Wyjeżdżasz bardzo daleko? Lepiej powiedz o tym bankowi

Choć klient nie ma takiego obowiązku, to lepiej powiadomić bank o egzotycznej wyprawie, by zapobiec zablokowaniu karty płatniczej.

Umów się z bankiem na telefon. A jak nie zadzwoni?

Nie tylko na spotkanie z doradcą w oddziale mogą umawiać się klienci banków, ale też na kontakt telefoniczny na konkretną godzinę. Jednak bywa, że nie zawsze dochodzi on do skutku.

Elżbieta II przechodzi do historii. Także na banknotach

Tylko do końca września będą w obiegu papierowe funty brytyjskie o nominałach 20 i 50. Zastąpią je banknoty polimerowe. Ponadto niebawem funty zostaną wymienione na banknoty z wizerunkiem nowego króla Karola III.

SMS o zaległościach za prąd. Nowe oszustwo, lepiej nie klikać w linki

W ostatnim czasie wiele osób otrzymuje fałszywe SMS-y, których nadawcy podszywają się pod firmy energetyczne.

Znalazłeś gotówkę, kartę płatniczą, dokumenty? Zanieść na policję czy do banku?

Jeśli w oddziale banku znajdziemy gotówkę lub cudze dokumenty powinniśmy skontaktować się z policją, a nie z bankowcami. Ci przyjmą od nas cudzą kartę, lub pieniądze znalezione w bankomacie.

Nie każdemu takie karty płatnicze przypadały do gustu. Co na to banki?

Coraz więcej banków wydaje klientom karty z personalizacją na rewersie, czyli takie, na których wszystkie dane znajdują się na jednej stronie. A klienci, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich danych mogą korzystać z płatności mobilnych.

Duża awaria w mBanku. Po wielu godzinach sytuacja wraca do normy

Klienci mBanku w poniedziałek zaczęli mieć problemy z płatnością Blikiem. Bank sugeruje korzystać z karty.

Po gotówkę do bankomatu tylko z czystą kartą. Brudna może nie działać

Nie tylko uszkodzenie czytnika, ale też siłowe wkładanie karty, wkładanie zabrudzonych lub zdeformowanych czy popękanych plastików może być powodem braku możliwości przeprowadzenia transakcji w bankomacie.

3 popularne ostatnio cyberoszustwa finansowe. Jak nie stracić pieniędzy

Wspólnie z ekspertami pokazujemy 3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które można wpaść w długi. Sprawdzamy, jak się przed nimi ustrzec.

Miłość zakończona kradzieżą pieniędzy z konta

Nawet bliskim sercu osobom nie powinniśmy udostępniać danych do logowania w bankowości mobilnej oraz kart płatniczych, bo mogą je wykorzystać w niecnym celu.

Szturm klientów na banki z wnioskami o wakacje kredytowe

PKO BP otworzył swoje oddziały także w sobotę. Większość kredytobiorców dokumenty składa on-line.

Przelew na telefon wyszedł, ale nie doszedł. Banki tłumaczą powody

Choć nie powinno, to czasami zdarza się, że przelew na telefon wyjdzie od nadawcy, a do odbiorcy nie dojdzie. Bankowcy twierdzą, że przyczyną jest zwykle błąd ludzki.

Bankowe promocje na wakacje. Tańsze wypłaty z bankomatów czy przewalutowanie

Na czas letniego wypoczynku niektóre banki stosują specjalne promocje na wypłaty gotówki z bankomatów czy obniżają koszty przewalutowania, a także tańsze ubezpieczenie.

Jak znaleźć „zielony” bank. 5 kluczowych czynników, przykłady z Polski i świata

Konsumenci stają się coraz bardziej świadomi tego, jak ich styl życia wpływa na środowisko i szukają takich opcji, które zaoferują im "zielone" rozwiązania. To również dotyczy miejsc, w których chcą oni umieścić swoje oszczędności.

Wpłatomat pobrał pieniądze, nie ma ich na koncie. Co się stało? Co robić?

Choć wpłatomat przyjął gotówkę i to potwierdził, to pieniądze nie trafiły na konto? Co się z nią dzieje? Zostały w urządzeniu. W takiej sytuacji trzeba złożyć reklamację i czekać na jej rozpatrzenie.

Polacy ufają bankom w cyberprzestrzeni

71 proc. Polaków czuje się bezpiecznie korzystając z bankowości elektronicznej. Ale tylko 51 proc. deklaruje, że posiada zainstalowane i aktualne oprogramowanie antywirusowe na telefonie komórkowym, a 44 proc. stosuje kod PIN.

Płatności zbliżeniowe. Jak nie stracić danych i pieniędzy

54 proc. Polaków korzysta z płatności zbliżeniowych, z czego prawie co trzecia osoba płaci w ten sposób nawet 2-3 razy w tygodniu, korzystając ze smartfonów, ale także np. zegarków, opasek lub innych gadżetów z funkcją płatności. Jak ich używać, aby nie stracić danych i pieniędzy?

Jak szybko można przelać pieniądze z Polski na zagraniczne konto w weekend

Z polskiego banku ekspresowego przelewu na zagraniczne konto nie zrobimy w weekend. Pieniądze wyjdą z niego dopiero w poniedziałek. Ratunkiem może być operator finansowy bądź portale finansowe.