Leasing. Elektryk z dotacją tańszy od auta spalinowego

W 2022 r. średnia cena leasingowanego samochodu elektrycznego była o 10 proc. wyższa w porównaniu z wartością auta spalinowego. Jednak po uwzględnieniu dopłaty z programu „Mój Elektryk” średnia rzeczywista cena auta na prąd wyraźnie spada i jest o 8 proc. niższa od pojazdu spalinowego.

Rolnicy dostaną wsparcie dla energii odnawialnej. Rusza program Energia dla Wsi

Program "Energia dla Wsi" ma wspierać inwestycje w odnawialne źródła energii i magazyny energii na terenach wiejskich. Do rozdysponowania jest miliard złotych a nabór wniosków rusza już za tydzień.

Półkowa cena inna niż w kasie. Co można zrobić?

Przy stale drożejących paliwach, energii i wysokiej inflacji ceny towarów w sklepach zmieniają się co chwilę. Ale na półce powinny być stale aktualizowane. I nie mogą się różnić od tych wybijanych w kasie.

Drugi dom w Hiszpanii. Polacy kupują nieruchomości tam gdzie słońce

Rośnie liczba zamożnych Polaków, którzy decydują się na zakup drugiego domu za granicami naszego kraju. Szukamy miejsc, gdzie atrakcyjna cena nieruchomości łączy się z gwarancją pogody i atrakcyjną lokalizacją.

Tanie meble na pokolenia. Zabytkowe kosztują dziś względnie mało

Przedmioty z bogatą historią wcale nie muszą kosztować majątku. Na fali wznoszącej jest obecnie design z czasów PRL.

Black Friday i oszuści. Jak nie dać się nabić w butelkę

Niektórzy sprzedawcy, na krótko przed Black Friday podnoszą ceny, by potem je szumnie obniżyć – a sama promocja staje się fikcją.

Prawa wynajmującego pokój

Wynajem pokoju staje się popularniejszy z powodu wysokich czynszów. Czy jest objęty przepisami ustawy o ochronie praw lokatorów?

Jak trzymać koszty jedzenia w finansowych ryzach

Coraz więcej pieniędzy zostawiamy w sklepach na codzienne wydatki, w tym żywność. Spontaniczne robienie zakupów nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy trzymać koszty jedzenia w finansowych ryzach.

Jak zatrzymać ciepło w domu i pieniądze w kieszeni

Żeby ciepło nie uciekało z naszych czterech ścian konieczna jest dobra termomodernizacja. Wraz z ekspertami sprawdzamy możliwości finansowania.

Jest drogo. Jak filozofia "zero waste" może uratować nasze finanse

Jest drogo, a będzie jeszcze drożej. Warto więc zastosować zasadę: Reduce. Repair. Reuse, czyli redukuj, naprawiaj i używaj ponownie.

Sposoby sklepów internetowych na pseudo okazje. Wkrótce to się skończy

Sklepy online walczą o klientów promocjami, ale mają też wiele sposobów na to, by ostateczna cena nie była dla nabywcy tak okazyjna, jak wyglądało to na początku przeglądania strony. Dlatego rośnie znaczenie kosztów dostawy

Najbardziej „obrzydliwe” scenariusze e-zakupów. Badanie reakcji klientów

Jedna trzecia klientów opuszcza e-sklep już po jednym złym doświadczeniu. Aby znaleźć przyczynę, lekarze podpięli konsumentów do aparatury medycznej i zbadali reakcje ich mózgów.

Wynajem samochodu. Ile kosztuje i jak działa alternatywa dla własnego auta

Wynajem samochodów może być alternatywą dla posiadania własnego pojazdu. Zwłaszcza że ceny i dostępność czterech kółek nie zachęcają do zakupu. Sprawdzamy ofertę rynku.

Jak nie zostać bezdomnym uchodźcą. Polacy kupują zagraniczne posiadłości

Po agresji Rosji na Ukrainę wzrasta zainteresowanie nieruchomościami w krajach najmniej narażonych na destabilizację.

Kupujemy teraz i nie płacimy. Płatności odroczone rosną coraz szybciej

Niemal jedna trzecia Polaków chciałaby robić zakupy z możliwością płatności w późniejszym terminie, a co dziesiąta osoba korzysta z takiej możliwości.

Kiedy i jak kupować bilety lotnicze, żeby oszczędzić pieniądze

Przy wyszukiwaniu najtańszych i najkorzystniejszych lotów ważne są czas, cierpliwość i pieniądze, które często trzeba będzie zamrozić na dłużej.

Walentynki wykorzystują do oszustw. W emocjach można stracić pieniądze

W ferworze zakupów łatwo może być o kosztowną pomyłkę, zwłaszcza gdy chodzi o prezent dla ukochanej osoby.

Samochód elektryczny to w Polsce droga zabawa. Ceny aut i prądu odstraszają

Modeli aut elektrycznych przybywa w szybkim tempie. Do wyboru jest już 190 aut o napędzie elektrycznym, a będzie ich jeszcze więcej. Rozwija się też sieć ładowarek. Kierowców odstraszają jednak rekordowo wysokie ceny prądu.