Szybko rosnące spółki poszukiwane na GPW

Większość firm z GPW stawia na wzrost mierzony większymi przychodami ze sprzedaży, ale tylko nieliczne mogą się pochwalić dużymi sukcesami na tym polu.

Dywidendy 2022. Ponad 100 spółek z GPW z konkretną propozycją, 14 dwucyfrową

Dla poturbowanych inwestorów pocieszeniem mogą być dosyć przyzwoite dywidendy ze spółek. Wspólnie z analitykami sprawdziliśmy, które firmy podzielą się zeszłorocznymi zyskami z akcjonariuszami i na jakim poziomie będą to wypłaty.

WIG stracił w 2022 ponad 20 proc. Lepiej sprzedawać czy raczej poczekać?

WIG stracił w tym roku już ponad 20 proc., ale niektóre indeksy sektorowe warszawskiej giełdy zostały znacznie bardziej poturbowane przez korektę.

Skupy akcji spółek wracają do łask. Alternatywa dla dywidendy

Zarządy giełdowych firm chętnie posiłkują się skupem akcji, który coraz częściej bywa pewną alternatywą dla wypłaty dywidendy.

Dywidendowe żniwa 2022. Spółki, które będą hojne dla akcjonariuszy

Najatrakcyjniejsze stopy dywidend oferują spółki spoza wskaźnika WIG20. Ale i w nim można znaleźć kilka podmiotów, które zapowiadają przyzwoite wypłaty.

Spółki z GPW, które mają patent na rosnące koszty

Mimo presji kosztów na warszawskiej giełdzie nie brakuje firm, które radzą sobie na tyle dobrze, że mogą się pochwalić rosnącą rentownością działalności.

Pierwsze miesiące 2022 dla większości klientów TFI były kiepskie

Pierwsze trzy miesiące roku dla większości klientów TFI były co najmniej kiepskie. W związku z ryzykami gospodarczymi nerwowo było na rynkach akcji, z kolei presja podwyżek stóp procentowych przełożyła się na przeceny obligacji. skarbowych.

Powolne przebudzenie lokat z funduszami. Ile można zarobić

Stopy procentowe rosną coraz szybciej, raty kredytów również. Znacznie wolniejsze jest ożywienie w przypadku depozytów. Wprawdzie oprocentowanie lokat łączonych z inwestycjami w niektórych bankach jest wyższe niż przed rokiem, ale wciąż mało atrakcyjne.

Dywidenda. Spółki z długą historią hojnych wypłat. Co przyniesie 2022

Oprócz stopy dywidendy warto brać pod uwagę regularność, z jaką spółki wypłacają zyski swoim akcjonariuszom. Sprawdzamy spółki dywidendowe.

Branże podwyższonego ryzyka na GPW po wybuchu wojny

Wybuch wojny w Ukrainie sprawił, że akcje części spółek z warszawskiej giełdy zaczęły być postrzegane jako inwestycje podwyższonego ryzyka, co przełożyło się na ich gwałtowną przecenę. Sprawdzamy, czy obawy rynku mają uzasadnienie.

Beneficjenci wojennej rzeczywistości. Na GPW do łask wróciły zapomniane branże

Napaść Rosji na Ukrainę zmieniła priorytety inwestorów. Do łask wróciły zapomniane branże. Sprawdzamy, jak długo utrzyma się ten efekt.

Dywidendy 2022. Branże i spółki z GPW, które dają nadzieję na sowite wypłaty

Jest szansa, że w 2022 roku dywidendowe żniwa na warszawskiej giełdzie będą bardziej obfite niż w poprzednim.

Ciężki początek roku dla TFI i inwestorów. Odpływ z funduszy trwa

W styczniu przez rynek funduszy przeszła kolejna fala umorzeń i to zapewne nie koniec niechęci klientów do funduszy. Nadal za największą część umorzeń odpowiadają produkty dłużne, choć niektóre z nich mają już spory potencjał do zarabiania w kolejnych miesiącach.

Obligacje wojenne. Rząd zbiera pieniądze na Siły Zbrojne Ukrainy

Resort finansów Ukrainy ogłosił, że wypuści obligacje, które mają wesprzeć budżet kraju w trakcie wojny z Rosją.

W co warto inwestować pieniądze na wypadek wojny Rosji z Ukrainą

Ukraina uważana jest za „spichlerz Europy", a inwazja na ten kraj uderzyłaby w łańcuchy dostaw, co wywindowałoby ceny surowców rolnych.

Akcje na GPW odporne na zawirowania

Trwająca od listopada korekta znacznie utrudniła życie inwestorom handlującym na warszawskiej giełdzie. W tym okresie tylko niewielka grupa spółek przyniosła zyski swoim posiadaczom.

Akcje spółek, którymi interesują się OFE. Cenna wskazówka w co inwestować

W ubiegłym roku otwarte fundusze emerytalne aktywnie handlowały spółkami z warszawskiej giełdy. Sprawdzamy, którymi firmami interesowały się najbardziej.

Spółki z GPW, które mogą poprawić wyniki i dać zarobić w 2022 roku

Rok 2022 nie będzie okresem wynikowych żniw dla większości spółek z warszawskiej giełdy. Wyzwaniem będą rosnące koszty, osłabienie popytu i wynikowa baza sprzed roku. Nie zabraknie jednak pozytywnych wyjątków.