Spółki, które nie dały się bessie. Na celowniku kupujących

Bessa znacznie utrudniła życie inwestorom na GPW – większość z nich liczy straty z posiadanych akcji. Jest jednak grupa spółek, które przez minione 12 miesięcy nie tylko oparły się spadkom, ale przyniosły akcjonariuszom krociowe zyski.

7 rzeczy, które trzeba wiedzieć o obligacjach. Niespotykana skala wyprzedaży

Niespotykana wcześniej skala wyprzedaży polskich stałokuponowych papierów skarbowych zachęca do odświeżenia wiedzy o rynkach obligacji. Oto wszystko, co średnio zaawansowany inwestor powinien o nich wiedzieć.

Podatek Belki. Wyższa stawka i kwota wolna. Kiedy zostaną wprowadzone zmiany?

Podatek od zysków kapitałowych, czyli tzw. podatek Belki, obowiązuje w Polsce już od 20 lat. Objęte są nim m.in. zyski od depozytów i lokat. Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem kwoty wolnej od tego obciążenia.

Najlepsze fundusze inwestycyjne. Ranking TFI "Rz" 2022

W trudnych warunkach poprzednich 12 miesięcy szczególnie liczyła się jakość aktywów w funduszach. W pierwszej dziesiątce doszło do kilku zmian lokat.

Spółki z GPW, które mają szansę łagodnie przejść kryzys

Dla wielu spółek z warszawskiej giełdy nachodzi trudny czas. Oprócz zmagań z rosnącymi kosztami będą musiały stawić czoła spowolnieniu gospodarczemu skutkującemu spadkiem popytu.

Przecenione akcje okazją. Na GPW nie brakuje perspektywicznych branż

Na warszawskiej giełdzie nie brakuje ciekawych, perspektywicznych branż, które w długim terminie mogą przynieść zyski.

Słaby złoty pozostanie z nami na dłużej

Nie widać czynników, które mogłyby odwrócić niekorzystny trend w notowaniach polskiej waluty w perspektywie najbliższych miesięcy.

Stabilna dywidenda za granicą. Najciekawsze spółki

Wybieramy interesujące spółki dywidendowe z zagranicznych rynków akcyjnych dla ceniących stabilne zyski.

Klienci powoli zaczynają pukać do funduszy inwestycyjnych

Po wielu trudnych miesiącach nastawienie inwestorów do oferty TFI poprawiło się. W sierpniu przewaga odpływów w towarzystwach była bardzo niewielka.

W WIG20 zrobiło się tanio. Sprawdzamy, które spółki to okazja

W indeksie WIG20 zrobiło się tanio, ale tylko o wybranych spółkach można mówić, że to okazja. Z analitykami sprawdzamy, które akcje wziąć na celownik.

Spółki z GPW, które nie dały się bessie. Top 10 w 2022

Wśród spółek z warszawskiej giełdy można znaleźć perełki, których notowania oparły się negatywnym nastrojom na rynkach akcji. Sprawdzamy, czy mają szanse kontynuować dobrą passę.

Akcje małych firm na GPW z potencjałem wzrostu. Atrakcyjne spółki

Akcje maluchów notowanych na GPW zaczęły odrabiać straty po solidnej korekcie. Zdaniem analityków warto jednak postawić na selekcję tych spółek.

Akcje spółek z GPW są bardzo tanie. Nic tylko kupować? Nie tak szybko

Wybór tanich akcji na warszawskiej giełdzie, wycenianych poniżej wartości księgowej, jest spory. Warto jednak sprawdzić, czy poza niską wyceną można dla nich znaleźć inne argumenty inwestycyjne.

Kto zostawił pieniądze w funduszach inwestycyjnych stracił. Kiedy odbicie?

Pierwsze półrocze dla klientów TFI oraz dla samych powierników było trudnym okresem. Początek drugiego przynosi jednak świeży powiew nadziei na lepsze jutro. Portfele dłużne już trzymają gardę.

Banki muszą pytać klientów o preferencje inwestowania w zielone produkty

Od sierpnia banki i towarzystwa ubezpieczeniowe muszą sprawdzić preferencje klientów dotyczące inwestycji w „zielone produkty”. Nie można oferować klientowi aktywów niezgodnych z jego preferencjami.

Dywidendy 2022 na półmetku. Giełdowe spółki, które hojnie sypną groszem

Tegoroczny sezon dywidendowy jest już na półmetku. Warto mieć na uwadze spółki szczodrze dzielące się zyskiem, szczególnie w czasie najwyższej od ćwierć wieku inflacji.

Obligacje skarbowe coraz bardziej konkurują z lokatami. Już prawie 7 proc.

Oprocentowanie papierów dłużnych Skarbu Państwa rośnie z miesiąca na miesiąc a wraz z nim zainteresowanie kupujących.

Wyniki spółek z GPW nie zachwycą w 2022 roku

Pogarszające się otoczenie w wielu branżach i nowe wyzwania, jakie przynosi trwający rok. Spółki z GPW nie mają lekko. Część odnotuje spadek zysków.