Halving zakończony. Kopacze będą cierpieć, a bitcoin prawie nie drgnął

Z wielkim zainteresowaniem i napięciem wyczekiwana aktualizacja oprogramowania sterującego bitcoinem, zwana halvingiem, dobiegła końca.

Bankomaty bitcoinowe żerują na klientach?

Liczba bankomatów bitcoinowych w USA wzrosła przez ostatnie cztery lat pięciokrotnie, do ponad 31,1 tys. Niektóre z nich pobierają prowizje dochodzące do 22 procent wartości transakcji.

Duża awaria Blika. Problemy zgłaszają klienci mBanku, Millennium czy Pekao

Klienci wielu banków w Polsce nie mogą dziś korzystać z płatności systemem Blik. Awaria dotknęła między innymi mBank, Millennium, Alior Bank i Pekao.

Sześć banków pod lupą UOKIK. Dlaczego ofiary nie odzyskują pieniędzy?

Postępowania urzędu dotyczą trudnych dla konsumentów spraw, gdy w skutek cyberataków dochodzi do nieautoryzowanych transakcji. Pieniądze znikają z kont, a banki nie chcą uwzględniać reklamacji.

Banki tną oprocentowanie lokat. Średnio jest już ono znacznie poniżej 5 proc.

Chociaż od listopada 2023 roku Rada Polityki Pieniężnej powstrzymuje się od kolejnych obniżek stóp procentowych, to banki dalej tną oprocentowanie depozytów. Spada ono już 13 miesiąc z rzędu.

Choć ceny wciąż rosną, inflacji boimy się coraz mniej

Inflację jako główny powód do zmartwienia wskazuje 37,8 proc. badanych. Na szczycie listy naszych największych strachów inflację wyprzedziły kwestie związane ze zdrowiem, zarówno własnym, jak i najbliższych.

Co czeka bitcoina w 2024 roku?

Bitcoin zaczął 2024 rok od wejścia na najwyższy od 21 miesięcy poziom. Najbardziej optymistyczna prognoza mówi o jego zwyżce nawet do 500 tys. dolarów.

Inwestorzy chomikują kryptowaluty w oczekiwaniu na zyski

Posiadacze cyfrowych monet nie handlują już nimi tak chętnie. Ich właściciele czekają na zwiększenie wartości kryptowalut, które - w co wierzą - może nadejść za kilka miesięcy.

Od 2016 roku lokaty przynosiły realne straty, ale to może się zmienić

Prawie 25 proc. realnie stracił ktoś, kto od 2016 roku trzymał swoje oszczędności na przeciętnej lokacie. Siedem lat, kiedy lokaty nie chroniły przed rosnącymi cenami, może niedługo mieć swój kres. Ale na spektakularne zyski nie ma co liczyć.

Banki, które najwięcej zarobiły na kredycie 2%

Dzięki udziałowi w programie „Pierwsze mieszkanie” banki państwowe zyskały ogromną przewagę na konkurencją. Przyszłość programu stoi jednak pod znakiem zapytania.

Kartę bank może wysłać nie tylko zwykłym listem

W wyjątkowych sytuacjach bank może nam przesłać kartę kredytową czy płatniczą kurierem, zamiast listem zwykłym. Ale czasem za to trzeba zapłacić. Czasem można plastik odebrać w oddziale.

Banki w końcu zaczynają wprowadzać klucze U2F. Hakerom będzie trudniej

Cyberprzestępcy nie śpią i wykorzystują każdą okazję, by dobrać się do naszych pieniędzy przez internet. Banki też nie czekają z rozłożonymi rękami, a wprowadzają wciąż nowe zabezpieczenia.

Z lokat dostaniemy coraz mniej. 8 proc. w jednym banku

Październik był kolejnym miesiącem złych informacji dla oszczędzających. Co prawda nie było aż tak źle jak we wrześniu, ale i tym razem spora część banków postanowiła zrewidować depozytowe promocje.

Czasem trzeba iść do oddziału banku, by zmienić PIN do karty

Stale rośnie liczba osób korzystających z bankowości internetowej czy mobilnej. Pozostali nawet z tak drobną sprawą jak zmiana PIN-u karty muszą iść do oddziału.

Polacy starają się oszczędzać, ale oni tego nie robią

Choć większość Polaków stara się regularnie oszczędzać to aż jedna piąta tego w ogóle nie robi. Najgorzej jest wśród ludzi młodych.

Awarie bankomatów i długość rozpatrywania reklamacji. „To jest niepoważne”

Choć na rozpatrzenie reklamacji dotyczącej wpłat i wypłat z bankomatu banki mają z reguły dwa tygodnie, to jednak starają się skracać ten czas. Ale nie zawsze się to im udaje.

Czy można mieć kilka kont z jednego banku w smartfonie

W niektórych bankach na jednym telefonie można korzystać z aplikacji nawet do kilku kont, a w innych – tylko z jednego rachunku.

Co czwarty Polak popełnia ten błąd. Informacje podajemy hakerom na tacy

Celem hakerów są najczęściej hasła i loginy, których ofiary używają do uzyskania dostępu do swoich kont i systemów, w tym bankowości internetowej.