Leasing. Elektryk z dotacją tańszy od auta spalinowego

W 2022 r. średnia cena leasingowanego samochodu elektrycznego była o 10 proc. wyższa w porównaniu z wartością auta spalinowego. Jednak po uwzględnieniu dopłaty z programu „Mój Elektryk” średnia rzeczywista cena auta na prąd wyraźnie spada i jest o 8 proc. niższa od pojazdu spalinowego.

Rolnicy dostaną wsparcie dla energii odnawialnej. Rusza program Energia dla Wsi

Program "Energia dla Wsi" ma wspierać inwestycje w odnawialne źródła energii i magazyny energii na terenach wiejskich. Do rozdysponowania jest miliard złotych a nabór wniosków rusza już za tydzień.

Półkowa cena inna niż w kasie. Co można zrobić?

Przy stale drożejących paliwach, energii i wysokiej inflacji ceny towarów w sklepach zmieniają się co chwilę. Ale na półce powinny być stale aktualizowane. I nie mogą się różnić od tych wybijanych w kasie.

Drugi dom w Hiszpanii. Polacy kupują nieruchomości tam gdzie słońce

Rośnie liczba zamożnych Polaków, którzy decydują się na zakup drugiego domu za granicami naszego kraju. Szukamy miejsc, gdzie atrakcyjna cena nieruchomości łączy się z gwarancją pogody i atrakcyjną lokalizacją.

Mocna podwyżka cen w PKP Intercity. Będzie bardzo drogo

Nawet o 17,8 proc. podrożeją już od 11 stycznia bilety na przejazdy w PKP Intercity. Podwyżki cen wynikają głównie z drogiej energii.

Tanie meble na pokolenia. Zabytkowe kosztują dziś względnie mało

Przedmioty z bogatą historią wcale nie muszą kosztować majątku. Na fali wznoszącej jest obecnie design z czasów PRL.

Black Friday i oszuści. Jak nie dać się nabić w butelkę

Niektórzy sprzedawcy, na krótko przed Black Friday podnoszą ceny, by potem je szumnie obniżyć – a sama promocja staje się fikcją.

Prawa wynajmującego pokój

Wynajem pokoju staje się popularniejszy z powodu wysokich czynszów. Czy jest objęty przepisami ustawy o ochronie praw lokatorów?

Jak trzymać koszty jedzenia w finansowych ryzach

Coraz więcej pieniędzy zostawiamy w sklepach na codzienne wydatki, w tym żywność. Spontaniczne robienie zakupów nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy trzymać koszty jedzenia w finansowych ryzach.

Jak zatrzymać ciepło w domu i pieniądze w kieszeni

Żeby ciepło nie uciekało z naszych czterech ścian konieczna jest dobra termomodernizacja. Wraz z ekspertami sprawdzamy możliwości finansowania.

Tanie latanie odeszło w niepamięć. Kiedy kupować, kiedy polecieć

Niełatwo jest teraz kupić tani bilet lotniczy na wybrany termin. Podróżujący muszą być bardziej elastyczni, są raczej zmuszeni, by głębiej sięgnąć do kieszeni.

Tysiącom polskich pasażerów należy się odszkodowanie za opóźnione loty

Ponad 21 tysiącom pasażerów, którzy korzystali we wrześniu w Polsce z usług linii lotniczych, należy się odszkodowanie za opóźnione lub anulowane loty.

Jest drogo. Jak filozofia "zero waste" może uratować nasze finanse

Jest drogo, a będzie jeszcze drożej. Warto więc zastosować zasadę: Reduce. Repair. Reuse, czyli redukuj, naprawiaj i używaj ponownie.

Ile trzeba wydać pieniędzy, żeby pojechać na mundial do Kataru

Policzyliśmy jakim budżetem trzeba dysponować, żeby wybrać się w dwie osoby na 10-dniową wyprawę do Kataru i fazę grupową.

Last minute, czyli urlop tańszy niż w sezonie

Turcja, Hiszpania, Portugalia, Egipt, egzotyka jak Madagaskar, Malediwy, Dominikana – takie kraje wybierają teraz Polacy. Atrakcyjna jest też Polska.

Sposoby sklepów internetowych na pseudo okazje. Wkrótce to się skończy

Sklepy online walczą o klientów promocjami, ale mają też wiele sposobów na to, by ostateczna cena nie była dla nabywcy tak okazyjna, jak wyglądało to na początku przeglądania strony. Dlatego rośnie znaczenie kosztów dostawy

Najbardziej „obrzydliwe” scenariusze e-zakupów. Badanie reakcji klientów

Jedna trzecia klientów opuszcza e-sklep już po jednym złym doświadczeniu. Aby znaleźć przyczynę, lekarze podpięli konsumentów do aparatury medycznej i zbadali reakcje ich mózgów.

Oszustwo na wakacje last minute. Na co uważać, żeby nie stracić pieniędzy

W ostatnich tygodniach bardzo szybko mnożą się oszustwa wobec osób polujących na wakacje last minute.