Coraz więcej z nich decyduje się na wprowadzenie kluczy U2F, popularnie zwanych kluczami do internetu. - W PKO Banku Polskim obecnie trwają prace nad wprowadzeniem kluczy U2F. O terminie wdrożenia będziemy informować – zapowiada Piotr Wardziak, z biura prasowego PKO BP.
Czytaj więcej
Celem hakerów są najczęściej hasła i loginy, których ofiary używają do uzyskania dostępu do swoich kont i systemów, w tym bankowości internetowej.
Prosta obsługa klucza U2F
O takie zabezpieczenia pytają sami klienci. - Kiedy wprowadzicie możliwość w pełni bezpiecznej bankowości, czyli klucze U2F? Nie będziecie już pierwszym bankiem, który to wprowadzi, ale dalej warto to wdrożyć. Dla osób świadomych bezpieczeństwo jest bardzo ważne – uważa pan Kamil, klient PKO BP.
Ale podobne pytania zadają sobie klienci też innych banków. Zwłaszcza, że w Polsce są pierwsze banki, które zdecydowały się na takie rozwiązanie. Mowa choćby o bankach spółdzielczych z grupy BPS.
Jednym z nich był O.K. Bank Spółdzielczy z Knurowa, który już na wiosnę zdecydował się na wprowadzenie rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa swoich klientów biznesowych i indywidualnych - klucza U2F (Universal 2nd Factor).