Revolut. Będą odsetki od oszczędności. Małe, ale zawsze coś

Revolut wprowadza konta oszczędnościowe. Oprocentowanie na poziomie 0,3 proc. rocznie z codzienną kapitalizacją odsetek w euro.

BLIK. Problem z wypłatą, ale konto obciążone. Na zwrot można długo czekać

Jeśli nie udało nam się przeprowadzić transakcji, a nasz rachunek został obciążony – konieczna jest reklamacja. Jej rozpatrzenie może potrwać nawet 35 dni.

Hakerzy w Black Friday nie próżnują. Lawina ataków na bankowe konta

W okresie poprzedzającym wyprzedaże z okazji Czarnego Piątku widać wzmożoną aktywność internetowych złodziei - ponad trzykrotnie więcej cyberataków związanych z płatnościami online.

Finanse młodych w sieci. Głównie bankowość i e-commerce

Ponad 80 proc. Polaków w wieku 18-34 lat sięga w Internecie po płatności online i bankowość mobilną.

Przelew Elixir. Co to jest i co oznacza?

Elixir to system rozliczeń międzybankowych pozwala na wykonanie przelewów między kontami. Tłumaczymy jak dokładnie działa.

Departament Edukacji i Wydawnictw NBP edukuje

Inflacja to wzrost ogólnego poziomu cen w gospodarce. Umiarkowany wzrost cen jest normalnym zjawiskiem w rozwijającej się gospodarce. Za optymalny poziom inflacji w Polsce przyjmuje się roczne tempo wzrostu cen między 1,5 – 3,5 proc. (2,5 proc. plus/minus 1 punkt procentowy).

Wypłata pieniędzy z konta po śmierci. Czy bank będzie nas ścigał

Czy taka wypłata jest zgodna z prawem? Czy bank nie będzie nas ścigał za wypłatę pieniędzy z konta mamy? - martwi się czytelnik. Zapytaliśmy o to banki.

Seniorom usługi finansowe nie są obce

Niemal 90 proc. Polaków powyżej 60 roku życia korzysta z usług instytucji finansowych.

Private banking to nie skórzana kanapa i konsjerż

Prestiż w bankowości był dotychczas błędnie pojmowany, przez pryzmat skórzanej kanapy. A tak naprawdę polega on na dostępie do doświadczonych specjalistów i rozwiązań szytych na miarę, mówi Krzysztof Bratos, dyrektor zarządzający ds. bankowości prywatnej i usług maklerskich w mBanku.

Dostałeś do domu list na obce nazwisko z banku? Nie otwieraj go

Nie otwieraj go, a odeślij do adresata. Banki nie przyjmą takiej reklamacji od postronnej osoby. Zmianę adresu może zgłosić tylko sam klient.

Pieniądze na rachunku zmarłego. Mała kwota, duży problem

Za rachunki osób zmarłych na których została gotówka banki z reguły nie pobierają pieniędzy, ale bywa też inaczej. Pieniądze czekają na spadkobierców – przez 10 lat, a potem może się o nie upomnieć gmina, z której pochodziła zmarła osoba.

Revolut rzuca rękawicę Airbnb i Booking. Rusza Stays dla turystów

Finansowa aplikacja udostępniła polskim klientom funkcję rezerwacji miejsc noclegowych.

„Błąd modułu wpłat". Częste awarie wpłatomatów. Co się dzieje?

Zacięcie się banknotów lub przepełnienie kaset może być przyczyną awarii wpłatomatu. W takiej sytuacji klient otrzymuje komunikat: Błąd moduły wpłat.

Wysadzili bankomat, pieniędzy nie ukradli. Banki inwestują w zabezpiecznia

Banki i operatorzy tych maszyn instalują wewnątrz urządzeń systemy, które uniemożliwiają kradzież pieniędzy nawet po wysadzeniu urządzenia.

Co robić, gdy wyślemy pieniądze na zły rachunek bankowy

Pomyłka przy przelewaniu środków finansowych może skutkować utratą pieniędzy. Są jednak rozmaite możliwości dochodzenia ich zwrotu.

Nowe metody okradania. „Znalazłem pański portfel z pieniędzmi”

Przestępcy nie tylko podszywają się pod banki, KNF, sanepid, ale udają osoby, które znalazły czyjąś własność.

Coraz więcej Polaków traci pieniądze po rozmowie telefonicznej z "bankiem"

Rzecznik finansowy coraz częściej interweniuje w sprawie utraty środków przez klientów banków w wyniku nieautoryzowanych transakcji.

Blik zbyt szybki dla niepełnosprawnych. „Nie wiedzieliśmy o tym”

Część osób niepełnosprawnych ma problem z zatwierdzaniem transakcji Blikiem, bo czas na to przeznaczony, 30-45 sekund jest dla nich zwyczajnie za krótki.