Aktualizacja: 21.11.2024 10:19 Publikacja: 21.09.2021 15:16
Foto: magdal3na - stock.adobe.com
Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, wydatki Polaków na prywatną służbę zdrowia sięgnęły kwoty 44 193 mln zł. To prawie 6 proc. więcej niż w 2019 roku i aż 15 proc. więcej w porównaniu z wydatkami z 2018 roku.
– Powyższe liczby jasno wskazują na rosnące zainteresowanie prywatnym sektorem medycznym. Odległe terminy wizyt i zabiegów, problemy ze znalezieniem odpowiedniego specjalisty w okolicy – to tylko niektóre bolączki osób, które leczą się w publicznych placówkach. Według raportu Instytutu Badań Zmian Społecznych, już prawie połowa Polaków korzysta obecnie z prywatnej opieki medycznej i planuje korzystać z niej dalej, a 13 proc. badanych nie korzysta obecnie, ale zamierza zacząć – zauważa Xenia Kruszewska, Dyrektor Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych w Saltus Ubezpieczenia.
Zbyt niska suma ubezpieczenia na wakacyjny wyjazd może skutkować tym, że w razie wypadku czy poważnego zachorowania część kosztów leczenia będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni, a na powrót do domu airambulansem nasi bliscy będą roić zrzutkę w internecie.
Większa śmiertelność w czasie pandemii sprawiła, że Polacy bardziej myślą o polisach ochronnych na życie. Towarzystwa odnotowują wzrost sprzedaży.
Już niemal 3,7 mln Polaków ma prywatne polisy zdrowotne. takich ubezpieczonych poza państwowym systemem bardzo szybko przybywa.
Dwa lata czekają już uśpione polisy na zainteresowanie prezydenta. Jeszcze poczekają – prezydent się zastanawia.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Uchwała Sądu Najwyższego dotycząca zadośćuczynienia za zerwane więzi dla bliskich osób skomplikowała dochodzenie wypłat od ubezpieczycieli.
W wynikach PZU widać wprawdzie katastrofalną powódź na południu Polski, ale spadek zysku jest wyraźnie niższy od tego, którego obawiali się analitycy. Za nieco ponad tydzień poznamy strategię Grupy PZU na lata 2025-27.
Osoba oddająca krew otrzymuje tytuł Honorowego Dawcy Krwi, a wraz z nim listę przywilejów. Do Sejmu wpłynęła petycja, która proponuje jej rozszerzenie. Na co aktualnie mogą liczyć krwiodawcy?
Teorie spiskowe o szczepieniach wciąż mają się w Polsce dobrze. Problem w tym, że unikający szczepień naraża nie tylko siebie. Czy szef może kazać się zaszczepić?
Obowiązkiem pracodawców jest ochrona życia i zdrowia pracowników. Czy w zakresie tego obowiązku firma może wymagać szczepienia, pytać o nie albo zwolnić za jego brak?
Przedsiębiorca nie musi płacić składek społecznych m.in. wtedy, gdy ma inny tytuł do tych ubezpieczeń, jakim jest stosunek pracy. Warunkiem jest jednak, by osiągał z niego odpowiednie wynagrodzenie.
Producenci leków nie zgadzają się z nadmiernym obciążeniem ich kosztami za usunięcie mikrozanieczyszczeń ze ścieków komunalnych. A skutki w postaci wyższych cen leków odczują pacjenci.
Siedem lat temu interwencje ratujące życie były sporadyczne, może jedna na miesiąc. W październiku tego roku przeprowadziliśmy 147 interwencji, w których zagrożone było życie lub zdrowie dziecka – mówi Anna Turzyniecka, główna specjalistka Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzeczniczki Praw Dziecka, interwentka kryzysowa i seksuolog.
Zwiększenie aktywności fizycznej do poziomu najbardziej aktywnych starszych Amerykanów może wydłużyć oczekiwaną długość życia o 5, a nawet o 11 lat. Najnowsze badanie wykazało, że wystarczy spacerować przez określony czas w ciągu dnia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas