Uwaga na fałszywe oferty turystyczne

Urokliwy pensjonat z widokiem na góry, mocno przeceniona oferta last minute na tygodniowy pobyt pod palmami, tani apartament blisko centrum zabytkowego miasta – uwaga: tak mogą wabić oszuści. Wysyp takich ofert ma miejsce przed zimowymi feriami.

Dwie trzecie Polaków chce skorzystać z Black Friday i Cyber Monday

Pomimo spowolnienia gospodarczego Polacy planują wydać podczas Black Friday i Cyber Monday o 5 proc. więcej niż w 2022 r.

5 sposobów na to, jak ubierać się z troską o środowisko

Nieomal każda nasza decyzja zakupowa wpływa na środowisko naturalne. Jeśli chcemy konsumować odpowiedzialnie, musimy ubierać się tak, aby nie szkodzić planecie. Jak to zrobić? Mamy 5 podpowiedzi.

Obieg wtórny — dlaczego jest tak istotny?

Pojęcie „obiegu wtórnego” dotyczy nie tylko wybiórczej selekcji odpadów, ale oznacza również ponowne wykorzystanie materiałów przy wytwarzaniu np. ubrań i akcesoriów. Jak wykorzystać obieg wtórny w codziennym życiu? Jak się okazje, nasze decyzje zakupowe wpływają na to, co się dzieje z naszym otoczeniem.

Dodatkowy dzień wolny za 11 listopada. Kiedy pracownik powinien go odebrać

Chociaż tegoroczny Dzień Niepodległości 11 listopada wypada w sobotę, to pracownicy nie stracą prawa do wypoczynku z tego tytułu.

Atrakcyjne kraje w Europie na urlop poza sezonem. Dokąd jechać?

We wrześniu słońca i ciepłej wody w morzu wcale nie trzeba szukać w Afryce czy na Karaibach. Są w Europie kraje, które nawet poza szczytem sezonu zapewniają sprzyjające warunki do plażowania i morskich kąpieli.

Rower jako środek transportu to lepsze zdrowie i lżejszy portfel

Rower coraz częściej wygrywa z samochodem podczas codziennych dojazdów do pracy i szkoły. Przesiadka z samochodu na rower samochodu przyniesie wiele korzyści: poprawi nastrój i zdrowie, usprawni dojazdy i wygeneruje oszczędności.

Za granicą Polacy wolą płacić gotówką. Warto pamiętać o kilku zasadach

Podczas swojego ostatniego urlopu poza krajem 40 proc. osób płaciło wyłącznie fizycznym pieniądzem. Na bezgotówkowe transakcje zdecydowało się 14 proc. respondentów, a z obu metod korzystało 46 proc. osób.

PKP Intercity zapowiada wielką obniżkę cen biletów okresowych

Cięcia cen biletów kolejowych ogłosił wiceprezes państwowego przewoźnika. Bilety na kilkudziesięciu relacjach mają potanień nawet o 68 proc.

Urlop w Chorwacji nie jest tani. Lepsze ceny u sąsiadów

Urlop w Chorwacji nie jest tani - bardziej z powodu inflacji niż wprowadzenia w tym roku euro. Cenowo bardziej opłaca się wypocząć w sąsiedniej Czarnogórze lub Albanii.

Własne auto nie ma sensu. Młodzi nie chcą czterech kółek

Zamiast prywatnego samochodu wolą przejazd komunikacją miejską czy taksówką. Nie trzeba martwić się serwisem, ubezpieczeniem czy szukaniem miejsca parkingowego - tłumaczy pokolenie Z.

Ubezpieczenie bagażu. Sposób na letni kłopot

Każdego roku na lotniskach ginie około 40 milionów bagaży, do tego dochodzą liczne kradzieże w kurortach turystycznych i metropoliach. Ubezpieczenie gwarantuje ochronę przed stratą.

Wakacje za granicą. Gotówka czy karta, co kraj, to obyczaj

Trzy czwarte Polaków uważa, że dzięki kartom płatniczym może wygodnie podróżować po świecie – wynika z badania Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Apartament wakacyjny. Jak kupić, by zarobić

Lepsze warunki uzyskania kredytów powodują wzrost wartości nieruchomości, ale zainteresowanie nabywców w tzw. sektorze second home nie słabnie.

W podróży coraz chętniej bez gotówki

Aż 75 proc. Polaków uważa, że dzięki kartom płatniczym może wygodnie podróżować po świecie.

Zwrot biletu kolejowego nie zawsze jest prosty i tani

Nawet do 15 proc. zwracanej wartości biletu mogą potrącić nam spółki kolejowe, a na pieniądze czasem trzeba czekać do 30 dni.

Polski port lotniczy w czołówce europejskich lotnisk

Port lotniczy im. F. Chopina w Warszawie uplasował się w czołówce lotnisk, które odnotowują najmniej zakłóceń i utrudnień w podróżach.

Wakacje za granicą mogą być w tym roku tańsze przez rajd złotego

Tegoroczne wakacje za granicą mogą okazać się tańsze niż przed rokiem. To zasługa imponującego rajdu złotego. Latem 2023 r. główne waluty kosztują o kilkadziesiąt groszy mniej niż 12 miesięcy temu.