Dwie trzecie Polaków chce skorzystać z Black Friday i Cyber Monday

Pomimo spowolnienia gospodarczego Polacy planują wydać podczas Black Friday i Cyber Monday o 5 proc. więcej niż w 2022 r.

Rower jako środek transportu to lepsze zdrowie i lżejszy portfel

Rower coraz częściej wygrywa z samochodem podczas codziennych dojazdów do pracy i szkoły. Przesiadka z samochodu na rower samochodu przyniesie wiele korzyści: poprawi nastrój i zdrowie, usprawni dojazdy i wygeneruje oszczędności.

Własne auto nie ma sensu. Młodzi nie chcą czterech kółek

Zamiast prywatnego samochodu wolą przejazd komunikacją miejską czy taksówką. Nie trzeba martwić się serwisem, ubezpieczeniem czy szukaniem miejsca parkingowego - tłumaczy pokolenie Z.

Apartament wakacyjny. Jak kupić, by zarobić

Lepsze warunki uzyskania kredytów powodują wzrost wartości nieruchomości, ale zainteresowanie nabywców w tzw. sektorze second home nie słabnie.

SpaceX wprowadza mega obniżkę cen na Starlink

SpaceX ogłosił właśnie mocną obniżkę na sprzęt do Starlinka. Anteny do superszybkiego internetu satelitarnego będą tańsze w wybranych regionach aż o 70 proc.

Kupno używanych rzeczy na Allegro czy OLX. Kiedy trzeba zapłacić podatek, kary

W ostatnich dniach wiele emocji budzi temat opodatkowania sprzedaży na popularnych platformach internetowych. Warto jednak też pamiętać, że kupno przedmiotów używanych za minimum 1000 zł na Allegro czy OLX, powoduje obowiązek złożenia deklaracji PCC-3.

„Beczka plus”. Kto i ile dotacji może dostać na deszczówkę

Zbieranie deszczówki stanowi doskonałe zabezpieczenie na wypadek suszy, pomaga oszczędzić pieniądze i jest ekologiczne. Dodatkowo w niektórych miasta można dostać dofinansowanie  do zbiornika rotacyjnego.

Czy zwrot towaru zawsze wchodzi w grę?

Czasem zdarzy nam się kupić, coś pod presją chwili. Wracamy do domu i okazuje się, iż to nie jest to, o co nam chodziło. Podobnie jest z zakupami w Internecie, to co ładnie wygląda na zdjęciu, nie zawsze ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Czy taki towar możemy zwrócić do sklepu?

Nietrafiony zakup najrozsądniej zwrócić. W 2023 roku dużo łatwiej

Ostatnie dni grudnia i styczeń są czasem frustracji dla handlu. Mnóstwo pracy z wyprzedażami, a do tego jeszcze fala reklamacji i zwrotów, bo wiele zakupów robionych najczęściej w tłoku i pośpiechu okazało się nietrafionych.

Leasing. Elektryk z dotacją tańszy od auta spalinowego

W 2022 r. średnia cena leasingowanego samochodu elektrycznego była o 10 proc. wyższa w porównaniu z wartością auta spalinowego. Jednak po uwzględnieniu dopłaty z programu „Mój Elektryk” średnia rzeczywista cena auta na prąd wyraźnie spada i jest o 8 proc. niższa od pojazdu spalinowego.

Rolnicy dostaną wsparcie dla energii odnawialnej. Rusza program Energia dla Wsi

Program "Energia dla Wsi" ma wspierać inwestycje w odnawialne źródła energii i magazyny energii na terenach wiejskich. Do rozdysponowania jest miliard złotych a nabór wniosków rusza już za tydzień.

Półkowa cena inna niż w kasie. Co można zrobić?

Przy stale drożejących paliwach, energii i wysokiej inflacji ceny towarów w sklepach zmieniają się co chwilę. Ale na półce powinny być stale aktualizowane. I nie mogą się różnić od tych wybijanych w kasie.

Drugi dom w Hiszpanii. Polacy kupują nieruchomości tam gdzie słońce

Rośnie liczba zamożnych Polaków, którzy decydują się na zakup drugiego domu za granicami naszego kraju. Szukamy miejsc, gdzie atrakcyjna cena nieruchomości łączy się z gwarancją pogody i atrakcyjną lokalizacją.

Tanie meble na pokolenia. Zabytkowe kosztują dziś względnie mało

Przedmioty z bogatą historią wcale nie muszą kosztować majątku. Na fali wznoszącej jest obecnie design z czasów PRL.

Black Friday i oszuści. Jak nie dać się nabić w butelkę

Niektórzy sprzedawcy, na krótko przed Black Friday podnoszą ceny, by potem je szumnie obniżyć – a sama promocja staje się fikcją.

Prawa wynajmującego pokój

Wynajem pokoju staje się popularniejszy z powodu wysokich czynszów. Czy jest objęty przepisami ustawy o ochronie praw lokatorów?

Jak trzymać koszty jedzenia w finansowych ryzach

Coraz więcej pieniędzy zostawiamy w sklepach na codzienne wydatki, w tym żywność. Spontaniczne robienie zakupów nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy trzymać koszty jedzenia w finansowych ryzach.

Jak zatrzymać ciepło w domu i pieniądze w kieszeni

Żeby ciepło nie uciekało z naszych czterech ścian konieczna jest dobra termomodernizacja. Wraz z ekspertami sprawdzamy możliwości finansowania.