Aktualizacja: 24.01.2025 15:18 Publikacja: 18.12.2024 05:20
Rosną ceny obrazów Anny Güntner
Foto: DESA UNICUM
Wolny rynek odkrywa nieznane obrazy. Właściciele wstawiają dzieła na aukcje skuszeni rekordowymi cenami, liczą na wysoki zysk. Tym razem sensację budzi obraz Anny Güntner (1933–2013), który 19 grudnia licytowany będzie w Desie Unicum z wysoką wyceną szacunkową 400–500 tys. zł. W ocenie kolekcjonerów malarstwo Güntner jest nadal niedoszacowane.
Güntner była gwiazdą sztuki w PRL. Pisały o niej kultowe czasopisma, m.in. „Ty i Ja”, „Jazz Forum”, „Przegląd Artystyczny”. Miesięcznik „Polska” wydawany w sześciu wersjach językowych popularyzował to malarstwo na świecie. W 1964 roku młoda malarka dostała stypendium rządu francuskiego. Miała wystawy indywidualne m.in. w Los Angeles (1963), w Zachęcie (1967), w Nowym Jorku (1968).
Hossa panuje na rynku historycznych numizmatów. 28 stycznia rozpocznie się siedmiodniowa aukcja Gabinetu Numizmatycznego Damian Marciniak. Licytowanych będzie blisko 4,7 tys. obiektów. To dobra zapowiedź roku.
Suzuki Vitara jest dostępna w odmianach Mild Hybrid i DualJet Hybrid z technologią Strong Hybrid. Tłumaczymy, jakie są różnice między tymi wersjami i którą z nich dla siebie wybrać.
Obroty na krajowych aukcjach sztuki w 2024 roku wzrosły nieznacznie. Jest już doroczny raport portalu Artinfo.pl. Wolny rynek odkrył nieznane dzieła. Pojawiła się nowa forma handlu.
Zawsze w grudniu na aukcjach sztuki oraz numizmatycznych notowane są rekordowe zakupy. Antykwariusze przygotowali specjalną ofertę.
W trzech kwartałach tego roku obroty na krajowych aukcjach sztuki były wyższe o 11 proc. niż rok wcześniej – poinformował portal Artinfo.pl. Czwarty kwartał będzie zdecydowanie lepszy. Świadczą o tym rekordowe sprzedaże.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Zawsze pod koniec roku licytowanych jest najwięcej najdroższych dzieł sztuki. Na aukcjach panuje wtedy najwyższy popyt. Antykwariusze przygotowali bogatą ofertę dla inwestorów i kolekcjonerów.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Adidas ma za sobą świetny rok. Ogromna popularność modeli retro, a także znalezienie rozwiązania problemu marki Yeezy, przełożyły się na bardzo dobre wyniki, które przekroczyły oczekiwania analityków.
Po niecałych 60 latach od wybudowania znika z powierzchni ziemi jeden ze znaczących symboli architektury modernistycznej w dawnych krajach socjalistycznych – i zarazem symbol luksusu w państwach byłego bloku wschodniego. Zamiast niego wyrosnąć ma kompleks wieżowców, ich budowa pochłonie ok. pół miliarda euro.
Kreacja Ivanki Trump na balu inaugurującym prezydenturę jej ojca to ukłon w stronę Audrey Hepburn. W stylizacji wybranej na ceremonię zaprzysiężenia prezydenta dopatrzono się z kolei analogii do pewnej fikcyjnej postaci. Czy podobieństwo jest widoczne?
Dziennikarze brytyjskiego dziennika „Financial Times” przygotowali listę najlepszych sklepów płytowych na świecie. W zestawieniu znalazł się sklep z Polski.
Apple otwiera w Miami sklep zbudowany w oparciu o konstrukcję drewnianą. To pierwszy tego rodzaju salon sprzedaży wśród ponad 500 sklepów tej marki na całym świecie. Firma zdecydowała się sięgnąć po rozwiązanie, które staje się coraz popularniejsze w branży budowlanej.
Ponad 400 prac w paryskiej siedzibie Fundacji Louis Vuitton – wiosna dla miłośników sztuki zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Zbliża się otwarcie wielkiej wystawy prac Davida Hockneya, jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów współczesnych. To będzie największa w historii prezentacja dzieł słynnego brytyjskiego malarza.
W lipcu 2024 roku po raz pierwszy została mamą. Po 4 dniach wróciła do pracy, wspierając Donalda Trumpa w kampanii prezydenckiej. Teraz jest najmłodszą w historii sekretarz prasową Białego Domu. Jak Karoline Leavitt uzasadnia szybki powrót do pracy?
Lucy Liu wspomina, jak przed laty Bill Murray podczas prac nad wspólnym filmem nieustannie ją obrażał, używając niecenzuralnego języka. Jak reagowała i czy ma sobie w tej kwestii coś do zarzucenia?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas