Bitcoiny ze skarbówki. Chętnych na aukcji nie brakowało

Śląska Izba Administracji Skarbowej wystawiła na licytację bitcoiny, które sprzedano powyżej ceny wywoławczej. To jedna z pierwszych tego typu licytacji nie tylko na Śląsku, ale nie w Polsce.

Kryptowaluty w kodeksie karnym. Nowy pomysł rządu

Coraz więcej rządów chce regulacji świata kryptowalut, które ułatwią organom ścigania podejmowanie czynności w walce z przestępczością.

Kryptowalutowa plajta. Padła giełda FTX - nowy Lehman czy skandal Enron?

Upadek giełdy FTX ostatecznie grzebie szanse kryptowalut na awans do rangi powszechnie akceptowanej klasy aktywów. Inwestorzy widzą podobieństwa do upadku banku Lehman Brothers, jednak być może właściwsze jest porównanie do skandalu Enrona.

Kryptowaluty trzeba rozliczyć z fiskusem. Nawet bez przychodu

Inwestor na rynku kryptowalut musi rozliczyć się z urzędem podatkowym, nawet jeśli nie osiągnął przychodu.

Dlaczego powinniście zainteresować się kryptowalutami? Trzy ważne powody

Już co dziesiąty mieszkaniec Europy miał okazję zapłacić kryptowalutami podczas zakupów, jak wynika z ankiety The Parliament Magazine, a w ubiegłym roku Polacy zarobili 200 mln USD na Bitcoinie. Z kolei w przyszłości możliwość płacenia cyfrowym złotym czy euro, kupowania NFT-ów lub przelewania pieniędzy przez blockchain może być tak normalna, jak dzisiaj korzystanie z e-bankowości. To oznacza, że już teraz warto przyjrzeć się bliżej kryptowalutom.

Bitcoin, blockchain, pieniądz wirtualny – co to jest?

Bitcoin, blockchain czy pieniądz wirtualny to terminy, które brzmią dość tajemniczo. Warto jednak się z nimi zapoznać, ponieważ może się okazać, że w niedługim czasie będziemy się nimi dość często posługiwać.