LEGO szykuje kolejne miniczołgi Batmana. Mały i duży zestaw

Jesienią LEGO zacznie sprzedawać nowe zestawy klocków z Tumblerem, którego pierwowzór zadebiutował w filmie „Mroczny Rycerz” w 2008 roku. Mały i bardzo duży zestaw.

Możemy żądać rekompensaty za koszmarną podróż pociągiem

Odszkodowanie za opóźnienie pociągu może sięgnąć nawet połowy ceny biletu jednorazowego.

Linie lotnicze niechętnie płacą za opóźnione loty

Zdeterminowani pasażerowie potrafią postawić na swoim. Odszkodowanie może wynieść nawet 600 euro.

Chciał zwrócić bilet lotniczy LOT. Droga przez mękę

Bilety lotnicze zakupione w czasie pandemii można zamienić na lot w innym terminie. Gorzej ze zwrotem gotówki za nie.

Jak prześwietlić touroperatora przed kupnem wycieczki

Zanim kupisz wyjazd turystyczny, przeczytaj umowę z touroperatorem i sprawdź informacje o nim w portalu Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego.

Mój elektryk. Ruszają nowe dotacje na samochód elektryczny

Tanieją elektryczne samochody. Od 12 lipca Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjmuje wnioski o dopłaty.

Polacy wolą zakupy online niż tradycyjne

Taką formę nabywania towarów i usług wybiera już 57 proc. Polaków. Kluczowa jest wygoda, oszczędność czasu i szeroki przegląd oferty.

Polacy nie zamierzają oszczędzać na wakacjach

Polacy nie chcą już rezygnować z wyjazdów urlopowych mimo iż wciąż trwa pandemia. Zdecydowana większość chce jednak wakacje spędzić w kraju.

Wielki popyt na domy na kółkach winduje ich ceny

Pandemia wywołał nową modę. Kampery są rozchwytywane, a zainteresowanie bije rekordy.

Banki pomagają kupić rower. Trudniej go ubezpieczyć

Rowery i elektryczne hulajnogi na stałe wpisały się w miejskie przestrzenie. Ich kupno lub ubezpieczenie ułatwiają niektóre banki, a ubezpieczyć warto, zwłaszcza że jak wynika z danych policji, rocznie kradzionych jest nawet kilkanaście tysięcy jednośladów. Warto też pamiętać o swoim bezpieczeństwie.

Chciał się nielegalnie dorobić. Drakońska kara za piractwo

Ponad 47 milionów złotych musi zapłacić właścicielom praw autorskich 25-latek, który nielegalne rozpowszechniał w internecie tysiące filmów i pobierał opłaty za ich oglądanie.

Ogromny popyt na działki winduje ceny ziemi

W pierwszym kwartale zainteresowanie działkami budowlanymi było wyższe o prawie 70 proc. niż przed rokiem. Popyt jest rekordowy.

Samochody elektryczne. Dopłaty to nie jedyne przywileje

Decyzja o warunkach dopłat do elektryków ma zapaść na przełomie maja i czerwca. Już wiadomo, że będą kolejne przywileje dla jeżdżących samochodami elektrycznymi.

Internetowi nie odmawiamy i udostępniamy wiele

Większość z nas zdaje sobie sprawę z 11 typów zagrożeń, jakie czyhają na nas w wirtualnym świecie. Polscy internauci najbardziej boją się przestępstw związanych ze stratą finansową.

Ciekawe staże w Santander, PKO, Credit Agricole, Pekao i BNP

Wiele banków przeprowadziło w ubiegłym roku restrukturyzację i zwolniło pracowników. Teraz przyjmują młodych ludzi, część z nich ma szansę zostać na stałe.

Samochód elektryczny dla krezusów. Najtańsze wciąż drogie

Ceny samochodów elektrycznych rosną, trudno liczyć na upusty. Sprawdzamy, co obecnie można kupić i jak wygląda kwestia dopłat.

Obraz na aukcji wraz z telewizorem

W domu aukcyjnym Art in House będzie miała miejsce ciekawa licytacja obrazu Wojciecha Brewki wraz z jego cyfrową reprodukcją.