Banki mają pomóc kredytobiorcom. Jak i czyim kosztem

Mocne i częste zmiany. NBP co miesiąc podnosi stopy procentowe, przybywa zadłużonych tracących zdolność kredytową. Raty rosną i będą rosnąć.

Bankomat nieczynny. Nie zawsze awaria, przyczyny mogą być różne

Zdarza się, że urządzenia do wypłaty gotówki nie działają do odwołania. Dlaczego? Nie zawsze są zepsute. Czasami powody są zupełnie inne.

Jak ominąć kolejki w oddziale banku

Nie zawsze mamy czas stać w kolejce w oddziale w banku. Czasem można ją skutecznie ominąć. Jak? Wystarczy wcześniej umówić wizytę na konkretną godzinę.

Uchodźcom coraz łatwiej założyć rachunek w banku. Akceptują więcej dokumentów

Banki powoli rozszerzają listę dokumentów na podstawie, której uchodźcy wojenni mogą założyć w nich rachunek, a w niektórych przypadkach można założyć czasowe konto, które ma pewne ograniczenia dotyczące czasu działania i dostępności oferowanych usług.

Czy to dzwoni bank, czy oszust? Można szybko sprawdzić

Dzwonią do ciebie cyberprzestępcy i poszywają się pod twój bank? Łatwo możesz to ustalić. I nie zawsze trzeba przerywać takie połączenie.

Konto dla Ukraińców. Bez wizyty w banku się nie obędzie. Co potrzebne

Uchodźcy wojenni mogą zakładać rachunki tylko w oddziałach. Czasem banki wymagają od nich numeru telefonu komórkowego, a nawet polskiego PESEL-u. Zwykle dla uchodźców jest przygotowana specjalna oferta.

Rachunek dla Rosjan w polskich bankach. Czasem ze specjalną zgodą

W niektórych bankach obywatele Rosji czy Białorusi założą konto - jeśli bank wyda taką indywidualną zgodę.

Odbiorców zaufanych nie zawsze dodasz na smartfonie

Nie w każdym banku z poziomu aplikacji mobilnej da się wydłużyć listę odbiorców zdefiniowanych na własnym koncie. Czasem trzeba skorzystać z bankowości internetowej.

Otwarta bankowość ułatwia życie. Jakie możliwości dają banki

Banki w coraz większym stopniu wykorzystują możliwości otwartej bankowości. BNP Paribas umożliwił podgląd rachunków z innych banków, Pekao uprościł proces kredytowy, a Santander poszerzył usługę o kolejny bank.

Nie wszyscy Polacy są zadowoleni z bankowych aplikacji

Z najnowszych publikacji Związku Banków Polskich wynika, że 14 mln Polaków nadzoruje swoje finanse w smartfonie. Nie wszyscy są zadowoleni z bankowych aplikacji.

Co można w banku załatwić z paszportem, gdy nie mamy dowodu osobistego

Po utracie dowodu osobistego lub upływie terminu ważności klient może w oddziale identyfikować się ważnym paszportem, ale nie wszystkie sprawy załatwi z tym dokumentem.

Hrywny do wymiany. Ruszyła akcja pomocy banku centralnego

Do 10 tys. hrywien na polskie złotówki mogą wymienić uchodźcy w wybranych oddziałach PKO BP.

Pomoc dla Ukrainy to okazja dla oszustów. Jak złodzieje wykorzystują wojnę

Trwającą na Ukrainie wojnę próbują też wykorzystywać oszuści. Przestępcy przygotowali fałszywe zbiórki, których celem jest także kradzież pieniędzy z kont osób, które chcą pomóc.

NBP: wymiana hrywny na złotego w wybranych bankach od piątku

Od 25 marca, w wybranych oddziałach bankowych w Polsce, możliwa będzie wymiana w gotówce hrywien na złote – informuje NBP w komunikacie.

NBP z PKO BP uruchomi program wymiany hrywny na złotego. Z limitami

W przyszłym tygodniu ruszy program wymiany hrywny na złotego – podaje Narodowy Bank Polski w komunikacie przekazanym PAP.

Oszuści wyłudzają nasze dane przez emocje. Np. na „szokujące nagrania” z Ukrainy

Cyberprzestępcy w pierwszej kolejności próbują włamać się do naszych głów. Bazując na emocjach, podszywają się pod instytucje, którym ufamy lub osoby potrzebujące pomocy i wyłudzają dane osobowe.

Hrywna na polskim rynku. Uchodźcy z Ukrainy zapłacą kartą lub aplikacją

Choć ukraińską hrywnę ciężko jest wymienić w Polsce, to uchodźcy wojenni  mogą próbować płacić w naszym kraju kartą wydaną przez narodowe banki czy też doładować konto  Revolut.

Revolut z finansową odsieczą dla uchodźców z Ukrainy

Fintech uprości uchodźcom zakładanie konta i wymagania w zakresie dokumentacji oraz wyeliminuje część kosztów. Jest gotowy udostępnić usługi płatnicze 2 milionom uchodźców z Ukrainy.