Dywidendy 2023. Gdzie inwestorzy mogą liczyć na żniwa

Sezon dywidend na GPW nabiera tempa. Przybywa spółek z konkretnymi propozycjami dywidendy z zysku za 2022 rok. W wielu przypadkach, biorąc pod uwagę wskaźniki stopy dywidendy, zapowiadają się one bardzo atrakcyjnie. Sprawdzamy, gdzie w tym roku inwestorzy mogą liczyć dywidendowe żniwa.

Większość funduszy inwestycyjnych w lutym nie dała zarobić

Luty na światowych rynkach minął pod znakiem zmiany oczekiwań w górę na podwyżki stóp procentowych przez główne banki centralne po tym, jak w styczniu oczekiwania te spadały.

Polskie obligacje skarbowe silniejsze niż papiery z innych krajów

Polskie obligacje skarbowe są w ostatnim czasie zauważalnie silniejsze niż papiery z innych rynków, w tym głównych. Nawet przy zwyżkach rentowności na Zachodzie – w związku ze wzrostem oczekiwań na podwyżki stóp przez Fed i EBC – zachowują się bardzo spokojnie.

Ani akcje, ani obligacje. Globalni inwestorzy stawiają na gotówkę

Ani akcje, ani obligacje, nie są w perspektywie najbliższych 12 miesięcy lokatą o atrakcyjnym potencjale zysków do ryzyka – oceniają inwestorzy ankietowani przez agencję Bloomberg.

Wojna winduje kursy tych spółek na GPW

Wojna nieco nieoczekiwanie stworzyła niektórym spółkom z warszawskiej giełdy doskonałe warunki do poprawy zysków i marż. Sprawdzamy, które akcje korzystają na tej sytuacji.

Akcje producentów uzbrojenia na celowniku inwestorów. Efekt wojny w Ukrainie

Wojna tocząca się w Ukrainie sprawiła, że akcje producentów uzbrojenia i sprzętu dla wojska znalazły się na celowniku inwestorów.

Dywidendy 2023. Te spółki z GPW sypną groszem

W 2023 roku będzie można upolować atrakcyjne dywidendy. Na warszawskiej giełdzie nie zabraknie bowiem spółek, które będą hojne dla swoich akcjonariuszy.

TFI. W styczniu zarobić można było praktycznie na wszystkim

W pierwszym miesiącu 2023 r. klienci TFI nie mogli narzekać na wyniki, niezależnie od podjętego ryzyka.

Prognozy giełdowe na 2023 już nie są tak dobre

Na rynkach zaczyna dominować korekta. Sprzedającym inwestorom towarzyszą jednak analitycy, którzy w raportach uderzają w ostrożniejsze tony.

OFE. Zagraniczne spółki na celowniku zarządzających. Na co stawiają?

Zarządzający funduszami emerytalnymi coraz chętniej spoglądają na zagraniczne rynki akcji, gdzie są dużo większe możliwości inwestycyjne.

Mocne wejście TFI w 2023. Fundusze chcą wymazać złe wrażenie za poprzedni rok

W pierwszych tygodniach nowego roku fundusze inwestycyjne starają się wymazać złe wrażenie po 2022 r.

Akcje i branże z GPW, na które warto postawić w 2023

W nadchodzącym roku na warszawskim parkiecie nie powinno zabraknąć okazji do wypracowania zysków. Wraz z ekspertami sprawdzamy, akcje spółek z największym potencjałem do solidnego wzrostu.

Akcje indeksowych prymusów z GPW wciąż atrakcyjne

O roku 2022 wielu inwestorów wolałoby zapewne już zapomnieć. Porównując ubiegłoroczne stopy zwrotu spółek notowanych na szerokim rynku akcji, łatwo zauważyć, że przecenione walory stanowiły wyraźną większość. Na celownik wzięliśmy z każdego indeksu te spółki, które dały swoim posiadaczom najwięcej powodów do radości. Czy wciąż warto je mieć w portfelu?

Bessa im niestraszna. Spółki z GPW z rekordowymi wycenami

Wbrew nastrojom na warszawskiej giełdzie nie brakuje spółek, których wyceny osiągają rekordowo wysokie wyceny.

Złoty odzyskuje siły. Nadzieja w 2023 roku

W krótkim terminie trzeba się liczyć z korektą ostatnich wzrostów złotego, ale w perspektywie 2023 roku jest przestrzeń do jej umocnienia względem najważniejszych walut.

Spółki, które nie dały się bessie. Na celowniku kupujących

Bessa znacznie utrudniła życie inwestorom na GPW – większość z nich liczy straty z posiadanych akcji. Jest jednak grupa spółek, które przez minione 12 miesięcy nie tylko oparły się spadkom, ale przyniosły akcjonariuszom krociowe zyski.

7 rzeczy, które trzeba wiedzieć o obligacjach. Niespotykana skala wyprzedaży

Niespotykana wcześniej skala wyprzedaży polskich stałokuponowych papierów skarbowych zachęca do odświeżenia wiedzy o rynkach obligacji. Oto wszystko, co średnio zaawansowany inwestor powinien o nich wiedzieć.

Podatek Belki. Wyższa stawka i kwota wolna. Kiedy zostaną wprowadzone zmiany?

Podatek od zysków kapitałowych, czyli tzw. podatek Belki, obowiązuje w Polsce już od 20 lat. Objęte są nim m.in. zyski od depozytów i lokat. Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem kwoty wolnej od tego obciążenia.