Polacy oszukują ubezpieczycieli. Tracą na tym uczciwi klienci

W 2020 r. ubezpieczyciele zidentyfikowali ponad 23 tys. prób wyłudzeń. Na oszustwach tracą nie tylko towarzystwa, ale też ich uczciwi klienci.

Co właściwie daje szkolna polisa NNW dla ucznia

Jak co roku, ubezpieczyciele dostosowują ofertę szkolnych polis NNW do zmieniających się potrzeb.

Polisy OC zaczęły drożeć. Od razu gwałtownie

W końcu stało się to, co podpowiadała logika: ceny komunikacyjnych ubezpieczeń OC zaczęły drożeć. I to od razu dość gwałtownie.

Pijani kierowcy dostają mocno po kieszeni. I tak jeżdżą

Pojawiają się kolejne pomysły zaostrzenia sankcji dla sprawców wypadków prowadzących pod wpływem alkoholu. Obecnie dostają oni mocno po kieszeni, ale to ciągle nie zniechęca do wsiadania za kółko po kilku piwach.

Sposoby na wyłudzanie pieniędzy z polis komunikacyjnych

W czasie pandemii uaktywnili się oszuści, którzy zgłaszają fałszywe zdarzenia komunikacyjne w celu wyłudzenia odszkodowania.

Masz punkty karne? Ubezpieczenie samochodu będzie droższe

Szykują się zmiany w prawie drogowym, które wpłyną także na ubezpieczenia. Planowane jest powiązanie wysokości stawek ubezpieczeń komunikacyjnych z liczbą punktów karnych.

Polisa dla kampera to niemały wydatek

Dom na kółkach to coraz popularniejszy sposób wakacyjnych wyjazdów, ale polisa dla takiego pojazdu nie jest tania.

Bezlitosne kary dla polskich kierowców za granicą

Pandemia sprawiła, że spadła liczba kolizji z winy kierujących pojazdami Polaków podróżujących za granicą. Przybyło kar dla kierowców bez OC.

Niskie ceny OC nie utrzymają się wiecznie. Będzie drożej

Naprawy aut są coraz droższe, rośnie wartość średniej szkody likwidowanej z OC, a składki za polisy komunikacyjne spadły w ciągu ostatniego roku. Ten trend nie ma szans się utrzymać.

Niechętnie płacą za utratę cieszenia się normalnym życiem

Najbliższa rodzina osób w stanach wegetatywnych po wypadkach będzie miała prawo ubiegania się o zadośćuczynienie za naruszenie więzi rodzinnej.

Gdzie po polisę grupową na zdrowie i życie

Najlepsze ubezpieczenia grupowe i ochraniające zdrowie oferują Aegon TUnŻ, Signal Iduna Życie TU, TUnŻ WARTA oraz Nationale Nederlanden TUnŻ.

Broker pomocny w zakupie dobrej polisy

Od decyzji brokera i udzielonych przez niego rekomendacji zależy poczucie komfortu i bezpieczeństwa jego klientów i ich pracowników.

Polisy OC dla kierowców potaniały. Ale to koniec spadków cen

Koszty likwidacji szkód rosną. Wszystko wskazuje na to, że ubezpieczyciele będą musieli zacząć podnosić ceny polis OC dla zmotoryzowanych.

Gdzie po najlepsze ubezpieczenie grupowe. Ranking „Rz” 2021

Sprawdzamy, które zakłady ubezpieczeń oferują najkorzystniejsze ubezpieczenie grupowe na życie i zdrowie.

Autocasco a szkoda parkingowa. Nie zawsze opłaci się zgłosić

Chcesz zlikwidować szkodę parkingową z plisy AC? Policz, czy ci się to opłaci, gdyż wprawdzie otrzymasz odszkodowanie, ale przy zakupie polisy na kolejny rok stracisz część wypracowanych zniżek.

Odszkodowanie nawet w pięć dni po nawałnicy

W ostatnich dniach wiele osób miało okazję się przekonać, jak przydatne są ubezpieczenia nieruchomości i jakie znaczenie ma szybka i sprawna likwidacja szkód.

Deszcz zamiast słońca na plaży? Masz odszkodowanie

Generali na czas lipca i sierpnia wprowadziło możliwość rozszerzenia wakacyjnego ubezpieczenia o odszkodowanie w przypadku załamania pogody. To nowość na polskim rynku. Przy rosnącej skali anomalii pogodowych takie rozwiązania mają przyszłość.

Nie wszystko drożeje. Kierowcy płacą dużo mniej za OC

W pierwszym półroczu 2021 r. średnia cena OC była niższa o 10 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.