Oszust opróżniał konta posiadaczy kryptowalut. Wydawał na luksusowe życie

Obywatelowi Indii grozi do 20 lat więzienia za fałszowanie witryny Coinbase w celu kradzieży kryptowalut o wartości ponad 37 milionów dolarów, które przeznaczył na luksusowe samochody, drogie zegarki i egzotyczne wycieczki.

Kryptowaluty: z ponad 2 bilionów dolarów nagle 149 miliardów

Szokująca zmiana na rynku kryptowalut. Z ponad 2 bln USD zrobiło się zaledwie 149 miliardów

Halving zakończony. Kopacze będą cierpieć, a bitcoin prawie nie drgnął

Z wielkim zainteresowaniem i napięciem wyczekiwana aktualizacja oprogramowania sterującego bitcoinem, zwana halvingiem, dobiegła końca.

Bankomaty bitcoinowe żerują na klientach?

Liczba bankomatów bitcoinowych w USA wzrosła przez ostatnie cztery lat pięciokrotnie, do ponad 31,1 tys. Niektóre z nich pobierają prowizje dochodzące do 22 procent wartości transakcji.

Co czeka bitcoina w 2024 roku?

Bitcoin zaczął 2024 rok od wejścia na najwyższy od 21 miesięcy poziom. Najbardziej optymistyczna prognoza mówi o jego zwyżce nawet do 500 tys. dolarów.

Inwestorzy chomikują kryptowaluty w oczekiwaniu na zyski

Posiadacze cyfrowych monet nie handlują już nimi tak chętnie. Ich właściciele czekają na zwiększenie wartości kryptowalut, które - w co wierzą - może nadejść za kilka miesięcy.

Bitcoin bije inne inwestycje na głowę w 2023 r.

Od listopadowego dołka bitcoin prawie podwoił wartość. W tym roku kryptowaluta bije inne aktywa na głowę pod względem stopy zwrotu, a ostatnie zawirowania rynkowe wcale jej w tym nie przeszkodziły.

Bitcoiny ze skarbówki. Chętnych na aukcji nie brakowało

Śląska Izba Administracji Skarbowej wystawiła na licytację bitcoiny, które sprzedano powyżej ceny wywoławczej. To jedna z pierwszych tego typu licytacji nie tylko na Śląsku, ale nie w Polsce.

Kryptowaluty w kodeksie karnym. Nowy pomysł rządu

Coraz więcej rządów chce regulacji świata kryptowalut, które ułatwią organom ścigania podejmowanie czynności w walce z przestępczością.

Kryptowalutowa plajta. Padła giełda FTX - nowy Lehman czy skandal Enron?

Upadek giełdy FTX ostatecznie grzebie szanse kryptowalut na awans do rangi powszechnie akceptowanej klasy aktywów. Inwestorzy widzą podobieństwa do upadku banku Lehman Brothers, jednak być może właściwsze jest porównanie do skandalu Enrona.

Kryptowaluty trzeba rozliczyć z fiskusem. Nawet bez przychodu

Inwestor na rynku kryptowalut musi rozliczyć się z urzędem podatkowym, nawet jeśli nie osiągnął przychodu.

Bitcoin, blockchain, pieniądz wirtualny – co to jest?

Bitcoin, blockchain czy pieniądz wirtualny to terminy, które brzmią dość tajemniczo. Warto jednak się z nimi zapoznać, ponieważ może się okazać, że w niedługim czasie będziemy się nimi dość często posługiwać.