Aktualizacja: 03.11.2024 10:46 Publikacja: 24.08.2023 14:33
Licytowane będą grafiki Zdzisława Czermańskiego o marszałku Piłsudskim
Foto: Antykwariat Wójtowicz
Jak wybrać sprzedawcę? Skuteczna sprzedaż obrazu czy antyku wymaga przygotowania. To powinna być przemyślana decyzja. Teraz jest dobry moment, żeby zaplanować sprzedaż, ponieważ w drugiej połowie roku obroty na aukcjach radykalnie rosną, rośnie popyt.
Istotnie wzrosła liczba przedsiębiorstw, które ogłaszają się w internecie, że sprzedają obrazy lub antyki. Jak odróżnić rzetelną firmę od przypadkowego sprzedawcy?
Aukcję „Wiek koloryzmu” 12 marca organizuje Desa Unicum. Zgromadzono obrazy artystów niesłusznie zapomnianych, którzy będą teraz promowani, a ceny ich dzieł będą rosły.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Wolny rynek odkrywa zaginione dzieła sztuki i nadaje im wysoką wartość. Niektórzy kolekcjonerzy zajmują się tropieniem zaginionych dzieł, znanych jedynie z opisu i dobrze na tym zarabiają.
Jakie obrazy Polacy będą chętnie kupowali za 20-30 lat? Odpowiedź na to pytanie jest ważna dla dzisiejszych 40-latków, którzy w przyszłości będą wyprzedawać tworzone teraz kolekcje, żeby dołożyć do emerytury. Zbieranie dzieł sztuki to sposób gromadzenia kapitału. W co zainwestować?
Warszawska Wallspace Gallery wystawia 58 akwarel Nikifora z kolekcji Bogdana Jakubowskiego i Roberta Dowhana. To wyjątkowe prace o muzealnej wartości. Tak wysokiej klasy dzieła nie pojawiają się na aukcjach. Część z nich można kupić. Ustalono jedną cenę 22 tys. zł dla każdej z prac. Wystawa potrwa do 29 września.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Rynek komiksu od lat jest w znakomitej kondycji. Ciekawie zapowiada się wrześniowa aukcja. Duże emocje budzi portret Tytusa, Romka i A’Tomka.
To nie jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej? Pudło!
Amerykański architekt, Thomas Phifer, którego pracownia przygotowała projekt warszawskiego MSN-u, miał niesłychanie trudne zadanie. O tym, z czym przyszło mu się zmierzyć, przekonuje się jednak dopiero teraz, gdy gmach został otwarty, a MSN stał się tematem sporu wszystkich ze wszystkimi.
Wejście do świata sztuki nie musi być trudne. Udowadniają to twórcy nowej platformy 100szt.pl, która wspiera lokalnych twórców i sprawia, że prawdziwa sztuka staje się bardziej dostępna.
Dokument „Andy Warhol. Amerykański sen” to świetnie opowiedziana historia artysty będącego uosobieniem kariery „od pucybuta do milionera”. Ten mit kariery pozostaje jednak w dalszym planie.
Oskar Zięta to człowiek–orkiestra. Jest jednocześnie inżynierem, designerem, artystą i przedsiębiorcą. Projektuje, zarządza – i nieustannie pracuje nad nowymi technologiami. „Bycie innowatorem jest bardzo uzależniające, ale czuję też rywalizację” – powtarza. Ta rywalizacja bardzo dobrze mu idzie – w ciągu kilkunastu lat zbudował najbardziej rozpoznawalną – i innowacyjną – polską markę w świecie designu. „Nie sam” – podkreśla.
Pięć lat temu odszedł Piotr Woźniak-Starak, dziesięć lat temu premierę mieli „Bogowie”, najgłośniejszy film wyprodukowany przez Watchout Studio, firmę stworzoną przez niego, a w ten weekend do kin wchodzi „Kulej. Dwie strony medalu”, ostatnia produkcja, w którą był zaangażowany. Jak współpracę z Piotrem zapamiętali ludzie, którzy mieli okazję spotkać go na swojej drodze zawodowej?
Film dokumentalny „Bez retuszu” w reżyserii Ewy Ewart zdobył nagrodę Złotego Delfina na festiwalu Cannes Corporate Media & TV Awards w kategorii „Historia i jej Osobowości/Portrety”. Podczas spotkania w warszawskiej Domotece twórczynie dokumentu opowiedziały o roli sztuki w walce z wyzwaniami życiowymi.
Rynek ostro przyspieszył, jest coraz więcej aukcji. Sensację budzą muzealnej klasy obiekty. To zapowiedź, że pod koniec roku zdecydowanie wzrosną obroty.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas