Pierwszy bank z 7,2% na koncie oszczędnościowym do 100 tys. złotych

Kolejna świetna oferta Citi Handlowy dla tych, którzy preferują oszczędzanie na wysoki procent. Klienci, którzy otworzą CitiKonto, będą mogli skorzystać przez 4 miesiące z promocyjnego oprocentowania 7,2% na koncie oszczędnościowym do kwoty 100 000 złotych. Tym razem dodatkowo można zgarnąć nawet 300zł!

Protest bankomatów. Dziś w Euronecie można pobrać mniejszą kwotę

18 czerwca Euronet przeprowadza jednodniową akcję protestacyjną, by zwrócić uwagę konsumentów, decydentów oraz partnerów biznesowych na sytuację operatorów bankomatów w Polsce. Obniża limit krajowej wypłaty do 200 zł podczas jednej transakcji.

Z niechcianym przelewem mogą być problemy. To nie jest „nieoczekiwany prezent”

W czasach zaawansowanej bankowości elektronicznej nie jest rzadkością otrzymanie przelewu, którego się nie oczekiwało. Niespodziewany napływ środków finansowych rodzi skutki zarówno prawne, jak i etyczne.

Duża awaria w Alior Banku. Klienci mają problemy ze stroną internetową i aplikacją

W poniedziałek doszło do awarii w dużym polskim banku. Klienci Aliora mają kłopoty z dostępem do usług Alior Online i Alior Mobile.

Duża awaria Blika. Problemy zgłaszają klienci mBanku, Millennium czy Pekao

Klienci wielu banków w Polsce nie mogą dziś korzystać z płatności systemem Blik. Awaria dotknęła między innymi mBank, Millennium, Alior Bank i Pekao.

Sześć banków pod lupą UOKIK. Dlaczego ofiary nie odzyskują pieniędzy?

Postępowania urzędu dotyczą trudnych dla konsumentów spraw, gdy w skutek cyberataków dochodzi do nieautoryzowanych transakcji. Pieniądze znikają z kont, a banki nie chcą uwzględniać reklamacji.

Banki tną oprocentowanie lokat. Średnio jest już ono znacznie poniżej 5 proc.

Chociaż od listopada 2023 roku Rada Polityki Pieniężnej powstrzymuje się od kolejnych obniżek stóp procentowych, to banki dalej tną oprocentowanie depozytów. Spada ono już 13 miesiąc z rzędu.

Banki, które najwięcej zarobiły na kredycie 2%

Dzięki udziałowi w programie „Pierwsze mieszkanie” banki państwowe zyskały ogromną przewagę na konkurencją. Przyszłość programu stoi jednak pod znakiem zapytania.

Banki w końcu zaczynają wprowadzać klucze U2F. Hakerom będzie trudniej

Cyberprzestępcy nie śpią i wykorzystują każdą okazję, by dobrać się do naszych pieniędzy przez internet. Banki też nie czekają z rozłożonymi rękami, a wprowadzają wciąż nowe zabezpieczenia.

Z lokat dostaniemy coraz mniej. 8 proc. w jednym banku

Październik był kolejnym miesiącem złych informacji dla oszczędzających. Co prawda nie było aż tak źle jak we wrześniu, ale i tym razem spora część banków postanowiła zrewidować depozytowe promocje.

Awarie bankomatów i długość rozpatrywania reklamacji. „To jest niepoważne”

Choć na rozpatrzenie reklamacji dotyczącej wpłat i wypłat z bankomatu banki mają z reguły dwa tygodnie, to jednak starają się skracać ten czas. Ale nie zawsze się to im udaje.

Czy można mieć kilka kont z jednego banku w smartfonie

W niektórych bankach na jednym telefonie można korzystać z aplikacji nawet do kilku kont, a w innych – tylko z jednego rachunku.

Co czwarty Polak popełnia ten błąd. Informacje podajemy hakerom na tacy

Celem hakerów są najczęściej hasła i loginy, których ofiary używają do uzyskania dostępu do swoich kont i systemów, w tym bankowości internetowej.

Konto Mieszkaniowe. Powolne oszczędzanie, ale z premią

Choć, Bezpieczny Kredyt 2 proc. na zakup pierwsze nieruchomości, cieszy się sporym zainteresowaniem to już Konto Mieszkaniowe - niekoniecznie.

Nowy sposób cyberprzestępców wyłudzania pieniędzy. Ponowna opłata za hotel

Kolejny nowy sposób wyłudzania pieniędzy przez cyberprzestępców. Podszywają się oni pod znane portale rezerwacyjne i żądają ponownej opłaty za hotel czy apartament.

Realne straty na lokatach wyraźnie stopniały

Topniejąca inflacja powoduje, że realne wyniki z oszczędzania poprawiają się. Wciąż mamy do czynienia ze stratami, ale przynajmniej nie dwucyfrowymi.

Najlepsze konta oszczędnościowe po wrześniowych obniżkach stóp

W warunkach spadających stóp procentowych możliwości pomnażania oszczędności w bankach zaczynają się kurczyć. Oferty rachunków oszczędnościowych dających dziś 7-8 proc. w skali roku za kilka miesięcy będą zapewne nieosiągalne.

Nowa metoda oszustw na „usługi” wyłudzenia pieniędzy

Cyberprzestępcy ogłaszają swoje „usługi” na portalach społecznościowych lub forach internetowych i oferują pomoc w próbie wyłudzenia pieniędzy - informuje mBank.