Na lokatach w Polsce realnie sporo tracimy

Rekordowa inflacja to problem nie tylko dla konsumentów, ale też dla oszczędzających. W lutym realne straty na lokatach przekroczyły 14 proc.

Hakerzy wymuszają okup. Tak coraz chętniej straszą ofiary

Wśród przestępców rośnie popularność oprogramowania scareware i leakware, które mają wywołać silne negatywne emocje u ofiary cyberataku.

WIRON kontra WIBOR. Czym się różnią te wskaźniki

Już niebawem banki zaczną oferować kredyty hipoteczne liczone nowym wskaźnikiem WIRON. Sprawdzamy czym się różni od WIBOR-u i jak realnie wpłynie na kredyt.

Czy bank może pobrać opłatę za wpłatę w okienku, gdy wpłatomat nie działa

Wpłatomat w oddziale uszkodzony? Można wpłacić pieniądze w banku. Opłata najpierw zostanie pobrana za transakcję, ale później zwrócona. Czasem jednak trzeba na to czekać, choć nie wszędzie.

Problemy z bankową aplikacją w smartfonie. Co może być przyczyną

Bez poprawnie usuniętej aplikacji bankowej w smartfonie nie da się jej zainstalować ponownie. Jeśli nie potrafimy sobie z tym poradzić sami warto poprosić o pomoc ekspertów z oddziału.

Oprocentowanie najlepszych lokat w dół. Ranking na marzec 2023

Początek 2023 roku nie jest dla oszczędzających nadmiernie udany. Zarówno w styczniu, jak i w lutym średnie oprocentowanie najlepszych depozytów poszło w dół.

Banki mają problem. Sztuczna inteligencja z łatwością obchodzi zabezpieczenia

Amerykański „Vice” opisał przypadek, w którym przy pomocy generatora głosu SI włamano się na konto bankowe. Okazuje się, że nie było to takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

Nocna pobudka z banku. Co można zrobić

Mimo zapewnień przez banki, że tego nie robią, to jednak wciąż zdarzają się przypadki, że klienci dostają w środku nocy wiadomość reklamową SMS-em czy mailem. Czy jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wyłączanie telefonu przed snem?

Romantyczni cyberprzestępcy. Jak wyłudzają pieniądze podrywacze oszuści

Zgodnie z najnowszym raportem amerykańskiej Federalnej Komisji ds. Handlu aż 40 proc. ofiar, które straciły pieniądze na skutek oszustw internetowych, była w „romantycznym związku” z cyberprzestępcami.

„Obcy” wpłatomat. Klienci tych banków skorzystają za darmo

Klienci niektórych banków mogą z „obcych” wpłatomatów korzystać za darmo. Inne banki taką wpłatę traktują jako przelew – trzeba płacić i czekać na pieniądze.

Mail z banku i link. "Dla mnie to lipa, ale niektórzy mogą się naciąć"

Nigdy nie otwieraj żadnych linków, które rzekomo wysyła bank, nawet jeśli wiadomość wygląda na bardzo wiarygodną.

Bankomat nie wypłacił pieniędzy, ale zniknęły z konta. Co robić?

Przerwana transakcja w bankomacie? Jeśli nie dostaliśmy gotówki, a konto zostało obciążone, trzeba złożyć reklamację.

Wpłatomat tego banku może zapytać skąd mamy tak dużo pieniędzy

Podczas dużej wpłaty gotówki poprzez wpłatomaty, bank może zainteresować się źródłem pochodzenia takich pieniędzy. I ma do tego prawo.

Zestawienie opłat. Czy według bankowców rok ma 17 miesięcy?

Ile rok ma miesięcy? To wszyscy wiedzą, że dwanaście, ale w bankowym zestawieniu opłat, może to być nawet … 17.

8,6% na koncie oszczędnościowym w banku Citi Handlowy

Bank Citi Handlowy w ramach rozpoczętej właśnie promocji kont osobistych oferuje oprocentowanie aż 8,6 proc. na koncie oszczędnościowym. To dziś jedna z najlepszych ofert na rynku.

Szkoda zachodu, kiedy brak kodu. Nie przyszedł mi SMS. Co robić?

Nie zawsze wszystkie transakcje mogą dojść do skutku, bo czasem problemem może być autoryzacyjny SMS, a dokładnie jego brak. I nie zawsze jest tak z winy banków, które radzą przejście na autoryzację mobilną.

„Pilne! Twoje konto bankowe zostało zablokowane” to oszustwo

W sezonie świątecznym widać nasilenie działań phishingowych, w których narzędziem dostarczania manipulacyjnych wiadomości jest telefon. Taka wersja phishingu jest czasami określana jako „vishing”, a oszustwa związane z wiadomościami tekstowymi nazywane są – od skrótu SMS – „smishingiem”.

Polacy wciąż przepłacają za konto w banku

Choć na rynku dostępnych jest dużo ofert darmowych kont, wiele osób z nich nie korzysta lub korzysta nieumiejętnie. Bankom przynosi to profity, z których same nie zrezygnują.