Dobre wyniki sprzedaży i szybko rosnąca rzesza klientów zachęciła SpaceX do odważnego ruchu. Wszystko po to by jeszcze mocniej przyspieszyć wzrost popularności swojej usługi. SpaceX ogłosił zniżkę Starlink, tym razem obniżając cenę sprzętu o 70 proc. dla klientów w wiejskich częściach Wielkiej Brytanii, zgodnie z podobną strukturą rabatów wprowadzoną w innych częściach świata.

Wiadomość o zniżce otrzymały mailowo osoby, które wykazały swoje zainteresowanie usługami w Wielkiej Brytanii. Następnie wiadomość ta została opublikowana na Twitterze i wzbudziła duże zainteresowanie internautów, szczególnie z obszarów wiejskich.

Po zniżce podstawowy odbiornik Starlink jest teraz dostępny na Wyspach za 99 funtów. W Australii i Nowej Zelandii antenę można nabyć za 100 dolarów. Na razie zniżka nie objęła USA gdzie zestaw nadal kosztuje 599 dolarów.

W Polsce, aby korzystać z internetu satelitarnego od Elona Muska trzeba zapłacić 2300 złotych za pakiet startowy. Cena obejmuje antenę z uchwytem, router, okablowanie i zasilacz. Następnie należy opłacać miesięczny abonament wynoszący 335 zł w podstawowym planie. Nie wiadomo kiedy i czy obniżki na sprzęt Starlink zostaną wprowadzone na terenie naszego kraju.