Złoty zaliczył solidną przecenę. Szybko się nie podniesie

Ostatnie tygodnie przyniosły dynamiczne osłabienie polskiej waluty względem euro, dolara i franka.

Giełdowe perełki w drodze na nowe szczyty

Mimo zawirowań na rynkach na warszawskiej giełdzie nie brakuje spółek, których wyceny rynkowe w ostatnim czasie osiągnęły rekordowe poziomy.

Dywidendowe ostatki na GPW w 2023 roku. Jeszcze można się załapać

Nie jest jeszcze za późno, by załapać się na atrakcyjne wypłaty z zysków spółek, choć szczyt sezonu dywidendowego na GPW już jest za nami.

Czarne chmury zbierają się nad giełdą

W obliczu dużej niepewności na rynkach akcji i w gospodarkach oraz negatywnego nastawienia inwestorów do polskich akcji więcej przemawia w krótkim terminie za pogłębianiem przeceny.

Spółki z mWIG40 warte uwagi. Nawet trzycyfrowe zyski

W tym roku, mając w portfelu akcje giełdowych „średniaków” z indeksu mWIG40, można było zgarnąć nawet trzycyfrowe zyski. Perspektywy są niezłe.

Inwestycyjne hity pierwszego półrocza 2023 z GPW

Po rozczarowującym poprzednim roku na warszawskiej giełdzie znów inicjatywę przejęli kupujący, co co przełożyło się na wysokie stopy zwrotu z akcji. Czy dobra passa tegorocznych liderów zwyżek ma szanse na kontynuację w II półroczu 2023 r.?

Dywidendy do wzięcia jeszcze w 2023 roku. Najbardziej hojne spółki

W wielu spółkach inwestorzy mogą liczyć na sowite wypłaty z zysku. Które firmy w tym roku są najbardziej hojne dla akcjonariuszy?

Branże i spółki z GPW, które mogą dać zarobić w drugiej połowie 2023 roku

Które branże okażą się dobrym wyborem w perspektywie drugiego półrocza? Wspólnie z analitykami sprawdzamy obiecujące spółki, które mogą dać zarobić w najbliższych miesiącach.

Akcjonariusze walczą o wyższe dywidendy

Rekomendacje przedstawione przez zarządy giełdowych firm nie zawsze są satysfakcjonujące dla inwestorów. Tam, gdzie jest to możliwe, próbują powalczyć, wychodząc z własną, atrakcyjniejszą propozycją. I często udaje im się postawić na swoim.

Dywidenda. 6 perełek z GPW, na które można się jeszcze załapać

Najatrakcyjniejszych dywidend należy szukać na szerokim rynku akcji, ale i wśród największych spółek można trafić na dywidendowe perełki.

4 małe spółki giełdowe z dużym potencjałem

Na akcjach małych spółek w tym roku można było dobrze zarobić. Mimo wzrostu cen akcji ten segment rynku wciąż kryje sporo ciekawych okazji.

Hossa w segmencie AI ma się dobrze. Jak na tym zarobić?

Szukający możliwości inwestowania pod rozwój segmentu sztucznej inteligencji na brak wyboru narzekać nie mogą. Ponieważ inwestycje w startupy bywają bardzo ryzykowne, pokazujemy firmy o ugruntowanej pozycji, które na AI mogą zarobić.

Dywidenda 2023. Najhojniejsze spółki dla akcjonariuszy

Sezon dywidend na warszawskiej giełdzie zdążył już się na dobre rozkręcić. Do tej pory już kilkadziesiąt spółek wyszło z konkretnymi propozycjami dywidendy z zysku za 2022 rok, a wiele innych skłania się ku jej wypłacie. Oto przegląd najatrakcyjniejszych planowanych wypłat, jakie pojawiły się w ostatnich tygodniach. Które spółki będą hojne dla swoich akcjonariuszy?

Akcje wróciły do łask. Zwłaszcza tych dużych spółek

Po marcowym załamaniu na warszawskiej giełdzie wywołanym kryzysem bankowym akcje wróciły do łask. Zwłaszcza te największych spółek.

Fala wezwań na giełdzie. Spółki ze sporą premią

Niskie wyceny firm na GPW stwarzają warunki do wycofania spółek z parkietu. Bierzemy pod lupę kilka dużych wezwań, których losy ważą się obecnie.

Dywidendy 2023. Gdzie inwestorzy mogą liczyć na żniwa

Sezon dywidend na GPW nabiera tempa. Przybywa spółek z konkretnymi propozycjami dywidendy z zysku za 2022 rok. W wielu przypadkach, biorąc pod uwagę wskaźniki stopy dywidendy, zapowiadają się one bardzo atrakcyjnie. Sprawdzamy, gdzie w tym roku inwestorzy mogą liczyć dywidendowe żniwa.

Większość funduszy inwestycyjnych w lutym nie dała zarobić

Luty na światowych rynkach minął pod znakiem zmiany oczekiwań w górę na podwyżki stóp procentowych przez główne banki centralne po tym, jak w styczniu oczekiwania te spadały.

Polskie obligacje skarbowe silniejsze niż papiery z innych krajów

Polskie obligacje skarbowe są w ostatnim czasie zauważalnie silniejsze niż papiery z innych rynków, w tym głównych. Nawet przy zwyżkach rentowności na Zachodzie – w związku ze wzrostem oczekiwań na podwyżki stóp przez Fed i EBC – zachowują się bardzo spokojnie.