Wakacje za granicą. Jak nie zbankrutować na jedzeniu

Najtańszą opcją wyżywienia się podczas zagranicznych wakacji jest oczywiście wybranie wariantu „wszystko w cenie”. Jest ona dość bezpieczna i daje gwarancję, że najemy się do syta, chociaż niekoniecznie będziemy wspominać taki pobyt z rozmarzeniem.

Publikacja: 20.06.2023 09:28

Wakacje za granicą. Jak nie zbankrutować na jedzeniu

Foto: Adobe Stock

Opcja druga, to postawienie na samodzielność, która też może przybierać różne formy. Od wynajęcia apartamentu z możliwością korzystania z kuchni i robienia zakupów w lokalnych sklepach po całkowitą wolność, postawienie na przygodę i poznawanie kraju także przez jego kuchnię.

Kontrola wakacyjnych wydatków w każdej z tych opcji zaczyna się od podróży. Jeśli przygotujemy kanapki w domu, nie tylko zjemy to co lubimy, a nie to co oferuje przewoźnik. W ten sposób oszczędzimy przynajmniej 100 złotych w przypadku 4-osobowej rodziny lecącej czarterem. Pozostają wtedy napoje, których nie można wziąć z domu, czy kupić tanio w markecie. Najtańszym rozwiązaniem jest wtedy wziąć pustą butelkę z domu i napełnić ją wodą z lotniskowego źródełka. Będzie taniej, niż na pokładzie, czy nawet wówczas gdy kupimy napoje w automacie na lotnisku.

Pozostało 86% artykułu

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Podróże
Uwaga na fałszywe oferty turystyczne
Podróże
Atrakcyjne kraje w Europie na urlop poza sezonem. Dokąd jechać?
Podróże
Za granicą Polacy wolą płacić gotówką. Warto pamiętać o kilku zasadach
Podróże
PKP Intercity zapowiada wielką obniżkę cen biletów okresowych
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Podróże
Urlop w Chorwacji nie jest tani. Lepsze ceny u sąsiadów