Aktualizacja: 23.01.2025 14:56 Publikacja: 02.01.2024 16:36
Foto: AdobeStock
Bitcoin zaczął 2024 r. od przebicia poziomu kursowego 45 tys. dol. We wtorek po południu za 1 bitcoina płacono 45,6 tys. dol., czyli najwięcej od kwietnia 2022 r. Kurs najpopularniejszej kryptowaluty był o ponad 170 proc. wyższy niż na początku 2023 r.
Do wzrostu wartości bitcoina mocno przyczyniły się w ostatnich miesiącach nadzieje dotyczące luzowania polityki pieniężnej w USA i zatwierdzenia przez amerykańskiego regulatora pierwszego bitcoinowego ETF (czyli funduszu notowanego na giełdzie, który będzie inwestował w najpopularniejszą kryptowalutę). Czy można jednak spodziewać się, że optymizm będzie w nadchodzących miesiącach nadal paliwem do silnych zwyżek na rynku kryptowalut?
To wyjątkowy okres lidera rankingu walut cyfrowych. Przez 34 sesje jego wartość zmieniała się o mniej niż 5 proc. Dlaczego bitcoin przestał grzeszyć wybujałą zmiennością notowań?
Brytyjski magazyn „What Car?” opublikował kolejną odsłonę swojego rankingu „Reliability Survey”, w którym 30 tysięcy właścicieli przekazało swoje opinie na temat aut. Jak wypadło Suzuki? Niezawodnie!
Obywatelowi Indii grozi do 20 lat więzienia za fałszowanie witryny Coinbase w celu kradzieży kryptowalut o wartości ponad 37 milionów dolarów, które przeznaczył na luksusowe samochody, drogie zegarki i egzotyczne wycieczki.
Szokująca zmiana na rynku kryptowalut. Z ponad 2 bln USD zrobiło się zaledwie 149 miliardów
Z wielkim zainteresowaniem i napięciem wyczekiwana aktualizacja oprogramowania sterującego bitcoinem, zwana halvingiem, dobiegła końca.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Liczba bankomatów bitcoinowych w USA wzrosła przez ostatnie cztery lat pięciokrotnie, do ponad 31,1 tys. Niektóre z nich pobierają prowizje dochodzące do 22 procent wartości transakcji.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Wydawało się, że Donald Trump niczym nas już nie zaskoczy. A jednak zaskoczył. Wypuszczeniem własnej kryptowaluty.
Ministerstwo Finansów przedstawiło kolejną wersję przepisów, które mają ucywilizować polski rynek kryptoaktywów. Tymczasem narzucony przez UE termin na ich przyjęcie już minął. Unijne regulacje już obowiązują, co potęguje chaos.
Rząd Tajlandii szuka sposobów na pobudzenie gospodarki turystycznej. Jednym z nich ma być dopuszczenie do oficjalnego obrotu kryptowalut. Ramy prawne tego posunięcia zostały ustalone już w zeszłym roku.
W poniedziałek USD mocno tracił na wartości. We wtorek przez dłuższy czas odrabiał straty, ale ostatecznie się poddał.
Melania Trump, przyszła (i zarazem była) pierwsza dama USA, wyemitowała własną, "memiczną" kryptowalutę o nazwie $MELANIA.
Prezydent elekt Donald Trump w piątek uruchomił kryptowalutę, której wartość eksplodowała z dnia na dzień, zwiększając jego majątek, przynajmniej na papierze, o dziesiątki miliardów dolarów na chwilę przed zaprzysiężeniem.
Od kiedy Donald Trump zapowiedział utworzenie strategicznej rezerwy tej kryptowaluty, w kolejnych krajach, również w Polsce, słychać głosy o potrzebie jej pozyskania.
Rynek kryptoaktywów doczekał się w końcu racjonalnych ram prawnych – podkreśla w magazynie prawnym „Rzeczpospolitej” dr Adrian Rycerski z Uniwersytetu SWPS.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas