Aktualizacja: 21.11.2024 12:39 Publikacja: 03.10.2023 14:44
Obrazy Henryka Wańka mają niskie ceny
Foto: Desa Unicum
Opłaca się okazyjnie kupować wybitne niedoszacowane malarstwo. Dobra lokata to obrazy, które łatwo odsprzedać, ponieważ są zdecydowanie bardziej płynnym towarem niż inne. Żeby nie przepłacać, przed zakupem dokładnie sprawdzamy notowania artysty w archiwum portalu Artinfo.pl. Nie warto ulegać chwilowym rynkowym modom, niektórzy artyści są przereklamowani. Dobrze, jeśli klient zna się na mechanizmach rynkowych!
Wyraźnie niedoszacowane jest malarstwo np. Henryka Wańka (ur. 1942). Artysta to klasyk powojennej sztuki. Nie tylko wybitny malarz surrealista, ale także ceniony pisarz. Wybitne obrazy artysty osiągają względnie niskie ceny do 20 tys. zł. Jeśli rynek odkryje sztukę Wańka, ceny powinny radykalnie wzrosnąć.
Aukcję „Wiek koloryzmu” 12 marca organizuje Desa Unicum. Zgromadzono obrazy artystów niesłusznie zapomnianych, którzy będą teraz promowani, a ceny ich dzieł będą rosły.
Wolny rynek odkrywa zaginione dzieła sztuki i nadaje im wysoką wartość. Niektórzy kolekcjonerzy zajmują się tropieniem zaginionych dzieł, znanych jedynie z opisu i dobrze na tym zarabiają.
Warszawska Wallspace Gallery wystawia 58 akwarel Nikifora z kolekcji Bogdana Jakubowskiego i Roberta Dowhana. To wyjątkowe prace o muzealnej wartości. Tak wysokiej klasy dzieła nie pojawiają się na aukcjach. Część z nich można kupić. Ustalono jedną cenę 22 tys. zł dla każdej z prac. Wystawa potrwa do 29 września.
Rynek komiksu od lat jest w znakomitej kondycji. Ciekawie zapowiada się wrześniowa aukcja. Duże emocje budzi portret Tytusa, Romka i A’Tomka.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Aukcja obrazów Dudy-Gracza pokaże w jakiej kondycji jest krajowy rynek sztuki, bo obroty na aukcjach radykalnie spadły.
Portret Alana Turinga, wybitnego łamacza kodów z czasów II wojny światowej i pioniera informatyki, sprzedano na aukcji za milion dolarów. Może nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że to dzieło AI.
Retrospektywę światowej sławy artystki prezentuje Kunsthaus w Zurychu. To pierwszy tak duży przegląd jej twórczości w Szwajcarii.
To nie jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej? Pudło!
Amerykański architekt, Thomas Phifer, którego pracownia przygotowała projekt warszawskiego MSN-u, miał niesłychanie trudne zadanie. O tym, z czym przyszło mu się zmierzyć, przekonuje się jednak dopiero teraz, gdy gmach został otwarty, a MSN stał się tematem sporu wszystkich ze wszystkimi.
Wejście do świata sztuki nie musi być trudne. Udowadniają to twórcy nowej platformy 100szt.pl, która wspiera lokalnych twórców i sprawia, że prawdziwa sztuka staje się bardziej dostępna.
Dokument „Andy Warhol. Amerykański sen” to świetnie opowiedziana historia artysty będącego uosobieniem kariery „od pucybuta do milionera”. Ten mit kariery pozostaje jednak w dalszym planie.
Oskar Zięta to człowiek–orkiestra. Jest jednocześnie inżynierem, designerem, artystą i przedsiębiorcą. Projektuje, zarządza – i nieustannie pracuje nad nowymi technologiami. „Bycie innowatorem jest bardzo uzależniające, ale czuję też rywalizację” – powtarza. Ta rywalizacja bardzo dobrze mu idzie – w ciągu kilkunastu lat zbudował najbardziej rozpoznawalną – i innowacyjną – polską markę w świecie designu. „Nie sam” – podkreśla.
Pięć lat temu odszedł Piotr Woźniak-Starak, dziesięć lat temu premierę mieli „Bogowie”, najgłośniejszy film wyprodukowany przez Watchout Studio, firmę stworzoną przez niego, a w ten weekend do kin wchodzi „Kulej. Dwie strony medalu”, ostatnia produkcja, w którą był zaangażowany. Jak współpracę z Piotrem zapamiętali ludzie, którzy mieli okazję spotkać go na swojej drodze zawodowej?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas