Wielka awaria ZUS. Od rana nie działa strona zakładu ani PUE

We wtorek padła strona internetowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nie działa też Platforma Usług Elektronicznych ZUS (PUE).

Banki nie mogą rozwinąć skrzydeł w sprzedaży ubezpieczeń, ale jest lepiej

Ze sprzedaży ubezpieczeń banki zebrały w pierwszej połowie tego roku o 9 proc. więcej składki niż przed rokiem. Było to jednak wyraźnie mniej niż dwa lata temu.

Przestępczość ubezpieczeniowa kwitnie w gorszych czasach

Liczba wykrytych w Polsce przestępstw ubezpieczeniowych sięgnęła w minionym roku niemal 32 tys. i była aż o 25 proc. wyższa niż rok wcześniej.

Luka ubezpieczeniowa straszy. Problem właścicieli mieszkań i firm

Hamujące tempo inflacji nie powinno usypiać. Nieruchomości gwałtownie drożeją, zdrożały materiały budowlane i usługi remontowe. Niedostosowana do nich suma ubezpieczenia może być problemem dla właścicieli mieszkań czy firm.

Najlepsze ubezpieczenie domu i mieszkania. Ranking "Rz" na 2023 rok

Najlepsze ubezpieczenia domu zarówno w wariancie all risk, jak i ryzyk nazwanych oferuje Generali – uzyskują odpowiednio 45,72 pkt oraz 39,41 pkt.

Złe wieści dla kierowców. OC coraz droższe

Najtańsze ubezpieczenia OC szybko podrożały względem droższych polis. To kiepska wiadomość dla oszczędnych.

Ceny OC na przekór inflacji. W perspektywie kwartalnej widać jednak podwyżki

Pierwsze półrocze 2023 r. zakończyło się kolejną obniżką cen OC. Średnia składka obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego spadła o 4,2 proc. w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego i wyniosła 502 zł.

Kara za brak OC w 2024 roku. Kwota, która mocno zaboli

Już wiemy, że minimalne wynagrodzenie będzie w 2024 roku rekordowo wysokie. Rekord pobiją również opłaty karne za brak OC dla kierowców.

Nie warto zaniżać sumy ubezpieczenia na wakacjach

Zbyt niska suma ubezpieczenia na wakacyjny wyjazd może skutkować tym, że w razie wypadku czy poważnego zachorowania część kosztów leczenia będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni, a na powrót do domu airambulansem nasi bliscy będą roić zrzutkę w internecie.

Revolut staruje ze sprzedażą ubezpieczeń komunikacyjncyh

Fintech zaoferuje polisy dla kierowców. Na razie tylko w Irlandii. Obiecuje elastyczne opcje płatności, brak ukrytych opłat i możliwość bezpłatnego anulowania umowy ubezpieczeniowej przez klientów w dowolnym momencie.

Bez polisy OC dla najemcy ani rusz

W umowach najmu coraz częściej pojawia się wymóg wykupienia OC przez lokatora.

Kiedy można ubezpieczyć mieszkanie lub dom

Mury można ubezpieczyć dopiero po odebraniu aktu własności. W lepszej sytuacji są osoby, które kupiły mieszkanie z rynku wtórnego, gdzie podpisanie aktu notarialnego warunkuje przekazanie lokalu do użytkowania.

Odpowiedzialność za nieumyślne szkody lepiej przerzucić na ubezpieczyciela

Nie zdajemy sobie czasem sprawy, jak łatwo jest wyrządzić komuś niechcący szkodę, a naprawianie jej z własnej kieszeni może być bolesne. W takich sytuacjach przyda się ubezpieczenie OC w życiu prywatnym.

OC droższe o 100 proc. Efekt szybkiego przejścia na auta elektryczne

W ciągu dekady ceny ubezpieczeń OC mają wzrosnąć nawet dwukrotnie. Wynika to nie tylko z prognozowanej inflacji, ale także ze zwiększania się liczby samochodów elektrycznych na polskich drogach.

Na ferie tylko z dobrym ubezpieczeniem

Wyjeżdżając na zimowy wypoczynek, warto zadbać o dobrą polisę, by zdjąć z siebie potencjalne ryzyka.

Inflacja niejedno ma imię. Te ubezpieczenie zdrożeją

Rosnące koszty likwidacji szkód, wzrost odszkodowań oraz rekomendacje KNF spowodują podwyżki cen polis.

Hydraulik z polisy to spora oszczędność? Jak działa assistance

Jeśli w niedzielny wieczór musimy wezwać hydraulika czy elektryka, to możemy być pewni, że nie zapłacimy mało. Assistance pomoże uniknąć takich wydatków.

Złodzieje nie próżnują. Niepokojące statystyki włamań do domów i mieszkań

Pozostawione bez opieki domy i mieszkania tworzą wymarzoną okazję dla złodziei. Tymczasem od kilku miesięcy widać tendencję wzrostową włamań do mieszkań.