Szturm klientów na banki z wnioskami o wakacje kredytowe

PKO BP otworzył swoje oddziały także w sobotę. Większość kredytobiorców dokumenty składa on-line.

Przelew na telefon wyszedł, ale nie doszedł. Banki tłumaczą powody

Choć nie powinno, to czasami zdarza się, że przelew na telefon wyjdzie od nadawcy, a do odbiorcy nie dojdzie. Bankowcy twierdzą, że przyczyną jest zwykle błąd ludzki.

Bankowe promocje na wakacje. Tańsze wypłaty z bankomatów czy przewalutowanie

Na czas letniego wypoczynku niektóre banki stosują specjalne promocje na wypłaty gotówki z bankomatów czy obniżają koszty przewalutowania, a także tańsze ubezpieczenie.

Jak znaleźć „zielony” bank. 5 kluczowych czynników, przykłady z Polski i świata

Konsumenci stają się coraz bardziej świadomi tego, jak ich styl życia wpływa na środowisko i szukają takich opcji, które zaoferują im "zielone" rozwiązania. To również dotyczy miejsc, w których chcą oni umieścić swoje oszczędności.

Wpłatomat pobrał pieniądze, nie ma ich na koncie. Co się stało? Co robić?

Choć wpłatomat przyjął gotówkę i to potwierdził, to pieniądze nie trafiły na konto? Co się z nią dzieje? Zostały w urządzeniu. W takiej sytuacji trzeba złożyć reklamację i czekać na jej rozpatrzenie.

Polacy ufają bankom w cyberprzestrzeni

71 proc. Polaków czuje się bezpiecznie korzystając z bankowości elektronicznej. Ale tylko 51 proc. deklaruje, że posiada zainstalowane i aktualne oprogramowanie antywirusowe na telefonie komórkowym, a 44 proc. stosuje kod PIN.

Jak szybko można przelać pieniądze z Polski na zagraniczne konto w weekend

Z polskiego banku ekspresowego przelewu na zagraniczne konto nie zrobimy w weekend. Pieniądze wyjdą z niego dopiero w poniedziałek. Ratunkiem może być operator finansowy bądź portale finansowe.

Zagraniczna pensja do polskiego banku. Czy to się opłaca?

Podczas sezonowej pracy w wakacje nie potrzebujemy zakładać konta w lokalnym banku, by pracodawca przelał na nie nasze wynagrodzenie. Wystarczy polski rachunek.

Powrót po latach może wymagać wizyty w banku

Jeśli po dłuższej przerwie chcemy założyć ponownie konto w tym samym banku, internetowe kontakty mogą nie wystarczyć.

Revolut chce edukować użytkowników. Aplikacja nauczy finansów

Platforma chce uczyć finansów i nagradzać za zdobytą wiedzę - uruchomiła w aplikacji pierwsze kursy, dotyczą kryptowalut.

Hakerzy zwiększyli limit transakcji i wyczyścili konto. Banki to monitorują?

Nagły, silny wzrost może spowodować sprawdzenie, czy na pewno posiadacz rachunku sam dokonał tej zmiany, bo czasami takiej operacji dokonują hakerzy.

Pan Mariusz w Azji kupił lokalną kartę SIM. Problemy z aplikacją bankową

Ponowną instalację aplikacji nie zawsze da się przeprowadzić, korzystając z zagranicznego numeru telefonu komórkowego.

Cyfrowy dowód osobisty w banku nie zadziała. Są wyjątki

Rządową aplikacją mObywatel potwierdzającą tożsamość nie możemy posługiwać się w oddziałach banków, wyjątkiem są nieletni, którzy mogą legitymować się mLegitymacją, czy uchodźcy z Ukrainy.

Konto już dla dorosłych, karta jeszcze studencka i dodatkowe opłaty

Wraz z ukończeniem 26 roku życia bankowe konto dla młodych zmienia się w rachunek „dorosłe”. Czasem zmienia się i karta do niego. I mogą pojawić się dodatkowe opłaty.

Niby takie samo, a opłaty różne. PKO BP i Konto za Zero

Nowa wersja tego samego rachunku bankowego może być bardziej atrakcyjna dla klientów niż ta, którą mieli do tej pory. Tak jest w przypadku PKO BP i jego sztandarowego produktu Konto za Zero.

Dowód traci ważność? Bank może zablokować konto

Na miesiąc, dwa, a nawet trzy przed upływem terminu ważności dowodu osobistego banki przypominają, że dokument trzeba wymienić. Jeśli tego nie zrobimy o czasie, to możemy mieć utrudniony dostęp do własnego rachunku.

Lokaty wyższe, ale wciąż poniżej inflacji. Oprocentowanie w bankach, maj 2022

Coś wreszcie drgnęło w ofercie lokat bankowych. Niektórzy zaczynają dosyć nieśmiało płacić klientom za trzymanie ich pieniądze nawet po 4–6 procent.

Gdy klient banku namówi klienta, obaj mogą zostać nagrodzeni

„Polecajcie nasze konta i zarabiajcie!” – zachęca jeden z banków. Inny oferuje bony do popularnych sklepów i bilety do kina.