Supermanem sprzedany za rekordowe 6 mln dolarów

Komiks z 1938 r., w którym po raz pierwszy pojawił się Superman, został sprzedany na aukcji za 6 milionów dolarów, co czyni go najdroższym komiksem w historii.

Jak bezpiecznie kupować złoto i nie wpaść w pułapkę „owczego pędu”

Jeszcze rok temu uncję złota można było kupić za około 1800 dolarów. Teraz cena przebiła 2300 dolarów. Jak nie wpaść w pułapkę „owczego pędu” i na co uważać podczas zakupu złota?

Zabytkowe książki mogą tylko podrożeć

Białe kruki mają ceny zdecydowanie niższe niż obrazy. Nie zostały jeszcze odkryte przez inwestorów. Licytowany będzie rękopis książki Henryka Sienkiewicza.

Mocno rosną ceny zabytkowych numizmatów

Sukcesem zakończyła się pierwsza w tym roku wielka aukcja numizmatów. Gabinet Numizmatyczny Damian Marciniak sprzedał ponad 95 proc. oferty. To dobra prognoza na ten rok.

Sprzedaż wybranych dzieł z muzeum ożywi rynek sztuki

Warto rozpocząć rozważną sprzedaż eksponatów z muzealnych magazynów. To ożywi rynek sztuki, na którym od lat brakuje towaru. Każdy przełom polityczny rodzi nadzieję na reformę muzealnictwa i handlu sztuką.

Młoda sztuka osiąga rekordowe ceny

W doskonałej kondycji jest rynek aukcyjny młodych artystów. Czy za 10-20 lat ich dzieła odsprzedamy z zyskiem?

Latająca moneta z Polski. Jej nazwa: UFO MP-1766

Mennica Polska stworzyła pierwszy na świecie prototyp monety, która unosi się w powietrzu. Inspiracją dla autorów pionierskiego projektu UFO MP-1766 było hasło „The sky is not the limit”.

Niesamowita końcówka roku dla rynku kryptowalut

IV kwartał 2023 roku był bardzo udany dla rynku kryptowalutowego. Jego całkowita wartość wzrosła o 54,4 proc., do 1,7 biliona dolarów.

Spadły obroty, brak dobrego towaru. Bilans roku na aukcjach sztuki

Czas na podsumowania. Na krajowych aukcjach sztuki obroty w tym roku spadły o ok. 20 procent w stosunku do ubiegłego roku. Z niepublikowanych szacunków portalu Artinfo.pl wynika, że w tym roku do 13 grudnia obroty wyniosły 434 mln zł. Natomiast w ubiegłym roku odnotowano obroty 570,8 mln zł.

Największy sprzedawca złota w Polsce wchodzi także w diamenty inwestycyjne

Mennica Skarbowa od grudnia wprowadza do swojej oferty nowy produkt: legendarne bezbarwne kamienie. To efekt globalnego boomu na inwestycje w tego rodzaju produkty.