Zdrożeją obrazy malarzy kolorystów

Aukcję „Wiek koloryzmu” 12 marca organizuje Desa Unicum. Zgromadzono obrazy artystów niesłusznie zapomnianych, którzy będą teraz promowani, a ceny ich dzieł będą rosły.

Tanio kupowali zaginione dzieła i odsprzedawali je za miliony

Wolny rynek odkrywa zaginione dzieła sztuki i nadaje im wysoką wartość. Niektórzy kolekcjonerzy zajmują się tropieniem zaginionych dzieł, znanych jedynie z opisu i dobrze na tym zarabiają.

Tanie wybitne obrazy jako fundusz emerytalny. W co zainwestować

Jakie obrazy Polacy będą chętnie kupowali za 20-30 lat? Odpowiedź na to pytanie jest ważna dla dzisiejszych 40-latków, którzy w przyszłości będą wyprzedawać tworzone teraz kolekcje, żeby dołożyć do emerytury. Zbieranie dzieł sztuki to sposób gromadzenia kapitału. W co zainwestować?

Nikifor na wystawie. Prace niespotykane na rynku

Warszawska Wallspace Gallery wystawia 58 akwarel Nikifora z kolekcji Bogdana Jakubowskiego i Roberta Dowhana. To wyjątkowe prace o muzealnej wartości. Tak wysokiej klasy dzieła nie pojawiają się na aukcjach. Część z nich można kupić. Ustalono jedną cenę 22 tys. zł dla każdej z prac. Wystawa potrwa do 29 września.

Sztuka komiksu na inwestycję i do zbioru

Rynek komiksu od lat jest w znakomitej kondycji. Ciekawie zapowiada się wrześniowa aukcja. Duże emocje budzi portret Tytusa, Romka i A’Tomka.

Na rynku sztuki potrzebna korekta. Nikt nie chciał pewniaków aukcyjnych

Aukcja obrazów Dudy-Gracza pokaże w jakiej kondycji jest krajowy rynek sztuki, bo obroty na aukcjach radykalnie spadły.

Sprzedaj obraz z największym zyskiem

Nie ma czym handlować. Domy aukcyjne różnymi sposobami starają się zdobyć towar. W reklamach przekonują, że w każdym domu można znaleźć skarb, który sprzedamy na aukcji.

Największe transakcje na aukcjach w I półroczu 2023 r. Nie ma czym handlować

Obrót na krajowych aukcjach w pierwszym półroczu tego roku wyniósł ok. 191,9 mln. zł. W pierwszym półroczu ubiegłego roku zanotowano ok. 268,4 mln. zł. Spadek wynosi aż 28,5 proc. - wynika z danych Artinfo.pl

Dzieła sztuki idealne dla inwestora. Sensacyjna aukcja w sierpniu

Obrazy Kossaków od lat cieszą się uznaniem kolekcjonerów i inwestorów. Łatwo je odsprzedać, są zdecydowanie bardziej płynnym towarem niż inne malarstwo.

Wystawa, która może mieć przełomowe znaczenie dla handlu sztuką

Rynkowym wydarzeniem jest sprzedażna wystawa dzieł Magdaleny Abakanowicz i Zdzisława Beksińskiego w warszawskim salonie Sopockiego Domu Aukcyjnego.

Prywatne muzeum Villa la Fleur zorganizuje wystawę Mojżesza Kislinga

Prywatne Muzeum Villa la Fleur w Konstancinie zorganizuje w przyszłym roku monograficzną wystawę malarstwa Mojżesza Kislinga (1891-1953). Po wystawie w muzeum rośnie zainteresowanie danym malarzem, na rynku rosną ceny jego obrazów.

Jak sprzedać polskie dzieło sztuki za granicę? Przepisy są bardzo rygorystyczne

Surowe przepisy dotyczące sprzedaży polskiej sztuki za granicę wymagają liberalizacji, bo od dawna nie oddają rzeczywistości.

Obrazy z legendą na najbliższych aukcjach. Jeden zaginiony przez 133 lata

Obraz może mieć wartość sam w sobie. Dodatkowo może mieć udokumentowaną historię, która zwiększa jego cenę. Nabywcy dopłacają wtedy za legendę obrazu. Takie dzieła licytowane będą na najbliższych aukcjach.

Cena miernikiem wartości obrazu

Na rynku jest uśpiony wielki kapitał. Nawet dzieła uznanych artystów często są niedoszacowane. Wolny rynek odkrywa i promuje niesłusznie zapomnianych artystów.

Sztuka na każdą kieszeń. Aukcja „wybitnie nierównego” artysty

Sensacją na bieżącym rynku będzie tematyczna aukcja dzieł Wlastimila Hofmana oraz licytacja rzadkiej monotypii Marii Jaremy.

Malczewski dla majętnych. Najbardziej pożądany malarz w Polsce na aukcji

Rzadko się zdarza, żeby na jednej aukcji wystawiono aż pięć obrazów Jacka Malczewskiego.

Po wystawie w muzeum rosną ceny

Eidrigevicius, Beksiński, Butenko, Dudziński, Heidrich, Lenica, Lutczyn, Stanny, Wilkoń, Themerson...

Polacy wydali 600 mln zł na aukcjach. Co licytowali w 2022

W 2022 roku na rynku sztuki padły historyczne rekordy, choć Polacy wylicytowali również ponad 100 tys. numizmatów oraz kilkadziesiąt tysięcy antykwarycznych książek.