Złoto z kolejnym rekordem. Czy dalej będzie drożeć?

Nadzieje związane z polityką pieniężną amerykańskiego Fedu podsyciły wzrost cen kruszcu. Złoto jest o 20 proc. droższe niż na początku roku.

Złoto z historycznym rekordem. Ile cena może jeszcze wzrosnąć?

Cena złota najwyższa w historii. Zbliżyła się do 2500 dolarów za 1 uncję.

Małe sztabki i złote monety królują w rosnących zakupach Polaków

Maj był najlepszym miesiącem sprzedaży w Mennicy Skarbowej od 12 miesięcy. Rosnący popyt odnotował również Goldenmark: sprzedaż wzrosła o ponad 10 proc. Tavex obserwuje poprawę dynamiki od kwietnia i spodziewa się dalszych wzrostów.

Złoto i srebro rywalizują w ochronie przed inflacją

Ceny srebra osiągają obecnie najwyższy poziom od trzech lat. W ostatnich dniach oscylują wokół 28 dolarów za uncję. A kurs złota powędrował w miniony piątek w górę o prawie 70 dolarów, przekraczając pułap 2370 dolarów za uncję, zaś w tym tygodniu zbliża się do 2400 dolarów.

Czy cena złota dojdzie do 3000 dolarów za uncję?

Chiński popyt mocno przyczynił się do zwyżek cen kruszcu w ostatnich miesiącach i wciąż może wspierać zwyżki. Jedna z prognoz mówi nawet o dojściu ceny złota do 3000 dolarów za uncję.

Złoto jest rekordowo drogie. Cena szuka nowego szczytu

Kruszec zyskał od początku roku już ponad 11 proc. wobec dolara i stał się rekordowo drogi. Jego cenę napędzają m.in. napięcia geopolityczne oraz oczekiwania inwestorów co do polityki kluczowych banków centralnych

Złoto bije rekord za rekordem. Czy może jeszcze mocniej zdrożeć?

Złoto zdrożało od początku roku już o ponad 11 procent wobec dolara i stało się rekordowo drogie. Jego cenę napędzają m.in. napięcia geopolityczne oraz oczekiwania inwestorów co do polityki kluczowych banków centralnych.

Polacy coraz chętniej kupują złoto. Kiedy 10 tysięcy złotych za uncję?

Trwa ożywienie na rynku sprzedaży złota. Rośnie zainteresowanie Polaków małymi gramaturami kruszcu: kilkugramowymi sztabkami oraz monetami o niższej wartości.

Coraz większy popyt na królewski metal

Złoto pobiło kolejny rekord, ale wolumen złotych funduszy ETF stale spada. Oznacza to, że popyt nie pochodzi od inwestorów prywatnych ani instytucjonalnych, ale że inni gracze gromadzą zapasy tego metalu.

Inwestycja w złoto: długoterminowa i opakowana

Złoto w dalszym ciągu przyciąga uwagę inwestorów w Polsce. Swoje oszczędności lokuje w nie aż 13 proc. Polaków, a w grupie wiekowej 18-24 lata - aż 49 proc.

Inwestycje Polaków. Czy to będzie rok złota, bitcoina czy AI?

Złoto nadal jest uważane za skuteczne zabezpieczenie przed inflacją. 13 proc. inwestujących osób ulokowało swoje oszczędności w tym kruszcu. Polacy uważają inwestycję w kruszce jako najważniejsze tradycyjne aktywo, która ma zapewnić bezpieczeństwo.

Inwestycje w złoto straciły w tym roku na blasku

Podczas gdy cena złota biła w 2023 r. kolejne rekordy, jego zakupy inwestycyjne malały niemal na całym świecie. Także w Polsce, gdzie kupiono go o ok. 40 proc. mniej niż w rekordowym 2022 r.

Nowy rekord cen złota. Powód: spodziewane złagodzenie polityki Fed

Cena złota sięgnęła w poniedziałek nad ranem rekordowo wysokiego poziomu. Za uncję kruszcu płacono 2111,39 dol.

Złoto coraz popularniejsze. Wejdzie na rekordowe poziomy?

Obserwowany od dłuższego czasu przystanek w notowaniach złota może oznaczać budowanie bazy do wyjścia na rekordowe poziomy.

Czy konfiskata złota jest dzisiaj możliwa?

Zarówno zabór złota, jak i jego zdelegalizowanie już się w historii zdarzały, i to nawet w Polsce. Czy teraz byłoby to możliwe?

Polacy rzucili się na złoto. Kurs przebił okrągłą granicę

Niepewność w gospodarce nie tylko podbija kurs złota, ale także zachęca do inwestycyjnych zakupów żółtego kruszcu.

Jak inwestować w złoto

Złoto inwestycyjne staje się w Polsce coraz popularniejszą formą zabezpieczania oszczędności. Od początku roku jego wartość wzrosła o ponad 5 proc. Jednak tak jak w przypadku każdej inwestycji istnieją pewne pułapki, których należy unikać.

Rekordowy popyt na złoto banków centralnych. Polskie rezerwy na 22 miejscu

W ubiegłym roku ilość zakupionego przez banki centralne złota sięgnęła poziomu niespotykanego od 55 lat – wynika z najnowszego raportu Światowej Rady Złota. Skup ten był drugim najwyższym w historii.