Aktualizacja: 20.03.2025 15:18 Publikacja: 19.02.2025 05:05
Rynek sztuki odkrywa dobra kultury narodowej
Foto: Lamus Antykwariaty Warszawskie
Zajęcia nierzadko prowadzą przypadkowe osoby. Autorzy webinarów chętnie podejmują sensacyjne tematy, nie mówią o ryzyku inwestora. Nie stracisz pieniędzy, jeśli poznasz tajemnice rynku. Komu zaufać?
Jest wiarygodna literatura, niestety mało znana. Warto czytać publikacje prawniczki dr hab. Katarzyny Zalasińskiej. Monografia z 2020 roku „Ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Komentarz” syntetycznie przedstawia prawne uwarunkowania i zagrożenia krajowego handlu sztuką.
Zabytkowych książek nie trzeba czytać. Wystarczy je mieć. Na półce w służbowym gabinecie budują wysoki prestiż właściciela. Są radykalnie tańsze niż obrazy.
W Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu 21 lutego otwarto wielką wystawę dzieł sztuki z kolekcji Katarzyny Szafrańskiej i Wojciecha Szafrańskiego z Poznania. Oglądamy ok. 260 dzieł 130 artystów. Kolekcjonerzy będą oprowadzali po wystawie.
Rynek książki uległ rozproszeniu. Przez to nie wiemy o wielu aukcjach. Nie możemy dobrze zainwestować pieniędzy.
Hossa panuje na rynku historycznych numizmatów. 28 stycznia rozpocznie się siedmiodniowa aukcja Gabinetu Numizmatycznego Damian Marciniak. Licytowanych będzie blisko 4,7 tys. obiektów. To dobra zapowiedź roku.
Obroty na krajowych aukcjach sztuki w 2024 roku wzrosły nieznacznie. Jest już doroczny raport portalu Artinfo.pl. Wolny rynek odkrył nieznane dzieła. Pojawiła się nowa forma handlu.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Już niedługo poznamy bilans 2024 roku, opracowany jak zawsze przez portal Artinfo.pl. Zapowiada się dobry wynik. Grudniowe aukcje mają wysokie obroty, oferują dzieła o muzealnej wartości.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Breitling, szwajcarski potentat na rynku zegarków, nie zwalnia tempa. Po zakupie Universal Genève w 2023 roku, Szwajcarzy ogłosili kolejne przejęcie. Dzięki temu z niebytu powróci 200-letnia marka zegarkowa Gallet, niezwykle zasłużona w erze pionierów lotnictwa.
W ostatnich latach wiele znanych marek odzieżowych przeżywało kłopoty. Niektóre z nich, jak Forever 21, nie poradziły sobie z konkurencją. Gap, amerykańska marka znana na całym świecie, wychodzi na prostą. Nowa strategia zaczyna działać - oceniają analitycy.
Przyznaną nagrodę za prywatny mecenat nad dziedzictwem artystycznym laureaci odebrali podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie
Po latach królowania minimalistycznych stylizacji fryzur swój wielki powrót będą świętować wyraziste, przykuwające wzrok ozdoby włosów – tak przynajmniej uważa wielu ekspertów z branży mody. Obserwując wybiegi czołowych marek, spodziewają się oni, że wiosną 2025 roku kobiety będą śmiało wpinać we włosy najrozmaitsze błyskotki.
Badanie przeprowadzone wśród przedstawicieli 250 firm w USA pozwoliło ustalić, że 76 proc. kobiet na stanowiskach managerskich otrzymuje negatywne oceny ze strony swoich przełożonych. Dla porównania, podobna sytuacja dotyka zaledwie 2 proc. mężczyzn.
Nie zamierzam przepraszać za to, że dorastam, ani dostosowywać się do oczekiwań ludzi, którzy nie rozumieją, że dziewczyna staje się kobietą – deklaruje Millie Bobby Brown.
Desa Unicum po latach odzyskała obraz niesłusznie zajęty przez prokuraturę. Takie sytuacje powtarzają się w polskich antykwariatach. Można uchronić rynek przed nieuzasadnionymi roszczeniami.
Mało znana praca Eugène’a Delacroix, XIX-wiecznego francuskiego artysty, została odkryta w prywatnej kolekcji we Francji. Dzieło wycenia się na kilkaset tysięcy euro.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas