Opłata za dodanie nowego odbiorcy? To może być próba oszustwa

Zmiana bankowych ustawień w aplikacji mobilnej, a zaraz potem żądanie opłaty? To może być próba oszustwa – ostrzegają banki. I radzą, by uważać.

Wyczyścili konto z pieniędzy i wzięli kredyt. "Dorosły, a naiwny jak dziecko"

Pan Mateusz po finansowej katastrofie oszukanego brata zastanawia się, czy banki powinny blokować udzielanie kredytów w bankowości mobilnej.

Wpłatomat, gotówka "połknięta" . Dlaczego tak długo trzeba czekać

Pani Beata miała problem z wpłatomatem Pekao SA. Urządzenie połknęło gotówkę i się zawiesiło, a więc nie wydało potwierdzenia.

Lokaty bankowe w górę, ale przy tej inflacji niewiele to da

Ostatnie tygodnie przyniosły prawdziwy wysyp lepszych lokat i rachunków oszczędnościowych. Na poprawę oferty zdecydował się co drugi bank. Wysoka inflacja nie daje jednak żadnych szans na realny zysk w banku.

2021 w bankach. Najpierw martwili się oszczędzający, teraz kredytobiorcy

Oszczędzających martwiły bardzo niskie stopy procentowe, a jesienią, gdy zostały one przez NBP podwyższone, zaczęli się martwić kredytobiorcy.

Konto bankowe dla młodych. Które banki są bardziej eko, porównanie ofert

Banki nie tylko oferują coraz szerszą paletę produktów ekologicznych, ale motywują też swoich klientów do dbania o środowisko. I same dają przykład.

Push, chmura, aplikacja bankowa. Jak to działa i czemu nawala

Przelew czy płatność dawno zrobiona, a powiadomienie o niej przychodzi do klienta SMS-em czy jako wiadomość push po kilku godzinach. To może być wina operatora, rzadko banku.

Niektóre banki kserują dowody osobiste klientów. Mają do tego prawo?

Niektóre banki kopiują bądź skanują dowody osobiste klientów. Czy mają do tego prawo? Jak to jest, że inne banki radzą sobie, nie robiąc tego?

Prawie straciła wszystkie pieniądze. Nie wiedziała, że podszywają się pod bank

Po fali oszustw cyberprzestępców, którzy podają się za banki, te wprowadzają dodatkowe zabezpieczenie by lepiej chronić pieniądze klientów

Gotówka utknęła we wpłatomacie. Mogła być podrobiona lub zużyta

Po zatrzymaniu banknotu przez wpłatomat z powodu zastrzeżenia dotyczącego jego autentyczności, dopiero po ekspertyzie, która wykaże że gotówka jest prawdziwa, może ona zasilić konto klienta.

Revolut. Będą odsetki od oszczędności. Małe, ale zawsze coś

Revolut wprowadza konta oszczędnościowe. Oprocentowanie na poziomie 0,3 proc. rocznie z codzienną kapitalizacją odsetek w euro.

BLIK. Problem z wypłatą, ale konto obciążone. Na zwrot można długo czekać

Jeśli nie udało nam się przeprowadzić transakcji, a nasz rachunek został obciążony – konieczna jest reklamacja. Jej rozpatrzenie może potrwać nawet 35 dni.

Hakerzy w Black Friday nie próżnują. Lawina ataków na bankowe konta

W okresie poprzedzającym wyprzedaże z okazji Czarnego Piątku widać wzmożoną aktywność internetowych złodziei - ponad trzykrotnie więcej cyberataków związanych z płatnościami online.

Finanse młodych w sieci. Głównie bankowość i e-commerce

Ponad 80 proc. Polaków w wieku 18-34 lat sięga w Internecie po płatności online i bankowość mobilną.

Przelew Elixir. Co to jest i co oznacza?

Elixir to system rozliczeń międzybankowych pozwala na wykonanie przelewów między kontami. Tłumaczymy jak dokładnie działa.

Wypłata pieniędzy z konta po śmierci. Czy bank będzie nas ścigał

Czy taka wypłata jest zgodna z prawem? Czy bank nie będzie nas ścigał za wypłatę pieniędzy z konta mamy? - martwi się czytelnik. Zapytaliśmy o to banki.

Seniorom usługi finansowe nie są obce

Niemal 90 proc. Polaków powyżej 60 roku życia korzysta z usług instytucji finansowych.

Private banking to nie skórzana kanapa i konsjerż

Prestiż w bankowości był dotychczas błędnie pojmowany, przez pryzmat skórzanej kanapy. A tak naprawdę polega on na dostępie do doświadczonych specjalistów i rozwiązań szytych na miarę, mówi Krzysztof Bratos, dyrektor zarządzający ds. bankowości prywatnej i usług maklerskich w mBanku.