Polskie akcje z brzydkiego kaczątka zamieniły się w pięknego łabędzia

Ależ finisz funduszy akcji. O takich wynikach jak za ubiegły rok krajowi zarządzający marzyli pewnie latami.

W co inwestować w 2024 roku. Specjaliści polecają

Obligacje, fundusze polskich akcji, papiery mniejszych spółek oraz akcje z sektora technologicznego – takie inwestycje na nowy rok polecają specjaliści.

Duże spółki z WIG20 na celowniku inwestorów. Które wybrać?

Zmiany na krajowej scenie politycznej znacząco poprawiły postrzeganie spółek z indeksu WIG20, które przez większa część 2023 roku pozostawały wyraźnie w tyle za mniejszym spółkami.

Branże z GPW, które mogą pozytywnie zaskoczyć po zmianie rządu

Bardzo prawdopodobna zmiana władzy w Polsce na bardziej proeuropejską i prorynkową to korzystny scenariusz dla inwestorów z warszawskiej giełdy.

W Revolut moża handlować akcjami spółek z Europy od 1 euro

Klienci aplikacji finansowej z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego mogą od teraz handlować ułamkowymi akcjami ponad 70 spółek notowanych w Europie, już od jednego euro.

Gratka dla inwestorów. Spółki, które łączą wzrost i dywidendę

Spółki potrafiące łączyć ponadprzeciętny wzrost i z płaconą regularnie dywidendą to nie lada gratka dla inwestorów. Gdzie ich szukać?

Ponadprzeciętnie rentowne spółki z GPW. Nie ma ich wiele

W warunkach rosnących kosztów giełdowe firmy mogące się pochwalić bardzo wysoką rentownością biznesu są poszukiwane przez inwestorów. Takich okazji na rynku nie ma jednak zbyt wiele.

Złoty zaliczył solidną przecenę. Szybko się nie podniesie

Ostatnie tygodnie przyniosły dynamiczne osłabienie polskiej waluty względem euro, dolara i franka.

Giełdowe perełki w drodze na nowe szczyty

Mimo zawirowań na rynkach na warszawskiej giełdzie nie brakuje spółek, których wyceny rynkowe w ostatnim czasie osiągnęły rekordowe poziomy.

Dywidendowe ostatki na GPW w 2023 roku. Jeszcze można się załapać

Nie jest jeszcze za późno, by załapać się na atrakcyjne wypłaty z zysków spółek, choć szczyt sezonu dywidendowego na GPW już jest za nami.

Czarne chmury zbierają się nad giełdą

W obliczu dużej niepewności na rynkach akcji i w gospodarkach oraz negatywnego nastawienia inwestorów do polskich akcji więcej przemawia w krótkim terminie za pogłębianiem przeceny.

Spółki z mWIG40 warte uwagi. Nawet trzycyfrowe zyski

W tym roku, mając w portfelu akcje giełdowych „średniaków” z indeksu mWIG40, można było zgarnąć nawet trzycyfrowe zyski. Perspektywy są niezłe.

Inwestycyjne hity pierwszego półrocza 2023 z GPW

Po rozczarowującym poprzednim roku na warszawskiej giełdzie znów inicjatywę przejęli kupujący, co co przełożyło się na wysokie stopy zwrotu z akcji. Czy dobra passa tegorocznych liderów zwyżek ma szanse na kontynuację w II półroczu 2023 r.?

Dywidendy do wzięcia jeszcze w 2023 roku. Najbardziej hojne spółki

W wielu spółkach inwestorzy mogą liczyć na sowite wypłaty z zysku. Które firmy w tym roku są najbardziej hojne dla akcjonariuszy?

Branże i spółki z GPW, które mogą dać zarobić w drugiej połowie 2023 roku

Które branże okażą się dobrym wyborem w perspektywie drugiego półrocza? Wspólnie z analitykami sprawdzamy obiecujące spółki, które mogą dać zarobić w najbliższych miesiącach.

Akcjonariusze walczą o wyższe dywidendy

Rekomendacje przedstawione przez zarządy giełdowych firm nie zawsze są satysfakcjonujące dla inwestorów. Tam, gdzie jest to możliwe, próbują powalczyć, wychodząc z własną, atrakcyjniejszą propozycją. I często udaje im się postawić na swoim.

Dywidenda. 6 perełek z GPW, na które można się jeszcze załapać

Najatrakcyjniejszych dywidend należy szukać na szerokim rynku akcji, ale i wśród największych spółek można trafić na dywidendowe perełki.

4 małe spółki giełdowe z dużym potencjałem

Na akcjach małych spółek w tym roku można było dobrze zarobić. Mimo wzrostu cen akcji ten segment rynku wciąż kryje sporo ciekawych okazji.