Akcje spółek z GPW są bardzo tanie. Nic tylko kupować? Nie tak szybko

Wybór tanich akcji na warszawskiej giełdzie, wycenianych poniżej wartości księgowej, jest spory. Warto jednak sprawdzić, czy poza niską wyceną można dla nich znaleźć inne argumenty inwestycyjne.

Kto zostawił pieniądze w funduszach inwestycyjnych stracił. Kiedy odbicie?

Pierwsze półrocze dla klientów TFI oraz dla samych powierników było trudnym okresem. Początek drugiego przynosi jednak świeży powiew nadziei na lepsze jutro. Portfele dłużne już trzymają gardę.

Banki muszą pytać klientów o preferencje inwestowania w zielone produkty

Od sierpnia banki i towarzystwa ubezpieczeniowe muszą sprawdzić preferencje klientów dotyczące inwestycji w „zielone produkty”. Nie można oferować klientowi aktywów niezgodnych z jego preferencjami.

Dywidendy 2022 na półmetku. Giełdowe spółki, które hojnie sypną groszem

Tegoroczny sezon dywidendowy jest już na półmetku. Warto mieć na uwadze spółki szczodrze dzielące się zyskiem, szczególnie w czasie najwyższej od ćwierć wieku inflacji.

Obligacje skarbowe coraz bardziej konkurują z lokatami. Już prawie 7 proc.

Oprocentowanie papierów dłużnych Skarbu Państwa rośnie z miesiąca na miesiąc a wraz z nim zainteresowanie kupujących.

Wyniki spółek z GPW nie zachwycą w 2022 roku

Pogarszające się otoczenie w wielu branżach i nowe wyzwania, jakie przynosi trwający rok. Spółki z GPW nie mają lekko. Część odnotuje spadek zysków.

Spółki z potencjałem na GPW

Wiele spółek z szerokiego rynku akcji jest wycenianych bardzo atrakcyjnie, w czym spory udział miała trwająca od kilku miesięcy korekta na szerokim rynku akcji. Niektóre z nich to według analityków kandydaci do odbicia.

Jak przetrwać okres niepewności na GPW

W tym roku inwestorzy handlujący na warszawskim parkiecie nie mają lekko. W II półroczu warto być przygotowanym na duże wahania indeksów.

Najmocniej przecenione firmy na GPW to już okazje? Przegląd 3 branż

Na warszawskiej giełdzie nie brakuje spółek, których akcje wyceniane są dużo niżej niż jeszcze na początku roku. Sprawdzamy, czy jest szansa na odbicie ich notowań.

Czy obligacje to dobra inwestycja przy obecnej inflacji

Czy obligacje detaliczne, zwłaszcza nowe papiery oszczędnościowe, są korzystną propozycją przy obecnej inflacji?

Na GPW nie widać końca spadków. Druga połowa 2022 będzie lepsza?

Na warszawskiej giełdzie nie widać końca spadków, które w tym roku mocno uszczupliły portfele inwestorów. Czy II połowa roku będzie bardziej udana?

Spółki z GPW, które podnoszą ceny i zarabiają więcej

Zmiany zachodzące na rynkach będące efektem popandemicznego ożywienia oraz nowej wojennej rzeczywistości nieco nieoczekiwanie stworzyły niektórym firmom doskonałe warunki do poprawy zysków i marż.

Szybko rosnące spółki poszukiwane na GPW

Większość firm z GPW stawia na wzrost mierzony większymi przychodami ze sprzedaży, ale tylko nieliczne mogą się pochwalić dużymi sukcesami na tym polu.

Dywidendy 2022. Ponad 100 spółek z GPW z konkretną propozycją, 14 dwucyfrową

Dla poturbowanych inwestorów pocieszeniem mogą być dosyć przyzwoite dywidendy ze spółek. Wspólnie z analitykami sprawdziliśmy, które firmy podzielą się zeszłorocznymi zyskami z akcjonariuszami i na jakim poziomie będą to wypłaty.

WIG stracił w 2022 ponad 20 proc. Lepiej sprzedawać czy raczej poczekać?

WIG stracił w tym roku już ponad 20 proc., ale niektóre indeksy sektorowe warszawskiej giełdy zostały znacznie bardziej poturbowane przez korektę.

Skupy akcji spółek wracają do łask. Alternatywa dla dywidendy

Zarządy giełdowych firm chętnie posiłkują się skupem akcji, który coraz częściej bywa pewną alternatywą dla wypłaty dywidendy.

Dywidendowe żniwa 2022. Spółki, które będą hojne dla akcjonariuszy

Najatrakcyjniejsze stopy dywidend oferują spółki spoza wskaźnika WIG20. Ale i w nim można znaleźć kilka podmiotów, które zapowiadają przyzwoite wypłaty.

Spółki z GPW, które mają patent na rosnące koszty

Mimo presji kosztów na warszawskiej giełdzie nie brakuje firm, które radzą sobie na tyle dobrze, że mogą się pochwalić rosnącą rentownością działalności.