Luka ubezpieczeniowa straszy. Problem właścicieli mieszkań i firm

Hamujące tempo inflacji nie powinno usypiać. Nieruchomości gwałtownie drożeją, zdrożały materiały budowlane i usługi remontowe. Niedostosowana do nich suma ubezpieczenia może być problemem dla właścicieli mieszkań czy firm.

Najlepsze ubezpieczenie domu i mieszkania. Ranking "Rz" na 2023 rok

Najlepsze ubezpieczenia domu zarówno w wariancie all risk, jak i ryzyk nazwanych oferuje Generali – uzyskują odpowiednio 45,72 pkt oraz 39,41 pkt.

Bez polisy OC dla najemcy ani rusz

W umowach najmu coraz częściej pojawia się wymóg wykupienia OC przez lokatora.

Kiedy można ubezpieczyć mieszkanie lub dom

Mury można ubezpieczyć dopiero po odebraniu aktu własności. W lepszej sytuacji są osoby, które kupiły mieszkanie z rynku wtórnego, gdzie podpisanie aktu notarialnego warunkuje przekazanie lokalu do użytkowania.

Złodzieje nie próżnują. Niepokojące statystyki włamań do domów i mieszkań

Pozostawione bez opieki domy i mieszkania tworzą wymarzoną okazję dla złodziei. Tymczasem od kilku miesięcy widać tendencję wzrostową włamań do mieszkań.

Gdzie po dobre ubezpieczenie domu i mieszkania. Ranking "Rz" 2022

W naszym zestawieniu porównujemy oferty dziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych. Pod lupę bierzemy osiem aspektów kluczowych dla klientów.

Bez kominiarza polisa może nie zadziałać po pożarze

Żeby otrzymać odszkodowanie po pożarze, trzeba przedstawić odpowiednie dokumenty. Ubezpieczenie nie pomoże, jeśli nie będzie przeglądu komina.

Włamań coraz więcej. Kradną pompy ciepła i panele fotowoltaiczne

Rośnie liczba kradzieży z włamaniem: w niektórych regionach, w pierwszym półroczu 2022 było ich nawet o 30 proc. więcej. W efekcie koszty polisy dla nieruchomości rosną.

Palenie śmieciami może skasować ubezpieczenie

Popularność opału o niskiej jakości może skutkować większą liczbą poważnych pożarów sadzy i pożarów domu. Wyjaśniamy, jakie konsekwencje ubezpieczeniowe będzie miała taka sytuacja.

Po podtopieniu nie trzeba czekać na ubezpieczyciela. Co robić po zalaniu

Pogoda ostatnio rzadko jest stabilna. Po fali upałów przyszły ulewne deszcze, skutkujące lokalnymi podtopieniami. Przez chwilę utrzymały się słoneczne dni, ale za moment znowu spodziewane są deszcze i właściciele nieruchomości muszą liczyć się ze szkodami.

Tylko połowa Polaków chroni się przed złodziejami

Tylko połowa Polaków zabezpiecza swoje nieruchomości przed kradzieżą. Tak wynika z danych Rankomatu.

Żywioły coraz groźniejsze. Warto ubezpieczyć majątek

Aż 1,05 mln szkód spowodowanych żywiołami likwidowali w 2021 r. działający w Polsce ubezpieczyciele. To więcej niż w minionych latach.

Ubezpieczenie mieszkania. Mają polisę od niedawna i sądzą, że są chronieni

Rekordowa inflacja i drożejące mieszkania sprawiają, że ubezpieczenie może być już mocno niewystarczające.

Co robić, gdy wichura zniszczyła ubezpieczone mienie

Przewrócone drzewa, fruwające dachy, zerwane linie energetyczne. Szkód spowodowanych wichurami jest mnóstwo, a nie wszystkie jeszcze zostały zgłoszone do ubezpieczycieli. A wiatry szaleją nadal.

Dziura w suficie i problemy z odszkodowaniem. Nierealne kosztorysy remontu

Kosztorysy po uszkodzeniach mieszkań są nierealne i klienci nie są w stanie wykonać remontu za zaproponowane kwoty.

Ubezpieczenie domu i mieszkania. Największe ryzyka do wzięcia pod uwagę

Włamania, przepięcia, pożary - często myślimy, że takie zdarzenia przytrafiają się innym, a nie nam. Tymczasem pożar z uszkodzonej instalacji elektrycznej może zniszczyć wyposażenie wnętrza, a pęknięta rura zmusić do remontu łazienki. Ubezpieczenia domów i mieszkań nie są drogie, a zapewnią pieniądze na wypadek pechowych zdarzeń.

Ubezpieczenie wynajętego mieszkania dla najemcy i właściciela. Różnice

Wynajmowane mieszkanie może ubezpieczyć zarówno właściciel, jak i lokator, jednak każda z tych osób powinna wybrać polisę z innym zakresem ochrony.

Dom zniszczony, odszkodowanie starczy na drzwi. Co robić?

Budynek został zniszczony przez wichurę, a odszkodowanie wystarcza zaledwie na wymianę drzwi. Co robić w takiej sytuacji?