SpaceX wprowadza mega obniżkę cen na Starlink

SpaceX ogłosił właśnie mocną obniżkę na sprzęt do Starlinka. Anteny do superszybkiego internetu satelitarnego będą tańsze w wybranych regionach aż o 70 proc.

Kupno używanych rzeczy na Allegro czy OLX. Kiedy trzeba zapłacić podatek, kary

W ostatnich dniach wiele emocji budzi temat opodatkowania sprzedaży na popularnych platformach internetowych. Warto jednak też pamiętać, że kupno przedmiotów używanych za minimum 1000 zł na Allegro czy OLX, powoduje obowiązek złożenia deklaracji PCC-3.

„Beczka plus”. Kto i ile dotacji może dostać na deszczówkę

Zbieranie deszczówki stanowi doskonałe zabezpieczenie na wypadek suszy, pomaga oszczędzić pieniądze i jest ekologiczne. Dodatkowo w niektórych miasta można dostać dofinansowanie  do zbiornika rotacyjnego.

Czy zwrot towaru zawsze wchodzi w grę?

Czasem zdarzy nam się kupić, coś pod presją chwili. Wracamy do domu i okazuje się, iż to nie jest to, o co nam chodziło. Podobnie jest z zakupami w Internecie, to co ładnie wygląda na zdjęciu, nie zawsze ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Czy taki towar możemy zwrócić do sklepu?

Nietrafiony zakup najrozsądniej zwrócić. W 2023 roku dużo łatwiej

Ostatnie dni grudnia i styczeń są czasem frustracji dla handlu. Mnóstwo pracy z wyprzedażami, a do tego jeszcze fala reklamacji i zwrotów, bo wiele zakupów robionych najczęściej w tłoku i pośpiechu okazało się nietrafionych.

Leasing. Elektryk z dotacją tańszy od auta spalinowego

W 2022 r. średnia cena leasingowanego samochodu elektrycznego była o 10 proc. wyższa w porównaniu z wartością auta spalinowego. Jednak po uwzględnieniu dopłaty z programu „Mój Elektryk” średnia rzeczywista cena auta na prąd wyraźnie spada i jest o 8 proc. niższa od pojazdu spalinowego.

Rolnicy dostaną wsparcie dla energii odnawialnej. Rusza program Energia dla Wsi

Program "Energia dla Wsi" ma wspierać inwestycje w odnawialne źródła energii i magazyny energii na terenach wiejskich. Do rozdysponowania jest miliard złotych a nabór wniosków rusza już za tydzień.

Półkowa cena inna niż w kasie. Co można zrobić?

Przy stale drożejących paliwach, energii i wysokiej inflacji ceny towarów w sklepach zmieniają się co chwilę. Ale na półce powinny być stale aktualizowane. I nie mogą się różnić od tych wybijanych w kasie.

Drugi dom w Hiszpanii. Polacy kupują nieruchomości tam gdzie słońce

Rośnie liczba zamożnych Polaków, którzy decydują się na zakup drugiego domu za granicami naszego kraju. Szukamy miejsc, gdzie atrakcyjna cena nieruchomości łączy się z gwarancją pogody i atrakcyjną lokalizacją.

Tanie meble na pokolenia. Zabytkowe kosztują dziś względnie mało

Przedmioty z bogatą historią wcale nie muszą kosztować majątku. Na fali wznoszącej jest obecnie design z czasów PRL.

Black Friday i oszuści. Jak nie dać się nabić w butelkę

Niektórzy sprzedawcy, na krótko przed Black Friday podnoszą ceny, by potem je szumnie obniżyć – a sama promocja staje się fikcją.

Prawa wynajmującego pokój

Wynajem pokoju staje się popularniejszy z powodu wysokich czynszów. Czy jest objęty przepisami ustawy o ochronie praw lokatorów?

Jak trzymać koszty jedzenia w finansowych ryzach

Coraz więcej pieniędzy zostawiamy w sklepach na codzienne wydatki, w tym żywność. Spontaniczne robienie zakupów nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy trzymać koszty jedzenia w finansowych ryzach.

Jak zatrzymać ciepło w domu i pieniądze w kieszeni

Żeby ciepło nie uciekało z naszych czterech ścian konieczna jest dobra termomodernizacja. Wraz z ekspertami sprawdzamy możliwości finansowania.

Jest drogo. Jak filozofia "zero waste" może uratować nasze finanse

Jest drogo, a będzie jeszcze drożej. Warto więc zastosować zasadę: Reduce. Repair. Reuse, czyli redukuj, naprawiaj i używaj ponownie.

Sposoby sklepów internetowych na pseudo okazje. Wkrótce to się skończy

Sklepy online walczą o klientów promocjami, ale mają też wiele sposobów na to, by ostateczna cena nie była dla nabywcy tak okazyjna, jak wyglądało to na początku przeglądania strony. Dlatego rośnie znaczenie kosztów dostawy

Najbardziej „obrzydliwe” scenariusze e-zakupów. Badanie reakcji klientów

Jedna trzecia klientów opuszcza e-sklep już po jednym złym doświadczeniu. Aby znaleźć przyczynę, lekarze podpięli konsumentów do aparatury medycznej i zbadali reakcje ich mózgów.

Wynajem samochodu. Ile kosztuje i jak działa alternatywa dla własnego auta

Wynajem samochodów może być alternatywą dla posiadania własnego pojazdu. Zwłaszcza że ceny i dostępność czterech kółek nie zachęcają do zakupu. Sprawdzamy ofertę rynku.