Uwaga na fałszywe oferty turystyczne

Urokliwy pensjonat z widokiem na góry, mocno przeceniona oferta last minute na tygodniowy pobyt pod palmami, tani apartament blisko centrum zabytkowego miasta – uwaga: tak mogą wabić oszuści. Wysyp takich ofert ma miejsce przed zimowymi feriami.

Atrakcyjne kraje w Europie na urlop poza sezonem. Dokąd jechać?

We wrześniu słońca i ciepłej wody w morzu wcale nie trzeba szukać w Afryce czy na Karaibach. Są w Europie kraje, które nawet poza szczytem sezonu zapewniają sprzyjające warunki do plażowania i morskich kąpieli.

Za granicą Polacy wolą płacić gotówką. Warto pamiętać o kilku zasadach

Podczas swojego ostatniego urlopu poza krajem 40 proc. osób płaciło wyłącznie fizycznym pieniądzem. Na bezgotówkowe transakcje zdecydowało się 14 proc. respondentów, a z obu metod korzystało 46 proc. osób.

PKP Intercity zapowiada wielką obniżkę cen biletów okresowych

Cięcia cen biletów kolejowych ogłosił wiceprezes państwowego przewoźnika. Bilety na kilkudziesięciu relacjach mają potanień nawet o 68 proc.

Urlop w Chorwacji nie jest tani. Lepsze ceny u sąsiadów

Urlop w Chorwacji nie jest tani - bardziej z powodu inflacji niż wprowadzenia w tym roku euro. Cenowo bardziej opłaca się wypocząć w sąsiedniej Czarnogórze lub Albanii.

Ubezpieczenie bagażu. Sposób na letni kłopot

Każdego roku na lotniskach ginie około 40 milionów bagaży, do tego dochodzą liczne kradzieże w kurortach turystycznych i metropoliach. Ubezpieczenie gwarantuje ochronę przed stratą.

Wakacje za granicą. Gotówka czy karta, co kraj, to obyczaj

Trzy czwarte Polaków uważa, że dzięki kartom płatniczym może wygodnie podróżować po świecie – wynika z badania Fundacji Polska Bezgotówkowa.

W podróży coraz chętniej bez gotówki

Aż 75 proc. Polaków uważa, że dzięki kartom płatniczym może wygodnie podróżować po świecie.

Zwrot biletu kolejowego nie zawsze jest prosty i tani

Nawet do 15 proc. zwracanej wartości biletu mogą potrącić nam spółki kolejowe, a na pieniądze czasem trzeba czekać do 30 dni.

Polski port lotniczy w czołówce europejskich lotnisk

Port lotniczy im. F. Chopina w Warszawie uplasował się w czołówce lotnisk, które odnotowują najmniej zakłóceń i utrudnień w podróżach.

Wakacje za granicą mogą być w tym roku tańsze przez rajd złotego

Tegoroczne wakacje za granicą mogą okazać się tańsze niż przed rokiem. To zasługa imponującego rajdu złotego. Latem 2023 r. główne waluty kosztują o kilkadziesiąt groszy mniej niż 12 miesięcy temu.

Wakacyjna mapa Polski. Miejscowości cieszące się największym zainteresowaniem

Ponad połowa Polaków wybierze się w tym roku na urlop. Ale większość z nich spędzi ten czas na własnych zasadach, ponieważ 71 proc. deklaruje, że wakacje zorganizuje samodzielnie.

Wakacje na rowerze. Jak połączyć przyjemne z pożytecznym

Wakacje na dwóch kółkach mogą mieć niejedno oblicze – od miejskich przejażdżek czy rowerowych wypadów do lasu, po wyprawy bikepackingowe czy ultramaratony kolarskie.

Loty coraz droższe. Ceny biletów jednak nie odstraszają

Pomimo inflacji i rosnących cen biletów lotniczych, popyt na podróże samolotami rośnie. Spadek wywołany pandemią został odrobiony.

Nieczytelny bilet na pociąg i rady internautów. Wcale tak nie jest

To na podróżnym koleją spoczywa obowiązek by wykupiony bilet papierowy był czytelny, a elektroniczny – w naładowanym urządzeniu, aby można było go okazać konduktorowi.

Wakacje będą drogie. Za co i ile Polak musi zapłacić w 2023 roku

Średnio na wakacje, w przeliczeniu na osobę, Polacy zamierzają wydać w tym roku 1614 zł, podczas gdy w ubiegłym było to 1358 zł. Należy zatem liczyć się z tym, że za tegoroczne wakacje zapłacimy nawet o 20 proc. więcej niż przed rokiem.

Wakacje w Polsce. Koszty jedzenia można tak obniżyć

Czy restauratorzy i hotelarze zmuszą nas do powrotu wyjazdów, kiedy do auta pakowało się wcześniej przygotowane w słoikach posiłki? Wszystko wskazuje na to, że taka opcja jest coraz częściej brana pod uwagę.

Norwegia atrakcyjna na wakacje, bo korona mocno osłabła

Rekordowa tania korona norweska. Polakom łatwiej teraz wybrać ten kraj na wakacje, bo wydadzą mniej, ale już rodakom, którzy pracują pod fiordami nie opłaca się wysyłać pieniędzy do rodziny w kraju.