Najlepsze konta oszczędnościowe po wrześniowych obniżkach stóp

W warunkach spadających stóp procentowych możliwości pomnażania oszczędności w bankach zaczynają się kurczyć. Oferty rachunków oszczędnościowych dających dziś 7-8 proc. w skali roku za kilka miesięcy będą zapewne nieosiągalne.

Nowa metoda oszustw na „usługi” wyłudzenia pieniędzy

Cyberprzestępcy ogłaszają swoje „usługi” na portalach społecznościowych lub forach internetowych i oferują pomoc w próbie wyłudzenia pieniędzy - informuje mBank.

Klient za granicą kartę nie zawsze dostanie. A czasem trzeba za nią dopłacić

Choć dziś można korzystać z wirtualnych kart debetowych czy kredytowych, to jednak wiele osób chce mieć w portfelu „plastik”. Nie zawsze banki wyślą go do klientów mieszkających za granicą.

Wysokie opłaty za konta nie powodują ich zamiany na rachunki podstawowe

Choć banki regularnie podnoszą opłaty za konta, karty czy wypłaty z bankomatów, zwłaszcza obcych, to wcale nie rośnie liczba podstawowych rachunków płatniczych, które oferują dostęp do takich usług za damo, ale z ustalonymi limitami darmowych przelewów czy wypłat z obcych bankomatów.

Bankomaty oznaczą pieniądze, jeśli wykryją próbę kradzieży

Już 23 września wejdzie w życie rozporządzenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczące konieczności wyposażenia bankomatów w system zabezpieczający gotówkę przed kradzieżą.

Karta płatnicza częściowo uszkodzona. Bez wymiany się nie obejdzie

Choć fizycznie karta nie została zniszczona to nie da się przy jej pomocy wypłacić pieniędzy. Dlaczego? Mogło dość do mechanicznego zarysowania bądź innego uszkodzenia paska magnetycznego - mówią bankowcy.

Bez ważnego dowodu na konto nie wejdziesz

Bank PKO BP może częściowo zablokować dostęp do aplikacji mobilnej i serwisu bankowości internetowej klientom, które na czas nie zaktualizowały swoich danych, a miały na to 30 dni.

Przybywa miejsc, gdzie można wypłacić gotówkę

Przybywa bankomatów, ale też miejsc, gdzie można wypłacić pieniądze w ramach usługi cashback. I to wychodzi często taniej, niż wypłata w urządzeniu obcego banku.

Wpłacił 18 tys. zł wpłatomatem. Pieniądze trafiły do obcej osoby

Pieniądze wpłacane w bankomacie zbliżeniowo trafiają nie na nasze, a na cudze konto - teoretycznie taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, ale jednak zdarzają się takie przypadki

Coraz więcej młodych Polaków oszczędza. W co lokują pieniądze?

Rośnie odsetek odkładających i inwestujących młodych Polaków. Sprawdzamy w co lokują swój kapitał.

Zostawił telefon i poszedł się kąpać w jeziorze. Stracił 15 tys. zł

Mieszkańcowi Lublina skradziono telefon na plaży. Złodziej złamał kody i wypłacił z konta m.in przy pomocy BLIKa ponad 15 tys. zł. Bankowcy radzą zabezpieczać każde urządzenie hasłem, które zna tylko jego właściciel.

Uwaga na marże przy płatnościach kartą na wakacjach za granicą

Jeśli nie mamy karty walutowej, to musimy się liczyć z prowizjami płaconymi za transakcje przeprowadzane podczas zagranicznych wakacji.

Do którego banku po Bezpieczny Kredyt 2%. Gdzie najlepsze warunki

Do tej pory do rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2% przystąpiło osiem banków. Wspólnie z ekspertami analizujemy dostępne oferty i sprawdzamy, który bank ma najlepszą ofertę dla kredytobiorców.

Oprocentowanie lokat w bankach coraz niższe

Z oferty bankowych lokat znikają najbardziej kuszące propozycje. Ostatni miesiąc przyniósł całą serię zmian na niekorzyść oszczędzających.

Uwaga na podrabiane kody QR. Tak kradną dane m.in. na krakowskich parkomatach

Na niektórych krakowskich parkomatach pojawiły się naklejki zachęcające do płatności za parkowanie z wykorzystaniem kodów QR.

Limity płatności zbliżeniowych bez PIN-u a płatności mobilne

Płatności mobilne wyprzedzają te robione karatami, dlatego nie będzie podwyższana kwota płatności zbliżeniowych bez użyciu PIN-u – wynika z informacji przekazanych nam przez obie organizacje płatnicze.

Polacy wiele stracili zanosząc pieniądze do banku. To nie jest normalne

5 lat oszczędzania na lokatach przyniosło 25 proc. realnej straty - wynika z analizy HREIT.

Płatności za granicą. Informacja o transakcji z dużym poślizgiem?

Bywa, że nawet po kilku godzinach do klienta dotrze informacja o płatnościach przeprowadzonych za granicą.