Nie warto zaniżać sumy ubezpieczenia na wakacjach

Zbyt niska suma ubezpieczenia na wakacyjny wyjazd może skutkować tym, że w razie wypadku czy poważnego zachorowania część kosztów leczenia będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni, a na powrót do domu airambulansem nasi bliscy będą roić zrzutkę w internecie.

Mocny zwrot Polaków w stronę ubezpieczeń na życie

Większa śmiertelność w czasie pandemii sprawiła, że Polacy bardziej myślą o polisach ochronnych na życie. Towarzystwa odnotowują wzrost sprzedaży.

Polacy niezadowoleni z opieki zdrowotnej rzucili się na prywatne polisy

Już niemal 3,7 mln Polaków ma prywatne polisy zdrowotne. takich ubezpieczonych poza państwowym systemem bardzo szybko przybywa.

Już prawie połowa Polaków leczy się prywatnie

Zdrowie coraz droższe. Sięgamy częściej po prywatne polisy. Już prawie połowa Polaków korzysta obecnie z prywatnej opieki medycznej i planuje korzystać z niej dalej

Pieniądze z polis, których po śmierci nikt nie szuka

Dwa lata czekają już uśpione polisy na zainteresowanie prezydenta. Jeszcze poczekają – prezydent się zastanawia.

Bliscy nie zawsze dostaną pieniądze za zerwane więzi

Uchwała Sądu Najwyższego dotycząca zadośćuczynienia za zerwane więzi dla bliskich osób skomplikowała dochodzenie wypłat od ubezpieczycieli.

Ta polisa to właściwie ubezpieczenie na wypadek śmierci

O ubezpieczeniu na życie zaczynamy przeważnie myśleć wtedy, gdy na świecie pojawiają się dzieci. To produkt, który wiąże się z poczuciem odpowiedzialności za bliskich.

Konkurencja dla NFZ. Czy prywatne ubezpieczanie się opłaca

Ubezpieczenie zdrowotne działa jak abonament. Co miesiąc opłaca się składkę, która gwarantuje dostęp do opieki.

Za zniżki podzielimy się informacjami o naszym zdrowiu

Technologie zmieniają świat i mają wpływ na wiele branż, nie pomijając przy w tym rynku zdrowia. Dostępne narzędzia technologiczne mogą sprawić, że niebawem zupełnie inaczej patrzeć będziemy na relacje ze swoim ubezpieczycielem.

Niepłacenie składek skutkuje końcem ochrony

Osoby starsze, które nie zapłacą w terminie składek na ubezpieczenie na życie, nie zapewnią bliskim świadczenia na wypadek swojej śmierci nawet wtedy, gdy przerwa w płaceniu składek wynika z poważnych problemów zdrowotnych.

Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w NFZ. Jak to działa?

Osoby nieobjęte obowiązkowym parasolem systemu zdrowia mogą same pod niego wejść.

Ubezpieczenie szkolne dla dziecka. Czy warto je kupić?

Polisy NNW dla dzieci i młodzieży są nieobowiązkowe, ale mogą się przydać.

Ugoda z ubezpieczycielem. Uważaj, na co się zgadzasz

Zawarłeś ugodę z ubezpieczycielem, a potem uznałeś, że odszkodowanie jest niewystarczające? Na dochodzenie kolejnych roszczeń jest już za późno.

Bliscy poszkodowanego mogą liczyć na pieniądze

Nawet 300 tys. zł zadośćuczynienia mogą otrzymać bliscy osoby, która na skutek czynu niedozwolonego doznała ciężkiego i trwałego uszczerbku na zdrowiu i nie można nawiązać z nią kontaktu właściwego dla danej relacji.

Senior z polisą na wakacjach

Starsi ludzie za ubezpieczenie turystyczne często płacą sporo więcej niż ludzie młodzi czy w średnim wieku, ale także oni mogą znaleźć dla siebie ofertę atrakcyjną cenowo, tylko muszą poszukać.

Polisa dla dziecka. Ubezpieczenie posagowe i inne

Na rynku pojawia się coraz więcej ofert polis zabezpieczających dzieci. Najczęściej są to ubezpieczenia posagowe, ale zdarzają się też inne produkty.

Na wakacje z polisą

Przed sezonem urlopowym towarzystwa modyfikują ofertę dla turystów, ale najważniejsze elementy ubezpieczenia pozostają bez zmian.