Nie każdy w rejestrze wie o swoim zadłużeniu. Sporo Polaków na czarnej liście

Od początku roku na czarną listę trafiło ponad 1 mln nierzetelnych płatników. Łączna kwota zaległości to 5,7 mld zł, a średni dług wynosi 17 711 zł.

Czarny piątek także w bankach. Niektóre produkty z zerową marżą

Sytuacja jest coraz trudniejsza. Polacy pożyczają pieniądze, by mieć środki na uregulowanie zobowiązań.

Dlaczego banki nie wysyłają wiadomości SMS o awariach i utrudnieniach?

W czasie awarii czy przerw technicznych banki informują o tym klientów w swoich kanałach: na stronach internetowych, w systemach bankowych, czy na swoich mediach społecznościowych. Nie korzystają z SMS-ów. Pytamy banki dlaczego.

Fałszywy wyciąg z banku, można stracić pieniądze. Jak nie dać się oszukać

Oszuści wysyłają fałszywe wiadomości, które wyglądają podobnie do maili z wyciągami okresowymi. Nie otwieraj załączników - to złośliwe oprogramowanie! Możesz stracić pieniądze i kontrolę nad kontem – przestrzega bank PKO BP.

Banki kuszą promocjami na kredyty hipoteczne, bo nie mają klientów

Zainteresowanie kredytami hipotecznymi maleje , bo klientów na nie po prostu nie stać. Banki próbują ich przyciągnąć promocjami.

Zatrzymasz pieniądze z błędnego przelewu, możesz mieć sprawę w sądzie

Choć, banki będą się starały pomóc, ale tylko od dobrej woli odbiorcy błędnego przelewu zależy czy zwróci pieniądze jego nadawcy. Jeśli tego nie zrobi sprawa może trafić do sądu.

Zaświadczenie o spłacie to ważny dokument. Co robić, gdy zginie

Jeśli po spłaceniu kredytu hipotecznego zaginie zaświadczenie, możemy zamówić w banku kolejne. Nie powinno być z tym problemów.

Aktualizacja danych w banku. To może być oszustwo

Jeśli zmienimy nazwisko, numer telefonu, adres czy dowód osobisty musimy powiadomić o tym bank, który często sam nam o tym przypomina. Ale jeśli otrzymamy taką wiadomość Push, SMS-em, czy mailem nie korzystajmy z podesłanego w niej linku, bo to może być próba wyłudzenia naszych danych.

Umów się z bankiem na telefon. A jak nie zadzwoni?

Nie tylko na spotkanie z doradcą w oddziale mogą umawiać się klienci banków, ale też na kontakt telefoniczny na konkretną godzinę. Jednak bywa, że nie zawsze dochodzi on do skutku.

Elżbieta II przechodzi do historii. Także na banknotach

Tylko do końca września będą w obiegu papierowe funty brytyjskie o nominałach 20 i 50. Zastąpią je banknoty polimerowe. Ponadto niebawem funty zostaną wymienione na banknoty z wizerunkiem nowego króla Karola III.

SMS o zaległościach za prąd. Nowe oszustwo, lepiej nie klikać w linki

W ostatnim czasie wiele osób otrzymuje fałszywe SMS-y, których nadawcy podszywają się pod firmy energetyczne.

Duża awaria w mBanku. Po wielu godzinach sytuacja wraca do normy

Klienci mBanku w poniedziałek zaczęli mieć problemy z płatnością Blikiem. Bank sugeruje korzystać z karty.

3 popularne ostatnio cyberoszustwa finansowe. Jak nie stracić pieniędzy

Wspólnie z ekspertami pokazujemy 3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które można wpaść w długi. Sprawdzamy, jak się przed nimi ustrzec.

Miłość zakończona kradzieżą pieniędzy z konta

Nawet bliskim sercu osobom nie powinniśmy udostępniać danych do logowania w bankowości mobilnej oraz kart płatniczych, bo mogą je wykorzystać w niecnym celu.

Szturm klientów na banki z wnioskami o wakacje kredytowe

PKO BP otworzył swoje oddziały także w sobotę. Większość kredytobiorców dokumenty składa on-line.

Przelew na telefon wyszedł, ale nie doszedł. Banki tłumaczą powody

Choć nie powinno, to czasami zdarza się, że przelew na telefon wyjdzie od nadawcy, a do odbiorcy nie dojdzie. Bankowcy twierdzą, że przyczyną jest zwykle błąd ludzki.

Bankowe promocje na wakacje. Tańsze wypłaty z bankomatów czy przewalutowanie

Na czas letniego wypoczynku niektóre banki stosują specjalne promocje na wypłaty gotówki z bankomatów czy obniżają koszty przewalutowania, a także tańsze ubezpieczenie.

Jak znaleźć „zielony” bank. 5 kluczowych czynników, przykłady z Polski i świata

Konsumenci stają się coraz bardziej świadomi tego, jak ich styl życia wpływa na środowisko i szukają takich opcji, które zaoferują im "zielone" rozwiązania. To również dotyczy miejsc, w których chcą oni umieścić swoje oszczędności.