Wakacje przyjazne dla portfela. Te kraje odwiedzimy najtaniej od lat

Tegoroczne wakacje mogą stanowić finansowe wyzwanie dla Polaków, którzy zdecydują się na spędzenie urlopu za granicą. Planując urlop przyjazny dla portfela, warto wziąć pod uwagę kondycję waluty kraju, który zamierzamy odwiedzić.

SpaceX wprowadza mega obniżkę cen na Starlink

SpaceX ogłosił właśnie mocną obniżkę na sprzęt do Starlinka. Anteny do superszybkiego internetu satelitarnego będą tańsze w wybranych regionach aż o 70 proc.

Kupno używanych rzeczy na Allegro czy OLX. Kiedy trzeba zapłacić podatek, kary

W ostatnich dniach wiele emocji budzi temat opodatkowania sprzedaży na popularnych platformach internetowych. Warto jednak też pamiętać, że kupno przedmiotów używanych za minimum 1000 zł na Allegro czy OLX, powoduje obowiązek złożenia deklaracji PCC-3.

Majówka w tych miastach wyczyści nam portfel

Planując wizytę w europejskich miastach warto sprawdzić jakie koszty nas czekają. Różnice bywają ogromne.

„Beczka plus”. Kto i ile dotacji może dostać na deszczówkę

Zbieranie deszczówki stanowi doskonałe zabezpieczenie na wypadek suszy, pomaga oszczędzić pieniądze i jest ekologiczne. Dodatkowo w niektórych miasta można dostać dofinansowanie  do zbiornika rotacyjnego.

Wpisała dwa nazwiska na bilecie PKP Intercity. Kosztowny błąd

Kupując bilet kolejowy w internecie lub aplikacji nawet dla kilku osób powinniśmy wypisać nazwisko tylko jednej z nich, bo w innym przypadku grozi nam tzw. opłata dodatkowa oraz zakup nowych biletów.

Oddawanie krwi to nie tylko dobroczynność. Sprawdzamy korzyści

Oprócz oczywistego pożytku, jakim jest pomaganie innym, krwiodawstwo wiąże się z korzyściami dla samego dawcy, również tymi finansowymi.

Czy zwrot towaru zawsze wchodzi w grę?

Czasem zdarzy nam się kupić, coś pod presją chwili. Wracamy do domu i okazuje się, iż to nie jest to, o co nam chodziło. Podobnie jest z zakupami w Internecie, to co ładnie wygląda na zdjęciu, nie zawsze ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Czy taki towar możemy zwrócić do sklepu?

Komunikacja miejska w Warszawie jedną z tańszych na świecie

Najdroższy bilet miesięczny na komunikację miejską jest w Londynie. Procentowo największą część wynagrodzenia na transport wydają mieszkańcy Sao Paulo.

Skrócili tydzień pracy do 4 dni. Zbawienne efekty

Brytyjski eksperyment okazał się wielkim sukcesem. Skrócenie czasu pracy o 20 proc. w skali tygodnia bez utraty wynagrodzenia doprowadziło do poprawy samopoczucia i utrzymania wydajności.

Euro w Chorwacji. Co to oznacza dla polskich turystów?

Wraz z 2023 rokiem Chorwacja oficjalnie weszła do strefy euro. Co to oznacza dla turystów z Polski?

Na ferie najczęściej autem, bez przygotowań przed trasą

13 lutego ferie rozpoczęli mieszkańcy z ostatnich, czterech województw. Co czwarty Polak wyjeżdża w tym roku na zimowy urlop, a najpopularniejszym środkiem transportu, którym badani docierają na miejsce jest samochód.

Kiedy utkniemy na lotnisku, warto znać swoje prawa

Osoby, które utkną na lotnisku z winy przewoźnika, szczególnie klienci linii lotniczych w UE, są dobrze chronione przepisami, w tym prawem do odszkodowania za zakłócony lot.

Wyjazdowe ferie dla garstki Polaków. Ile wyda trzyosobowa rodzina

Większość Polaków nie wyjeżdża na ferie zimowe. Nic dziwnego - w górach jest nawet dwa razy drożej niż rok temu.

Nietrafiony zakup najrozsądniej zwrócić. W 2023 roku dużo łatwiej

Ostatnie dni grudnia i styczeń są czasem frustracji dla handlu. Mnóstwo pracy z wyprzedażami, a do tego jeszcze fala reklamacji i zwrotów, bo wiele zakupów robionych najczęściej w tłoku i pośpiechu okazało się nietrafionych.

Leasing. Elektryk z dotacją tańszy od auta spalinowego

W 2022 r. średnia cena leasingowanego samochodu elektrycznego była o 10 proc. wyższa w porównaniu z wartością auta spalinowego. Jednak po uwzględnieniu dopłaty z programu „Mój Elektryk” średnia rzeczywista cena auta na prąd wyraźnie spada i jest o 8 proc. niższa od pojazdu spalinowego.

Rolnicy dostaną wsparcie dla energii odnawialnej. Rusza program Energia dla Wsi

Program "Energia dla Wsi" ma wspierać inwestycje w odnawialne źródła energii i magazyny energii na terenach wiejskich. Do rozdysponowania jest miliard złotych a nabór wniosków rusza już za tydzień.

Półkowa cena inna niż w kasie. Co można zrobić?

Przy stale drożejących paliwach, energii i wysokiej inflacji ceny towarów w sklepach zmieniają się co chwilę. Ale na półce powinny być stale aktualizowane. I nie mogą się różnić od tych wybijanych w kasie.