Najlepsze konta oszczędnościowe po wrześniowych obniżkach stóp

W warunkach spadających stóp procentowych możliwości pomnażania oszczędności w bankach zaczynają się kurczyć. Oferty rachunków oszczędnościowych dających dziś 7-8 proc. w skali roku za kilka miesięcy będą zapewne nieosiągalne.

Nowa metoda oszustw na „usługi” wyłudzenia pieniędzy

Cyberprzestępcy ogłaszają swoje „usługi” na portalach społecznościowych lub forach internetowych i oferują pomoc w próbie wyłudzenia pieniędzy - informuje mBank.

Wysokie opłaty za konta nie powodują ich zamiany na rachunki podstawowe

Choć banki regularnie podnoszą opłaty za konta, karty czy wypłaty z bankomatów, zwłaszcza obcych, to wcale nie rośnie liczba podstawowych rachunków płatniczych, które oferują dostęp do takich usług za damo, ale z ustalonymi limitami darmowych przelewów czy wypłat z obcych bankomatów.

Bankomaty oznaczą pieniądze, jeśli wykryją próbę kradzieży

Już 23 września wejdzie w życie rozporządzenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczące konieczności wyposażenia bankomatów w system zabezpieczający gotówkę przed kradzieżą.

Bez ważnego dowodu na konto nie wejdziesz

Bank PKO BP może częściowo zablokować dostęp do aplikacji mobilnej i serwisu bankowości internetowej klientom, które na czas nie zaktualizowały swoich danych, a miały na to 30 dni.

Przybywa miejsc, gdzie można wypłacić gotówkę

Przybywa bankomatów, ale też miejsc, gdzie można wypłacić pieniądze w ramach usługi cashback. I to wychodzi często taniej, niż wypłata w urządzeniu obcego banku.

Wpłacił 18 tys. zł wpłatomatem. Pieniądze trafiły do obcej osoby

Pieniądze wpłacane w bankomacie zbliżeniowo trafiają nie na nasze, a na cudze konto - teoretycznie taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, ale jednak zdarzają się takie przypadki

Zostawił telefon i poszedł się kąpać w jeziorze. Stracił 15 tys. zł

Mieszkańcowi Lublina skradziono telefon na plaży. Złodziej złamał kody i wypłacił z konta m.in przy pomocy BLIKa ponad 15 tys. zł. Bankowcy radzą zabezpieczać każde urządzenie hasłem, które zna tylko jego właściciel.

Do którego banku po Bezpieczny Kredyt 2%. Gdzie najlepsze warunki

Do tej pory do rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2% przystąpiło osiem banków. Wspólnie z ekspertami analizujemy dostępne oferty i sprawdzamy, który bank ma najlepszą ofertę dla kredytobiorców.

Oprocentowanie lokat w bankach coraz niższe

Z oferty bankowych lokat znikają najbardziej kuszące propozycje. Ostatni miesiąc przyniósł całą serię zmian na niekorzyść oszczędzających.

Uwaga na podrabiane kody QR. Tak kradną dane m.in. na krakowskich parkomatach

Na niektórych krakowskich parkomatach pojawiły się naklejki zachęcające do płatności za parkowanie z wykorzystaniem kodów QR.

Polacy wiele stracili zanosząc pieniądze do banku. To nie jest normalne

5 lat oszczędzania na lokatach przyniosło 25 proc. realnej straty - wynika z analizy HREIT.

Limity płatności zbliżeniowych bez PIN-u za granicą. Jak to wygląda

Podczas zagranicznych wakacji Polacy mogą korzystać z limitów do płatności zbliżeniowych bez użycia PIN-u, jakie obowiązują w danym państwie.

O wycofani transakcji bank nie zawsze informuje

Część banków przesyła klientom wiadomość, że transakcja kartą w sieci nie doszła do skutku, inne odsyłają klientów do bankowości mobilnej czy internetowej.

ZUS martwej kobiecie wypłacał 5 lat emeryturę. Banku to nie dziwiło

Jeśli na rachunku są comiesięczne wpływy i zlecenia stałe, choć właściciel konta zmarł, a rodzina nie powiadomi o jego śmierci, to dla banku wciąż on żyje.

Polacy rozpoznają atak hakera, ale nie wiedzą jak reagować

Coraz więcej Polaków rozpoznaje phishing, ale tylko połowa wie co zrobić, gdy kliknie w link.

Konta bankowe. Za niektóre SMS-y trzeba zapłacić

Wiadomości push bank wyśle do nas bezpłatnie, ale za niektóre SMS-y trzeba będzie zapłacić. Wszystko zależy od rodzaju konta.

Oddała smartfon do naprawy we Włoszech. Z konta zniknęło 400 tys. zł

Podczas pobytu we Włoszech mieszkanka województwa opolskiego oddała do naprawy telefon, przez co straciła równowartość prawie 400 tys. zł.